reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

Generalnie rodzi się troszkę więcej facetów niż dziewuś.
A moje wstydliwe od początku i nie pokazuje - nogi złączone, albo stopa tam ląduje...
Od połowy ciąży przestało się też chwalić buziakiem i przykrywa szczelnie rączkami :-D
Niby w brzuchu takie grzeczne, zwykle nie daje bolesnych kuksańców, ale swoje zdanie już ma i nie daje się przekonać do zmiany :tak:
 
reklama
Generalnie rodzi się troszkę więcej facetów niż dziewuś.
A moje wstydliwe od początku i nie pokazuje - nogi złączone, albo stopa tam ląduje...
Od połowy ciąży przestało się też chwalić buziakiem i przykrywa szczelnie rączkami :-D
Niby w brzuchu takie grzeczne, zwykle nie daje bolesnych kuksańców, ale swoje zdanie już ma i nie daje się przekonać do zmiany :tak:

strzel test ciekawe kto Ci wyjdzie :-D

Noworodek.pl - portal przyjazny matce. W trosce o Ciebie i Twoje dziecko.
 
Ja dziś byłam na wizycie, a po się rozpłakałam. USG pokazało że przez 2tyg dziecko przytyło .... 50 gram, ostatnio było 2045 a teraz 2100.

Kilka minut na otrzeźwienie, do autka i do domu z przykazaniem leżeć, leżeć, leżeć i nic dziecku nie zabierać :). Dotrzymać 2 tyg, sprawdzimy co z dzieckiem i jak nic nie przytyje będziemy decydować co dalej(bo badania przepływów robione w szpitalu były w normie). Może mój mikro brzuch trzyma małego i nie pozwala rosnąć albo...i tu pokładam wszelką nadzieję USG się myli :). Oczywiście trzymamy się USG z 12 tyg, na którym mam termin na 14.10 a z tego dzić wyszedł mi 15.11. A ja myślałam że wszystkie kupione ubranka w rozmiarze 56 (po praniu chyba 54) będą raz użyte a tu się okaże że będą za duże :). Jejku optymizm mi wraca

najwazniejsze , ze przeplywy sa w normie , bo samo USG moze sie niestety mylic , takze glowa do gory !! nepwnoe jest ok :)

jagmar - ja też chcę się przejść do poradni przy szpitalu w którym chcę rodzić tam wizyta z USG i KTG to 210 zeta :dry:

wow niezle sobie licza :/

No i ja po wizycie...Tak sie stresowalam a mala calkiem calkiem sobie wazy, bo 3 kg:)a lekarz mowil ze bedzie drobna a ja sie niepotrzebnie martwilam....kazdy sie moze mylic... glowka bardzo nisko ale szyjka choc krotka i miekka to bez rozwarcia, mam sie trzymac tego terminu z om czyli 2.10. na usg bylo widac jak mala cwiczy oddychanie;)

no i supr , ze jest ok :) i waga ladna :)

Po lekarzu
icon_smile.gif
Nigdzie sie nie wybieramy,
562.gif
wysoko, wazy 2979
icon_eek.gif
Jestesmy juz donoszone
597.gif
Plci nie udalo sie potwierdzic, skubana siedzi po turecku i macha gira
icon_razz.gif
Wszystko pozamykane. 30 wrzesnia mamy KTG
icon_smile.gif

Ale najlepsze - nie bede przenoszona
icon_smile.gif
Lekarka ze wzgledu na moja przeszlosc bedzie rozwiazywala ciaze w terminie. Jesli do 18 pazdziernika nie urodze, to mnie bierze na oddzial (skierowanie dostane za tydzien) i wywoluje balonikiem i oxy. Troche sie boje ale ufam jej
icon_smile.gif
Zreszta powiedziala, ze ze wzgledu na moja przeszlosc ona chce nadzorowac porod. No i tym sposobem wiem, ze do 20 pazdziernika najpozniej bede miec malenstwo przy sobie
597.gif
597.gif

no ja tez wiem jedno , ze 22 najpozniej bede miala malego przy sobie o ile nie urodze wczesniej :)
super , ze jest ok !!

Ja te po wczorajszej wizycie. Niedobry Pan Doktor chciał mnie posłać do szpitalka bo mam ciśnienie wysokie, ale pobłagałam troszke, skończyło sie na Dopegyt-cie i stałej obserwacji. Chwała BOgu że mam blisko do szpitala :-)
Typowy przykład rozbieżności na USG. Tydzień temu byłam w klinice, w której bede rodzić. I Pani dr powiedziała, że dziecko jest duże, waży już 3100g. Zaleciła dietke. A mój ginekolog ma najnowsze dokładne USG 4d i powiedział że na chwile obecną mały wazy dokładnie 2995 g. Tak więc...Nikitka widzisz jak to jest z tą wagą dzieci na USG....
Generalnie wszystko zamknięte, nic nie skrócone, morfologia poszła w góre,na poród nic sie nie zapowiada więc mój zapał nieco sie ostudził.
Dziękuje za kciuki i trzymam za dzisiejsze wizyty :-)

uwazja na siebie !!
a waga niewiele sie rozni :) taki margines bledu jest jesczze dopuszczalny
 
a mi wyszła dziewucha i jest dziewucha :-)

fato - skąd wiesz ;-) u nas tylko 2 dziewczyny po amino które są na 100% pewne płci dzieciaczków ;-)
 
im blizej tym wieksza panika mnie ogarnia, o porod , rozstanie z Julka i o dbanie o 2 malych dzieci....

