reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

reklama
juz w domu :) dzidzia byla sliczna, bardzo ruchliwa, szkoda,ze to usg tak krotko trwa..ale wiecie jakie jaja? ja bylam na tym prenatalnym i w om mam 11, 6 a lekarz wypatrzyl ze to 13,1 tc!! czyli za pozno na mieszenie karku :/ ale pobrali krew i jak juz beda wyniki to zobaczymy czy robic dalej badanie (igla) czy nie ma potrzeby..i tak to termin z 20 pazdziernika przesunal sie na 11.10 , malenstwo ma 67mm i jak dla mnie piekne :D
 
Dziewczyny, super ze maluszki ladnie rosna!
gosiaczek, ladne ujecie na tym usg:tak:
monika, ja sie spotkalam w wielu zrodlach, ze przeziernosc mozna badac do 13tyg+6dni, wiec sie troszke dziwie, ze Twoj lekarz uznal ze to za pozno, no chyba ze byly jakies inne przeslanki... Ale mysle ze dobrze, ze chociaz poza tym dzidzia na zdrowa wyglada:tak:

A takie cos na temat NT znalazlam na abcciaza.pl:

""Badanie przezierności karku u płodu, aby można je było uznać za miarodajne, musi spełnić pewne warunki. Są to:
  • CRL powinien wynosić 45-84 mCm
  • optymalny wiek ciążowy do wykonania badania to 11-13+6 tygodni.
  • niekiedy wynik łatwiej otrzymać w USG przezpochwowym
  • istotne jest uzyskanie dobrego obrazu strzałkowego płodu
  • płód powinien zajmować 3/4 pola, odległość między znacznikami powinna być jak najmniejsza i nie przekraczać 0,1 mm
  • należy rozróżnić skórę płodu i owodnię
  • największy wymiar NT (między skórą a miękkimi tkankami nad kręgosłupem szyjnym) powinien być zmierzony kilkakrotnie, a obraz z USG powinno się zarchiwizować
  • płód powinien znajdować się w swobodnym ułożeniu, przygięciowe lub odgięciowe ułożenie główki może fałszować wynik badania
  • w 5-10% przypadków pępowina może owijać się wokół szyi płodu i przyczyniać się do nieprawidłowo wykonanego pomiaru NT.
Jak widać powyższe wytyczne wg. Nikolaidesa są dosyć precyzyjne i niespełnienie któregokolwiek z nich wyklucza możliwość wykonania badania (jego użyteczność). ""
 
Ja tez ostatnio czytalam na temat NT, ze wyniki dopiero w polaczeniu z dlugoscia ciemieniowo-siedzeniowa daja odpowiedz czy wszystko jest ok dlatego miedzy soba to nie ma sensu porownywac wartosci NT.

monika gratulacje!:-)
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewcznki,

Ja świeżo po badaniu mnóstwo nerw mało nie zemdlałam aleeee Juuuupiiiii dzidzia zdrowa piękna wszsytko ok wierciała się machała rączką, cudownie MEGA SZCZĘŚLIWA JESTEM :-)

Ps; Termin zmienilł mi się na 17 pażdziernika dzidzia jest 4 dni mlodsza ale wiedziałam bo owu miałam póżniej :)
 
melduje sie po wizycie
dzidzia zdrowa , mierzy sobie 60 mm do zbyt ruchliwych nie nalezy...
jestem troche zawiedziona wizyta a raczej lekarzem, martwicie sie przeziernoscia a ja jej nawet nie mialam, zreszta to jego usg malo czytelne, nie mam zdjecia, wkleje pozniej filmik, termin z usg 11.10. czyli jestem w 13 tyg 2 dni
 
Kurczę, nie mogę znaleźć fotek i opisów moich poprzednich badań. No nie mam pojęcia gdzie je wtryniłąm :dry:
Agadaria - uzbroj się w cierpliwosć. Na swojej wizycie wypytam lekarza o co chodzi z tymi markeremi i czemu się je robi lub nie.
Jak masz jakieś pytania to daj - postaram się nie zapomnieć i zapytać :tak:
 
reklama
Do góry