reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niejadki

Witam zmartwione mamy, jestem jedną z Was. Mój synek też prawie nic nie je, ma 31 miesięcy i głównym jego posiłkiem jest mleko, jak zje zupę, mięso, albo kawałek sera to normalnie w domu jest ŚWIĘTO!!!!. O warzywach czy owocach nie ma mowy, nie stosuje bieganek i nie wmuszam w niego jedzenia, ale ręce mi opadają. Nawet zakupiłam syrop na apetyt, pomogło na trochę. Witaminy mu dostarczam też podając syrop, bo nie widze innego sposobu. Jest żywym, bardzo ruchliwym rozrabiakiem. Ponoć to tak jest w tym wieku, że dzieci upatrują sobie jakiś jeden smak i nie chcą innych, miejmy nadzieje,że to przejdzie. Pozdrawiam
 
reklama
Witam
Też dołączam do grona. Mój maluch skończył 3 miesiące i już mam z nim kłopoty. Jest w okolicach 10 centyla, czasem trochę nad czasem trochę pod. Niestety ma skazę i jest na Nutramigenie + pierś. Ręce mi opadają, jak mam go karmić to jest istny cyrk. Próbowałam dawać mu butlę na żądanie i nie przejmować się tak bardzo jego jedzeniem ale on wtedy je co 5 godzin.
Nie mogę się już doczekać wprowadzania mu innych pokarmów, może znajdę jakieś rzeczy które będą mu smakować.

Muszę przyznać, że nie rozumiem mam których maluchy mają wagę ok a uważają je za niejadki. Gdyby mój mały był chociaż na 25 centylu to odpuściłabym walkę z nim.
 
Usłyszałam od pewnej mamy ( niejadka), że karmienie według ścisłych godzin doprowadziło w ich przypadku do problemów z jedzeniem. Chłopczyk ma już 6 lat i ciężko mu dogodzić kulinarnie. Nie ma ochoty na jedzenie. Natomiast mamy które karmią na żądanie o każdej porze dnia i nocy nie mają takich problemów.

Zgadzacie się z tym? Jak jest w waszym przypadku???
 
Karmienie niemowlęcia w stałych porach?
No ja dwójke moją wykarmiłam o stałych porach.Najpierw co 3 godziny a później co 4 godziny.Problemów z jedzeniem nie mają,wręcz przeciwnie :tak:
Mit ;-)
Tylko,że nie można porównywac dzieci :sorry2:
 
No widzisz...czyli faktycznie mit! No i rzeczywiście każde dziecko jest inne.
Ja karmiłam na żądanie, na razie nie mamy żadnych problemów:-)
 
Kochane mamy niejadków...
Mam ten sam problem.Menu mojej 1,5 córki skada sie tylko z mleka,jogurów i owoców.Czasami zje troszke pieczywa,parówké.Wczesniej jadła warzywa i mięsko a teraz sie na nie obraziła i jak tylko widzi mnie z łyżka płacze :wściekła/y: Sera i jajka nie lubiła nigdy.Troszke mnie to martwi bo wazy tylko 9kg :-(
 
Witam moje dziecko ma 9 miesięcy i przestał jeść mleko pluje na jego widok nie ma nawet mowy aby włożyć je do buzi ani z butelki ani łyżeczką żadnych kaszek może 2 łyżeczki i krzyczy rzuca się pluje a jest głody bo w nocy nic nie je pije herbatkę tylko i rano do południa może nic nie jeść i czsem nie je bo nie da się wcisnąć nic do buzi.. jedynie zje danonka zupkę i to nie chętnie troszkę a poza tym nic mlecznego nawet budyń nie smakuje ani makaron z mleczkiem a zupy to tez bardziej domowe chętniej je nic jego. i Co my mamy zrobić bo on nic mlecznego nie je poza danonkiem raz dziennie.. proszę o rady bo mój maluszek głodny jest ciągle i waży 8 kg a ma 9 miesięcy
 
moja corka tez jest niejadkiem. Troche jednak ruszylo, kiedy na wieeeeeeeeeeeeelkim papierze rozrysowalam 7 dni tygodnia, w ktorych mlowalysmyw spolnie to, co zjadla. To zachecilo ja troszke do jedzenia, bo gdy chciala cos narysowac na papierze przypominalam, ze najpierw musi zjesc, nie zebym jej zabraniala rysowania, ale taka byla zasada- na tym brystolu tylko to, co zjesz ;-)
polecam, warto probowac :-)
 
Witam, mój synek Kubuś (8m-cy) już należy do grupy niejadków a ja popadam powoli w depresję :no:. Oprócz mojego mleczka nic nie chce jeść, oczywiście proszenie wręcz błaganie, robienie cyrku przy jedzeniu (np. śpiewnie z mężem w duecie:happy2:) nie przynosi rezultatów. Synek jest drobny, mieści się między 3 a 10 centylem, Mamy starszych niejadków- czy w tym okresie wasze pociechy też protestowały przy jedzeniu? Zastanawiam się gdzie tkiwi błąd? czy jest jakaś przyczyna, dodam, że podaję Kubusiowi żelazo a pozostałe badania są prawidłowe. Jak zachęcić takiego malca do jedzenia?
 
reklama
no to ja sie też przyłącze mój to niejadek totalny mały ma alergie na mleko je nutramigen je sinlac i wszystko ani owoców ani warzyw ale jeszcze miesiąc temu jadł teraz starjk po całości nie i koniec zje dwie łyżki dziś póbowałam dac deser zjadł jakieś 50gr i potem sie tak wnerwił,że nawet mleka nie chciał ni nic nie wiem powoli ręce opadają nic mu nie smakuje ani owoce słodkie ani warzywa:-(
 
Do góry