reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NDT-Bobath

Dzis wzielam pierwszy raz, napisze ci jutro jak dzialaja bo na wszelki wypadek pierwsza dawke zazylam na noc (wiesz, gdyby powodowaly ospalosc to w dzien nie bardzo jest czas na takie osowienie). Nie wiem, w aptece kobieta mi powiedziala ze to jakis nowy lek, zwyczajnie nazywa sie Nerwolek. Na stany napiecia nerwowego i zaburzenia snu. W ulotce pisze ze ulatwia zasypianie i korzystnie wplywa na jakosc snu. Ale ze tez wczesniej nic nie lykalam to nie porownam go z innymi. Jutro wieczorkiem napisze "wrazenia" z nocy i dna po tabletkach.
A! Juz poruszylam kolezanke ktora studiuje psychologie. Poradzila dobra przychodnie z (podobno sprawdzonym na jej chrzesniaku) niezlym logopeda. Jutro idziemy sie zapytac co i jak. A z tym logopeda prawdopodobnie masz racje, nie ma chyba specjalizacji "dla niemowlat". Dobrej nocki zycze mamusie!
 
reklama
No to super, ze juz kogos znalazlas. Nas tez czeka wizyta u logopedy, ale to z powodu skróconego wędzidełka. Miało sie wydłużyć do 5 m-ca a tu nic. Maluch może mieć w przyszłości problemy L i R:/ Ehh, te nasze dzieciaki:)

Dobrej nocki:)
 
o matko.... u nas w miescie nie ma logopedy prywatnie :-( a na nfz czeka sie... MINIMUM PÓŁTORA ROKU! Myślalam że spadnę, jak to usłyszałam. No zatem nic. Później zadzwonię do specjalisty od masażu twarzy. Może on będzie miał jakiś termin.
KasiaiAlex tableteczki spoko. Wieczorkiem zazylam a jakies 15min pozniej bylam spokojniejza i bez problemu zasnęłam, Dziś zazylam jak sie zdenerwowałam tymi terminami. Nie otępiają tylko delikatnie sprawiają że czuję się mniej spięta.
 
Dzięki za info, spróbuję tych tabletek. A co do logopedy, to jestem w szoku! Nie ma prywatnego gabinetu??? A może gdzieś w innej miejscowości? W głowie sie nie mieści... Wygląda na to, że obie jesteśmy ofiarami zacofania małych miejscowosci. u nas np nie ma rehabilitanta dla niemowląt, wiec jeździmy ok 20 km w jedna strone i tez nie ma mowy o wizytach na nfz...
 
Dziewczyny jesli macie gdzies w poblizu wczesna interencje to tam powinien byc psycholog, pedagog i logopeda dla takich maluszkow...
 
jesli chodzi o sprawe wczesnej interwencji. Jak to okreslila moja vojtkowa rehabilitantka... Trzeba zlozyc dokumenty i czekac w kolejce bo dzieci jest niesamowicie duzo. Znajac nasza rzeczywistosc pewnie znow miesiacami. Wiec na poczatek moze faktycznie porusze inne miejscowosci, choc pewnie tez mi to zajmie troszke czasu to spodziewam sie ze mniej niz czekanie na przyjecie w grono dzieci wczesnej interwencji...
 
ale na co macie czekac na komisje w poradni czy na miejsce w osrodku...no na komisje to czekalismy ale nie długo ...kazdym razie u nas jak juz mialo sie skierowanie na wczesna to musieli przyjac dziecko nie mieli prawa odmowic...a to co mi sie tam podoba bo maciek jeszcze chodzi to ze wszyscy ze soba wspołpracuja rehabilitant psycholog, pedagog i logopeda....
 
my jeszcze nie mamy skierowania, pewnie dostaniemy od lekarza za 2tygodnie.

Przeczytalam na pewnej stronce (o rozwoju mowy u dzieci) takie stwierdzenie "Rozwój mowy w tym okresie (0-1) postępuje równolegle z rozwojem fizycznym: fazie głużenia odpowiada umiejętność unoszenia głowy; gaworzeniu – umiejętność siadania, pierwszym wyrazom – pozycja pionowa, stawanie na nóżki". Ratuje sie kazda mozliwa droga, zeby tylko nie myslec, ze moje dziecko nie gaworzy, bo bedzie mialo spore problemy z rozwojem umyslowym. Na innej stronie przeczytalam, ze opóźniające sie mowienie jest pierwszym symptomem takiego "problemu" dzieciaczkow z rozwojem. Ale szczerze, to wole myslec, ze Adasko nie ma nic wspolnego z zaczynaniem gaworzenia przez to, ze puki co nie ma nic wspolnego z siedzeniem. OBY...

Jeszcze jedno mamusie. Czytałyście? Bo mi... łezka popłynęła...
http://forum.gazeta.pl/forum/f,39771,Chore_dziecko.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dobry wieczór można się dołączyć?
To mój pierwszy post na tym forum, jestem mamą 11 miesiecznych bliźniaczek Marty i Marii też jesteśmy bobathowe :) jak się zgodzicie to więcej o nas jutro:)
 
Do góry