reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka samodzielności - nocnik

Czytałam gdzieś, że te 1,5 roczku to taki optymalny wiek na początki z nocnikiem:tak::-D.
U mnie, mimo, że starałam się bardzo, nocnik nie przydał się. Po kilku razach zakończonych sukcesem, kolejny okazał się porażką. Mały za żadne skarby nie chciał usiąść na nocnik:no:.
Zdecydowałam się go nie przymuszać. Doszłam do wniosku, że kiedy będzie gotowy, da znać. Puszczałam go po domku w samych majteczkach i zadziałało. Zaczął wołać...:happy:.
Przyznam, że miałam chwile załamania. Pomyślałam jednak, że chyba do 18-stki nie będzie robił w pieluchy:tak::rofl2::szok::-D?

Życzę powodzenia.
 
reklama
Witam ja mam 8 miesieczna coreczke i ja sadzam na nocnik juz z 2 miesiace, tak sadzalam moja starsza gdy miala roku nie nosila na noc pieluchy, w dzien tez szybko przestala nosic i bardzo rzadko zdarzaly sie wpadki, z tego co moja mama mi opowiadala tez szybko zaczela mnie sadzac i tez szybko wolalam. Mysle ze to zalezy od dziecka, jesli nie protestuje i chetnie posiedzi chwilke to sadzac, ale nic na sile, jak sie nie podoba to trzeba odczekac.
 
ja zaczęłam sadzać córkę gdy miała ok 1,5 roku. Skutek marny, chociaż dobrze zdawała sobie sprawe do czego służy no i wiedziała już, że sika i robi kupe. Na początu jeszcze jakoś siedziała, ale szybko znudziła się i za nic nie dała się posadzić przez pewien okres. Robiłam wszystko, by ją zachęcić, nagrody, miałam kilka nocników (próbowałam może kształt nie ten? niewygodny? z motywem kubusia ją zachęci? itp itd). Puszczałam ją bez pampersa-efekt przez ponad 3 miesiące lania na podłogę. Próby posadzenia kończyły się wrzaskiem. Skończyły się wakacje a ona dalej nic. Maiłam dość zmywania podłogi i puszczania pralki pare razy dziennie. We wrześniu skończyła 2 latka no i poddałam się wróciłam do pampersów. A tu nagle w październiu na początku niespodzianka (miała równo 2 lata i miesiąc) nie do wiary ale sama przybiegła do mnie, że mam jej ściągnąc pampersa no i zrobiła siku nie do bajkowego nocnika za 30 zł, tylko do wiaderka od piasku dobre, nie? a już po paru dniach od razu na ubikacje i od tamtej pory nie zrobi siku ani kupy w majti, nigdzie! w nocy również woła, na spacerze również chociaż w razie wu zakładam papmpersa ona i tak woła. a w domu to każe zeby jej rozbierac wszytko nawet skarpetki, spodnie i majtki ściągnąc całkowicie zeby czasem nie nasikała. teraz zrobiła się nadgorliwa

wiec nic na siłe zobaczycie wasze dzieci zaskoczą was i zaczną wołać w niespodziewnym momencie

ps ja też myślałam ze zacznie wołac ok 18 tki ha ha
 
Moja córcia ma 16 miesięcy z nocnikiem próbowałam kilka miesięcy wcześniej,niestety bez rezultatu Ala nawet nie chce minuty posiedzieć zaraz płacze i ucieka.Na razie dałam spokój poczekam trochę i spróbuję za jakiś czas.
 
moim zdaniem (sugeruje się moim dzieckiem, może u kogoś jest inaczej) jak dziecko będzie gotowe to same nas poinformuje o tym, u nas kupowanie nocników i bajerów było wyrzuceniem pieniędzy w błoto, nie zdążyłam jeszce kupić (na szczęscie) deski na toalete takiej specjalnej dla dzieci, teraz nie jest mi potrzebna przytrzymuje małą nad ubikacją raczej ona siedzi a ja ją trzymam, by nie wpadała:-D.
z opowiadań rodziców ja korzystałam z nocnika jak miałam rok i 5 mcy już wołałam. moja Milena 2 lata i miesiąc.
u nas działało, że ja opowiadałam jej jak bohaterowie ukochanych bajek się cieszą, że sika i żeby im pokazała:-D

fajnie to wyglądało jak siedziła na "tronie" z gazetą strażak sam w ręce albo z ponym hi hi
 
