reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NDT-Bobath

Kari, napisz, czy reha powiedziała cos sensownego nt innych sposobów?
Double, basen z maluchem to super sprawa. Szkoda, że na mojej pipidówie nie ma niestety basenu, ma powstać dopiero za pół roku:/
 
reklama
kobietki jestem wsciekla, rehab zapomniala o naszej wizycie i nie przyjechala!! o matko a ja malego na taki deszcz bralam!! Wyprzepraszala i zapisala na jutro na 14 ale tylko w pamieci, bo kalendarza nie miala przy sobie. jesli jutro sie nie zjawi w pore to juz nie bede stopniowo konczyc z vojty tylko z dnia na dzien koniec i bobaty intensywnie. Brak profesjonalizmu... Alez mnie to podpieklilo.
tak apropos to bobatka rehabilitantka wspomniala cos o przyslugujacym mi prawie do jakiegos rodzaju dodatkowych zajec ze wzgledu na spore opoznienie maluszka. Ale przerwala zapytaniem czy Beata (vojtkowa) nic nie wspomniala. Na odp ze NIE powiedziala zeby pytac tej od vojty. wiec domyslam sie ze cos jest tylko jak zwykle nic nie powiedziane, nie zaproponowane, a ja to najlepiej jakbym sama o wszystkim wiedziala.
Ochhh ale sie unioslam :-) wybaczcie, wkurzyla mnie ta p.Baeata
 
kobietki porownywalam umiejetnosci Adaska w prostej tabeli stad ROZWJ PSYCHOMOTORYCZNY DZIECKA i powiem tak, fizycznie moj maly radzi sobie na tak troszke naciagany 5ty msc, natomiast umyslowo jest troszke z 7, troszke z 8, niektorych nie potrafi np nie szepta, nie gaworzy, nie cmoka... ale n ie mozna chyba generalizowac, w koncy kazde dziecko jest inne ;-) Wiec z fizycznym mamy nie 2 a jakies 4msc w tyl :-(
 
no według tej tableki mój synek psychicznie to chodzi jak w zegarku:O tylko ruchowo do tyłu, np. nauczył sie juz przechodzić ze siadu do lezenia co ma byc w 9 miesiacu jak pisza!
ale bez przesady niema dzieci książkowych!!!!!!!:-)
 
Kari, nogi z d....bym tej rehabilitantce powyrywała:) A co do tabelki to mój Alexiu miesiac do tyłu ruchowo. Z tym, że dzis pierwszy dzień szóstego miesiąca, wiec możliwe, ze coś się jeszcze zmieni...oby.
Double, masz racje. Dzieci opisywane w książkach nie istnieją:)
 
kochane bylam na vojcie... nastepna... za tydzien. Odnioslam wrazenie ze bobatka i vojtkowa troszke rywalizuja, chyba kazda mysli ze jej metoda jest lepsza. My mamy puki co laczone, z zamiarem wycofania vojty. Ale 100% decyzje wydam po wizycie kontrolnej u lekarza 17wrzesnia.
Informacje odnosnie dodatkowych zajec. Mozna sie starac o 2godz w tyg, losowo raz z logopeda, raz z rehabilitantem, innym razem jeszcze z kims innym, ale na to trzeba czekac i przyznaja to u nas niewielkiej ilosci dzieciom. Starac sie mozna ale szanse sa male. Pytalam czy mozna prywatnie- trzeba szukac na wlasna reke. Kiedy powiedzialam vojtkowej ze bedziemy sie uczyc masazu twarzy na bobatach bo maly jeszcze nie gaworzy to vojtkowa powiedziala "pani Agnieszka niech sie lepiej zajmie bobathami a masaz zostawi specjaliscie"... i dala mi namiary. Oczywiscie - tylko prywatnie. Ja juz sama niewiem kochane :-( mam ciagle taki niedosyt, ze wciaz cos robie za malo, ze ta rehab moze poszlaby szybciej, ze moze jakis basen, jakis logopeda... A tu u mnie w miescinie nic nie mozna znalezc! No nic... bede szukala dalej. Choc tez teraz place 2razy tyle za rehabilitacje i jak pomysle ze tu to, tu to i wszystko prywatnie to zaczynam sie zastanawiac skad kase wezme. Ale poddac sie nie poddam. Trzymajcie kciuki.

Ahaaa mamusie. Kupilam sobie ziolowe tabletki "wyciszajace dusze", bo nerwy mnie tak nosza, ze nocami spac nie moge. Potrzebuje jakiejs choc malej poprawy u Bąbla zeby mi to dalo na tyle mocnego kopa, zebym dala rade psychicznie. Puki co sie troche wspomoge, bo nie daje rady.
 
Ostatnia edycja:
Kochane, mam jeszcze jedno pytanie, bo sama się juz pogubilam a moze wy wiecie. Czy niemowlęta bada zwykły logopeda, psycholog, pedagog od dziecka, czy musi to być specjanlny dla tak malych dzieci? bo szukam i szukam i nic poza "dla dzieci" nie ma. Bo takto nie czekalabym te 2 tyg na lekarza i jego zdanie, tylko fruwałabym już w przyszłym tygodni prywatnie. Ja jestem w gorącej wodzie kąpana i nie lubie czekać... Chciałabym już to pozałatwiać, zeby pomóc coś mojemu maluszkowi, a wiadomo, czas u tak malych dzieci odgrywa dużą rolę.
 
Kari, zawsze możesz zadzwonic do gabinetu prywatnego i zapytać, czy przyjmują niemowlęta. Co do logopedy, to zauwazylam, ze na oddziale noworodkowym, w szpitalu gdzie rodziłam, przychodza logopedki z przychodni takiej zwyklej dla dzieci. Niewiem, czy to ma zwiazek, ale zdaje sie, ze chyba jakiejs specjalizacji na niemowleta nie muszą miec. Co do masazu buzki, to tez wlasnie logopeda najlepiej pokaze jak to robic. Chyba, ze pani bobathka naprawde zna sie na rzeczy.
Masz racje, u takich bobasów 2 tygodnie czekania to naprawde duzo.
 
reklama
Aha, i miałam jeszcze zapytać, jakie tabletki sobie kupiłaś, chodzi mi o nazwę. Czy już je brałaś i jak się czujesz po nich? Ja tez chciałam spróbować, ale z tabletkami na uspokojenie mam złe doświadczenia i nie chce już eksperymentować, wolałabym coś sprawdzonego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry