reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

reklama
trzeba jakoś sobie radzić jak nie można wszystkiego nowego kupować, wiadomo materacyk do wózka nowy mam, ale jak ciuszki dorwę za kilka groszy i w świetnym stanie to się nie waham czy to dla mnie czy dla P. ;)
a ja tam często cos kupuje w ciucholandach jak jestem w pl. naprawdę nie raz można trafić super ubranka za śmieszne pieniądze.
a ceny niektórych nowych ciuszków sa powalające.
jak byłam w smyku to jedne welurowe śpiochy 40zl. toć kup teraz 7 sztuk takich :szok:
ja dla Marcelka, no i teraz mam dla Danielka, mam śpiochy pokupowane z allegro używane od innych dzieci i to firm właśnie Next itp. które myślę ze jeszcze na nie jedne dziecko by były dobre.
ubranka używane po prostu za pierwszym razem jak piorę to gotuje. a później piorę drugi raz już w proszku dla dzieci.

mama dzisiaj sie zlitowala i kupila 10 pieluch tetrowych :D
Ja dalej w zaparte, ze zaczne kupowac jak urodze ;)
se żartujesz nie?
bo w dniu jak urodzisz to te pieluchy mogą być ci potrzebne i to już uprane i wyprasowane. a już na pewno 3 dni po porodzie.

wiesz tylko u nas jest tak; łózeczko, wanienka, materac itd ma kupic babcia tzn zadeklarowala sie bo kazdemu kupowala... wiec tu nie mamy wiele do gadki poza tym, ze mamy wybrac sprzet ona zaplaci.
ubranek dostaniemy pewno duzo od bratówki mojego... bo ma male dziewczynki wiec tez nie ma najgorzej. cos tam kupimy (to drogie nie jest)
butelki i cala ta ferajna tez nie nalezy do najdrozszych.
nasza kwestia jest zakup w zasadzie wozka...
wiesz ja bym nie wytrzymała. tzn super ze inni wam pomagają w tej kwestii, ale ja bym nie wytrzymała jak bym tych rzeczy 2 miesiące a juz na pewno miesiąc przed porodem nie miała w domu.
nie mowie ze wszystko musi byc rozłożone i naszykowane, ale chodzi mi raczej o posiadanie tego na 100%.
jeszcze wózek to se można darować czy butelki, ale łóżeczko, wanienka, ubranka.
ja w pierwszej ciąży uważałam ze na wszystko mam czas. i za organizacje zabrałam sie znacznie później niz było trzeba, i sama przed sobą boje sie przyznać czy przypadkiem właśnie późniejsze ganianie sie po sklepach czy szykowanie wszystkiego( np ubranek) nie spowodowało ze Marcelek urodził sie 3 tygodnie wcześniej. a torbe do szpital pakowalm w 30 min z lejącymi sie wodami miedzy nogami.
 
Ostatnia edycja:
ja bym się żle czuła nieprzygotowana. Ciuszki kosmetyki i pieluszki no i fotelik na wyjscie trzeba miec. To podstawa.
Ja czekam na za fotelikiem do autka. Musze jeszcze dokupic bephanten i maltan i koniec :)
 
Ja podobnie jak wy dziewczyny szukałam okazji po różnych ciucholandach i na allegro. Dużo na necie kupiłam i jakieś 200 zł tylko wyszło mi.
Ja sobie też nie wyobrażam, żeby nie mieć nic przyszykowane i tak jeszcze czeka mnie runda kolorowych rzeczy, bo przecież mój facet tego nie zrobi:-)
A torba leży spakowana w razie czego, bo jak nadejdzie TEN dzień, to podejrzewam, że może mi się mózg wyłączyć i nie będę myśleć logicznie:-)

Ale każdy ma swoje tempo zakupów, szykowania wyprawki;-) Grunt, że każdej pasuje i wygodnie, tak jak robi;-)

 
se żartujesz nie?
bo w dniu jak urodzisz to te pieluchy mogą być ci potrzebne i to już uprane i wyprasowane. a już na pewno 3 dni po porodzie.
.

zgadzam się, to wszystko trzeba poprać, wyprasować. Ja też swoje rzeczy wolę mieć do szpitala- bo u mnie w szpitalu dają ciuszki dla Maluszka ale pewnie to kwestia proszku i dzieci mają często alergię
Po wyjściu ze szpitala raczej nie będę miała do tego głowy a maz musi pozałatwiać sprawy urzędowe, w pracy związane z narodzeniem dziecka
A fotelik? nie wyobrażam sobie zabierania dziecka bez fotelika...a to też nie ejst tak, ze zawsze w sklepach wszystko od ręki jest, często trzeba poczekać na zamówienie
No i przygotowanie łóżeczka...jak nie będzie do odbioru od ręki to gdzie dziecko będzie spało a inna kwestia, że te nowe rzeczy mają specyficzny zapach który warto wywietrzyć
Ja kupowałam też wcześniej ze względów ekonomicznych, miałam czas porównać ceny, zapłapać się na promocje, czy kupić na allegro taniej niż w sklepie stacjonarnym
Zgadzam się też z marys co do posiadania tych rzeczy już wcześniej, nawet jak ktoś deklaruje że kupi, da wolałabym miec to wcześniej. Bo tak jak pisałam jak nie będzie od ręki w skepie czy ciuszki okażą się w znacznej ilości przyniszczone
 
Ostatnia edycja:
ja nie lubie ciucholandow. Poza tym u mnie ich nie ma w okolicy. A do Poznania nie bede specjalnie jezdzic :)
Fakt niektore ceny powalaja ...ale czasem fajnie poszaleć ;)

ja torbe spakuje 1 stycznia
 
Marciaa-to ja chyba też torbę spakuję 1 stycznia, bo widzę,że mamy ten sam okres ciąży:)
I zgadzam się z Wami, że lepiej wszystko mieć gotowe.Ubranka i rzeczy dla dziecka poprane,poprasowane.Bo wydaje mi się, że po porodzie raczej się nie będzie o tym myśleć-to po pierwsze, a po drugie czy siły będą:-D?
 
bakalia słodkie rzeczy :) i tak jak Ty też kombinuję żeby było jak najtaniej.. bo wiadomo te wszystkie ciuszki itp jest drogie.. a dzieciaczek długo nie ponosi danego rozmiaru bo rośnie jak na drożdżach :)

też zamówiłam ciuszki przez allegro :) paczka przyjdzie do mnie gdzieś na początku grudnia i po pierwsze już się doczekać nie mogę, a po drugie boję się że już nie będę miała siły poprać i poprasować.. ale całe szczęście wyprawka dla maluszka już jest :)
 
reklama
40 za śpiocha/pajaca to jeszcze nic:D ostatnio w mothercare chyba widziałam śpioszki po 100zł! i weź tu człowieku kupuj tylko nowe rzeczy:p
 
Do góry