Mnie też to wszystko nagle zaczęło bardzo przerażać,
jak se chłop da radę z dzieckiem gdy ja będę w szpitalu,
jak Ona to wytrzyma bo nie miała jeszcze takiej rozłąki ze mną ...
Jak ja sobie dam radę z 2 dzieci :szok:
i w ogóle już wiem co mnie czeka na porodówce i boje się strasznie ...
najbardziej że znów pójdzie coś nie tak i będą problemy z dzieckiem ... oby nie ....

Po lekarzu
icon_smile.gif
Nigdzie sie nie wybieramy,
562.gif
wysoko, wazy 2979
icon_eek.gif
Jestesmy juz donoszone
597.gif
Plci nie udalo sie potwierdzic, skubana siedzi po turecku i macha gira
icon_razz.gif
Wszystko pozamykane. 30 wrzesnia mamy KTG
icon_smile.gif

Ale najlepsze - nie bede przenoszona
icon_smile.gif
Lekarka ze wzgledu na moja przeszlosc bedzie rozwiazywala ciaze w terminie. Jesli do 18 pazdziernika nie urodze, to mnie bierze na oddzial (skierowanie dostane za tydzien) i wywoluje balonikiem i oxy. Troche sie boje ale ufam jej
icon_smile.gif
Zreszta powiedziala, ze ze wzgledu na moja przeszlosc ona chce nadzorowac porod. No i tym sposobem wiem, ze do 20 pazdziernika najpozniej bede miec malenstwo przy sobie
597.gif
597.gif

Super wiadomości, też bym chciała wiedzieć że jeśli przenoszę
to nie na długo bo u nas babka każde dziecko przenosiła
ponad 2 tyg i latała bidula po korytarzach żeby tylko coś przyspieszyć ...
raz nawet doszło do zwapnienia łożyska bo już było za stare i na dodatek
malec był już pępowiną owinięty ... szok ...

Ja te po wczorajszej wizycie. Niedobry Pan Doktor chciał mnie posłać do szpitalka bo mam ciśnienie wysokie, ale pobłagałam troszke, skończyło sie na Dopegyt-cie i stałej obserwacji. Chwała BOgu że mam blisko do szpitala :-)

Pilnuj się Kobieto z tym ciśnieniem !!!

No ja zdjęcia nie dostałam :-( Ale co tam, jeszcze się napatrzę na te jajcunki :-D

Przyglądaj się bo potem będzie: "Mama ja się wstydzę" :-D
A nam zostaną do oglądania stare i zwiotczałe ... Ty to chociaż jeszcze młode zobaczysz :-p

a mi wg tego testu wyszło pół na pół i co teraz ???:-D
może jeszcze będzie niespodzianka ???
 
Ostatnia edycja:
no i ja po wizycie przedporodowej w szpitalu. Zmierzul malucha i wyszlo ze ma ok 2700 gram czyli nie bedzie chyba wielkolod, lekarz pytal czy sie objadam slodyczami, a ja ze raczej nie,pewnie dlatego nie za wielki jest, " w sam raz" jak to okreslil.
Potem mnie wygmeral i stwierdzil ze szyjka miekka i bardzo cieniutka i ze napewno nie donosze do terminu (no zobaczymy..)

i sparwa nastepna,ze wg niego nie trzeba ciac, ze on sie jeszcze chirurga okulisty dopyta ale ,ze nie bedzie cial, bo "miednice mam stworzona zeby rodzic" i jestem juz "dojrzala", ze on wspomoze mnie "odkurzaczem" :szok:
tak mnie wygmeral w srodku ,ze az mi lyz poszly ,a ten podsumowal "boli, boli bo porod blisko"

i jakas w szoku jestem ciagle, nagle zaczelo mnie to przerazac, a najbardziej ten "odkurzacz" bo tyle sie naczytalam i nasluchalam..
 
reklama
monika - moja kuzynka miała planowany poród właśnie z vacum ze względu na wzrok i bardzo sobie chwaliła, odkurzacz skraca okres parcia i ściąga Ci dziecko praktycznie do ujścia :tak: jedyny minus, że w większości przypadków nacinają krocze :dry: no ale lepsze to niż CC nie masz czego się bać :-D
 
Do góry