reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NDT-Bobath

reklama
Czytając ostatnie posty można tylko podsumować, że każdą z nas zbił z tropu jakiś "specjalista" i teraz my za jego "trafne" diagnozy walczymy o lepsze jutro dla naszych pociech podwojnie mocniej niż gdyby wszystko potoczyło się właściwie.... ale dziewczyny kto inny mimo wzlotów z tak samo wielkim zapałem będzie walczył jak nie my Matki??????

sen to zdrowie wiec dobranoc :)
u mnie bedzie trwał tylko 3 godzinki i przymusowe karmienie ;) czyli mleko do dzioba na spiocha i potem znowu nyny


dobranoc, do jutra.. i dziękuję za przyjęcie :)
 
a na jakiej stronie zrobilas sobie suwaczek? wybierasz dobry url? to forum nie obsluguje kodu html, tzn, ze nie ze wszystkich stron suwaczki beda dzialac, musi byc url z bb code, ten ktory na suwaczki.com jest jako pierwszy pod nowo stworzonym suwaczkiem
 
u nas wczesna interencja jest w szkole specjalnej i najlepiej zapytac sie w poradni psychilogiczno -ped czy w waszych miastach tez gdzies jest

u nas przy przyjeciu psycholog badał dziecko i dawał zalecenia a potem co rok kontrola no chyba ze potrzeba było czesciej tak samo jak miało sie jakis problem to psycholog rozmawiał z rodzicami dawał rady...ale wszystko chyba zalezy od placowki...
 
Ostatnia edycja:
kunda mam pytanie. Kto daje to skierowanie? mam isc do pediatry (wtedy byloby szybciej) czy czekac na kontrole w osrodku rehabilitacyjnym (lekarz zbada tam Adaska za 2tyg). Wiem ze bez "papierow" nie mam sie co wybierac do wczesnej interwencji, choc znam juz jej dokladny adres. Ale rehabilitantka wspominala o dokumentach do zlozenia wiec pewnie chodzi o zaswiadczenie od lekarza czy cos?? Mi bardzo zalezy zeby synka zbadal psycholog i logopeda. Ze wzgledu na to ze on jeszcze nie gaworzy tylko jedyne jego dzwieki to AAAAAAAA jak krzyczy i bezdzwieczne BBBBBB (z fontanna sliny jakby nasladowal odglos jadacego samochodu). Mowie do niego, ale on nie powtarza, jedyne co powtórzy to to BBBBB i wtedy ma radoche.
TysiowaMysiowaMAMA moj jest z 37tc wiec tez nie najgorzej. I ja tez kochane mam wyzuty sumienia. Bo tez nie zauwazylam nic wczesniej, nikt mnie nawet nie ostrzegl ze dziecko po bezdechach moze miec problemy motoryczne, zeby go obserwowac. MamoPaulinki ja tez czasem krzykne... i tez sie z tym potwornie czuje. Bo juz czasami kompletnie nie mam sil, do tego zadnego wsparcia bo jestem sama bez meza. Dlatego tez biore tabletki ziolowe na "opanowanie sie" :-)
 
Kari wystarczy skierowanie od pediatry i do osrodka wczesnej int. idziesz z czystym kontem nie musisz miec papierow zadnych jesli masz cos to super,ale oni i tak tam sami ustalaja plan wizyt u neurologa psychologa neurologopedy i kogo tam jeszcze mają,wiec pedz do pediatry pros o skierowanie i działaj:)
 
Ostatnia edycja:
Kari, właśnie to mnie przeraża, że czasami mam ochote rozerwać własne dziecko na strzępy :no: a za chwilę łzy mi napływają do oczu i próbuję jej to wynagrodzić, wycałować. Chyba mojemu dziecku potrzeba po prostu spokojnej mamy. Ale ja sama cierpię teraz okropne bóle stawów i czuję każdą kosteczkę nawet w palcach u rąk. Niestety ta pogoda mnie wykańcza, tabletki łykam co 2 godz a jak żołądek się buntuje to muszę odstawić i mam jazdy :-(
Co do gadania to moja odwrotnie, nadaje tak, że czasem telewizor zagłusza. Ja z nią ciągle rozmawiam, mówię co właśnie robię, pytam ją co chce mi powiedzieć, a ona mnie obserwuje i próbuje naśladować. Jak spojrzałam w tabelki to chyba nawet wyprzedza wiek korygowany. Wychodzi jej już coś w rodzaju daj, albo nie, nie są to pojedyncze litery tylko juz coś łączy i ma przy tym tyle zabawy i uśmiechu na buzi :tak::-D Niestety u nas w mieszkaniu było w tym tyg tak zimno, że masaż shantalla zarzuciłam bo bym jej nie rozebrała. No i w piątek na rehabilitacji okazało się, że mała ma znów większe napięcie w rączkach :-( Wczoraj rodzice przywieźli mi grzejnik, więc od razu była kąpiel i masaż, mam nadzieję, że się polepszy. Do tej pory nie mieliśmy ani dnia przerwy od ćwiczeń i masaży a tu aż tydzień :wściekła/y:

A oto nasze osiągnięcia :-)
Zobacz załącznik 281309
kontrola główki super i poczatki podpierania

Zobacz załącznik 281310


Zobacz załącznik 281311
rączki w akcji (i w buzi) ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kari ja miałam akorat skierowanie na rehabilitacje z poradni rehabilitacyjnej i poszłam na komisje w poradni psych-ped tam chłopaków obejrzał lekarz...macka tylko lekarz a Adasia tez psycholog i dali skierowanie...jeszcze Adas zrobił im kawał bo nie reagował na dzwieki wiec juz zupelnie napisali mu ze nie słyszy....tylko najlpeiej zeby na sierowaniu na wszesna interwencje mic napisane do osiagniecia całkowitej sprawnosci nie tylko ruchowej bo wtedy nawet jeslidziecko osiaga sprawnosc ruchowa to nie moga wypisac bo jeszcze musi osiagnac sprawnosc logopedyczna i pedagogiczna
 
Do góry