A Paulinka ma prawie 10 miesięcy i z nocnikiem jak na razie nie mamy problemów. Zaczęłam ją wysadzać na nocniczek w siódmym miesiącu jak dobrze siedziała. Początkowo nie chciała więc trzeba było ją czymś zainteresować i szybko się przekonała że nie jest źle. Teraz całkiem chętnie siedzi.Sadzam ją na nocniczku po każdym spaniu, przy zmianie pieluszki, przed kąpielą. Prawie zawsze zrobi siusiu, a kupkę to tak ok 2,5 miesiąca robi praktycznie tylko na nocniczek. Wiem że jeszcze nie czas na wołanie że chce siusiu, nikt od niej tego nie wymaga. Ale fajnie że nie boi się nocnika i chętnie siada. Mam nadzieję że w wakacje pozbędziemy się pieluchy.
 
Mam ośmiomiesięczna Julcię i zastanawiam się od kiedy powinnam zacząć wprowadzać nocniczek? Podzielcie się równiez metodami zapoznawania dziecka z nocusiem proszę!
 
Witam:-)Wydaję mi sie że 8miesięczne dziecko jest jeszcze za małe na nocniczek:tak:Ja mogę powiedzieć tyle że mój starszy synek poszedł na nocnik jak miał 2,5 latka.Może to i pózno ale probowałam sadzać Go wcześniej jak miał około 2 lat i wszystko było namarne:-)(posikiwał sobie w majteczki i mu to nieprzeszkadzało)aż w koncu pięknego letniego dnia sam wziąl nocniczek i zrobił siku.Podstawa to nie zmuszać ,oczywiście zachęcać i najlepsza pora to wiosna-lato ale wydaje mi się że taki niemowlaczek jest jeszcze za mały żeby się nauczyć:-)Pozdrawiam
 
reklama
Witam:-)Wydaję mi sie że 8miesięczne dziecko jest jeszcze za małe na nocniczek:tak:Ja mogę powiedzieć tyle że mój starszy synek poszedł na nocnik jak miał 2,5 latka.Może to i pózno ale probowałam sadzać Go wcześniej jak miał około 2 lat i wszystko było namarne:-)(posikiwał sobie w majteczki i mu to nie przeszkadzało)aż w koncu pięknego letniego dnia sam wziąl nocniczek i zrobił siku.Podstawa to nie zmuszać ,oczywiście zachęcać i najlepsza pora to wiosna-lato ale wydaje mi się że taki niemowlaczek jest jeszcze za mały żeby się nauczyć:-)Pozdrawiam
nie ma nic złego w tym że sie sadza takie dzieci na nocnik.i na pewno 8m.dziecko nie jest za małe.nie chodzi tu o takie nauczki robienia siku jak z dzieckiem 2letnim, a wręcz to może pomóc i to bardzo.znam dziewczynkę 15m którą mama oswajała z nocnikiem od 8m.i dziewczynka robi już tam siku.ja sama sadzam małą na nocnik za każdym razem jak zmieniam jej pieluszkę.i nie chodzi tu o to żeby od razu dziecko tam siusiało tylko w oswojeniu z tym urządzeniem:-)dziecko jeszcze nic na razie nie rozumiem co to po co ale im starsze tym lepiej to sobie przyswoi i zobaczy acha raz zrobiłam siku tam wiec teraz tutaj trzeba to robić.moja siostra miala ogromny problem z 3letnim dzieckiem.bo za groma nie chciala siadać ani na nocnik ani na kibelek(z tą fajną deską dla dzieci).
ja początkowo sadzałam małą w ubraniu.żeby jej nie wystraszyć a pokazać.teraz już z gołą dupką:-Dco prawda jeszcze ani razu siku nie było w nocniczku ale czekam na to.
 
Do góry