reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

reklama
jestem juz po wizycie i jestem załamana ide do szpitala bo zarodek zle sie rozwija bo juz powino słyszeć serduszko a tu cisza i zarodek jest za mały jak na ten tydzien ciązy

o ile dobrze kojarzę to ja mam bardziej "zaawansowaną" ciążę, a mi ginka wczoraj powiedziała że na tym etapie wcale nie musi być serduszka
trzymam za was kciuki

sandy trzymam kciuki, moja znajoma po 40 urodziłą swoje czwarte dziecko, będzie dobrze
 
Kochane tylko , że ja nie robiłam jeszcze żadnych badań, poszłam do niego bez wyników, więc chyba powinien mi coś przepisać. Mam pytanie ja biorę sama z siebie takie witaminy dla kobiet starających się o dziecko i do 12 tyg ciąży, czy powinnam brać jeszcze kwas?
 
korba czy piszesz o femibionie natal 1? jesli sa to tabletki dla starajacych i zaciazonych to powinny miec w sobie kwas, sprawdz na skladzie jesli jest to nie ma potrzeby brania go dodatkowo oddzielnie :)
 
Jestem po wizycie, jest 1cm jajko z ciałkiem żółtym, wszystko w normie.
Właściwie to tyle.
Następne badanie za 3 tyg.
L4 nie dostałam, dopóki nie założy mi karty ciąży.

Apropos witamin, gin po prostu powiedział, żeby przyjmować coś z kwasem foliowym, nie podawał nazwy, tylko że jest tego na rynku dużo o tym samym prawie składzie i farmaceuta coś da.

Dla mnie osobiście byłoby dziwne, jakby gin coś polecał, bo znaczyłoby to raczej, że ma z kimś umowe.

Mój chwilowy pierwszy gin, z pierwszej ciąży, polecał Prenatal, ale co w tym dziwnego, jak całe biurko i poczekalnie miał w ulotkach tego preparatu.
 
reklama
Z tego co mi wiadomo to przez pierwszy trymestr bierze się tylko kwas foliowy a dopiero później witaminy. Myślę tu o kobietach które wszystkie badania mają dobre nie mają żadnych niedoborów witamin itd. Mojej siostrze ktora niedawno urodziła lekarz powiedział to samo, ze na początku kwas foliowy jest najwazniejszy.
Ja jak narazie biorę tylko kwas i przypuszczam, ze lekarz powie mi na wizycie ze narazie mam brać tylko kwas. Przy synku później brałam Falvit Mama i byłam zadowolona.
 
Do góry