reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

nasze zakupy

reklama
Ha znowu posieję zamęt ;p Od wielu okulistów słyszałam, że sól do oczęt to nienajlepszy pomysł, bo jednak po wyschnięciu zostają kryształki soli, stężenie mimo iż 0,9% NaCl jest nazywany solą fizjologiczną nie jest takie samo jak we łzach i że może podrażniać. Może lepiej zwykła woda przegotowana? Zawsze to jeden zakup mniej ;p ??????
 
asiuk, przejrzałam na szybko dawkowanie delicolu i tam jest napisane że trzeba dodawać do mleczka. Inaczej się nie da? Bo przy karmieniu piersią to trochę utrudnione?

Lajtway ma racje:tak:.

Delicol działa inaczej niż te pozostałe (tamte rozbijają kuleczki gazów powstałych w jelitach jak bańki mydlane ), to jest enzym laktaza, który rozkłada "trawi" laktozę-cukier mlekowy, tego enzymu poprostu jest za mało albo nie ma go wcale w jelitkach i stąd powstaje fermentacja i gazy a one są przyczyną koleczek. także ten działą jakby szybciej, bo poprostu nie dopuszcza do powstania tych kuleczek gazów:-).

Bobotic, espumisan, Infacol- to to samo, Esputicon to inny lek stąd jedne na jednych działają inne nie.

Jakubek mój nie ulewał nie miał biegunek, kolkę dostał jak miał 3 mce więc sama stosowałam, ale jak coś to wolałabym żeby lekarz przebadał najpierw, bo nie lubie jak tak od razu twierdzi "a to kolka"-bo to najczęściej występuje, tak jak nie potrafią znaleźć u dorosłego przyczyny jakichś dolegliwości to mówią "to z nerwów" :wściekła/y:, bardzo mnie takie podejście denerwuje;-).

A słuchajcie co myslicie o zakupie pasa poporodowego, albo majtasów takich ściągajacych brzuch? Ja nie stosowałam i chyba trochę żałuję, bo mi obwisł bebol i teraz o tym myslę, tylko czy to działa???
 
Asiuk- a dziękować, juz rozumiem- farmakologii bardzo nie lubiłam ale jak widać czasem się przydaje. Z ciekawych rzeczy to powiem Wam że prosiętom to się standardowo dodaje laktazę do paszy żeby im się lepiej trawiło i żeby ich brzuszki nie bolały;-) Ale to chyba urok długiego czasu wprowadzania leku na rynek

Pasa jako takiego nie miałam ale taki jakby gorset(?) zapinany na haftki. Fajnie bo wymuszał pionową postawę więc mięśnie same ćwiczyły. No i mogłam nosić spodnie w którym bez tego cuda nie mogłam się zapiąć. Coś koło 30 zł dałam za to na allegro
Z pasami jest ten myk że niektórzy twierdzą że rozleniwiają mięśnie
 
Asiuk- ja na pewno sobie kupie taki pas poporodowy (zwlaszcza ze bede miec cc), podobno pomagaja wrocic do figury, fajnie trzymaja brzuch. I chyba lepiej zainwestowac w lepszy ja widzialam bardzo fajne w sklepie medycznym (za ok. 60zl) :-)

Jesli chodzi o leki dla Maluszka, to ja bede kupowala dopiero w razie potrzeby. Wydaje mi sie, ze nie ma sensu robic zapasow :-) A apteke mam pod nosem :-)
 
Ja mam pytanie odnosnie pampersow. Jescze nie kupilam, a chce kupic w przyszlym tygodniu Czesto sa promocje itp. Ale ja sie nie orientuje - jaka cena za sztuke to jest dobra cena? :-) Chodzi mi o te pampersy dla najmniejszych Dzieciaczkow :-)
 
ooo to napawa mnie optymizmem, obawiałam się, że 4x drożej :-D wybiorę się po niedzieli na zakupy i rekonesans, choć już wszystko prawie kupiłam w Polsce
a jutro przeprowadzka :)
 
reklama
Alka - tak Bobotic jest na kolki (znajoma mi poleciła bo jej małemu pomógł rewelacyjnie) a czy nam pomoże to wiesz nie wiadomo każdy dzidziuś jest inny ;-) bardzoooo się boje kolek dziewczyny i tego że malutka będzie miała problem z kupką :sorry2:

Ewelina -
"laktacja zaczyna się w głowie" lepiej bym tego nie ujęła :-) ja to jestem tak nastawiona na karmienie piersią że jak mi nie wyjdzie no to chyba będzie załamka.

A co do pasa poporodowego to na pierwszych zajęciach położna powiedziała STANOWCZE NIE, powiedziała że po porodzie wszystko samo musi dojść do ładu bo później mogą powstać komplikacje. Ja się nie pytałam dlaczego bo po jej reakcji widziałam że bardzooo odradza taki pas. Wszystko po porodzie ma wrócić naturalnie a macica się musi sama obkurczyć bez spinania (słowa położnej).
 
Ostatnia edycja:
Do góry