reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty,badania i USG :)

A co do ciśnienia ja miałam przed ciąża jak kaczka 90/60 i w ciąży mam takie samo.a ostatnio nawet miałam 85/64.i co najlepsze nie chodzę śpiąca,wręcz przeciwnie cierpię na bezsenność.
 
reklama
Czy Wam tez sie chcialo tak bardzo spac po tej glukozie?boje sie ze gwoździa przybije głową.jedynie moja córka zadowolona bo fika jak szalona.słodko jej się zrobiło :-*
 
A ja jeszcze na razie nie ide na glukozę, niby robi się ja 24-28 wiec zaraz bym mogła ale mój gin mowi ze mam robic koniec stycznia/początek lutego dopiero bo ze niby w późniejszych tyg częściej wychodzi ta cukrzyca. Ja z córką miałam robiona w 24tc i było ok ale później miałam takie dziwne epizody drgania rąk i nóg i przechodziło po zjedzeniu i ten mój gin mowi ze powinni mi wtedy jeszcze raz te glukozę zrobić później i ze w związku z tym teraz tym bardziej mam się nie spieszyć tylko cierpliwie czekac a On mi powie kiedy mam isc. Także czekam..jakos nie spieszno mi do picia tego swinstwa

Sweetka - a odpoczywasz zawsze chwilke przed mierzeniem ciśnienia? trzeba chwilke posiedzieć uspokoić tętno i wtedy się mierzy. Kurcze 140/100 to już dużo, zwłaszcza to drugie jest za wysokie. Może pomierz sobie kilka dni ciśnienie tak ze 3 razy dziennie o stałych porach i zobaczysz. Jak będzie wysokie to ja bym nie bagatelizowała i skonsultowała z ginem choćby tel.
Ja z Naduską moja w 23tc jak trafiłam pierwszy raz do szpitala to niby mnie brzuch pobolewał ale na ip szyjka zamknieta ale ciśnienie miałam ponad 150 i od razu mnie zatrzymali i pod kroplówki wzięli, leżałam kilka dni i ciśnienie się unormowało, wyszłam z lekami na skurcze, później już większych problemów z ciśnieniem nie miałam do końca ciąży
A dziś mierzyłas już?
 
Dzis odbieram wyniki z glukozy i ciekawe co tam wybadali bo poza tym jeszcze morfologie, mocz, toxo i hcv. Na 13 dzisiaj wizyta więc sie troszke stresuje co tam słychać u mojego syneczka. Dobrze że mam samochód bo.nie wyobrażam sobie jakbym w tym mrozie tam dzisiaj doszła :errr:

Powodzenia.na dzisiejszych badaniach:-) :)
 
Sweetka mierz sobie 3 x dziennie w domu na spokojnie. Może masz tak jak ja. Ja od 2 dni mierze w domu i jeszcze powyżej 125 nie miałam a u lekarza zawsze mam 130 -135. Mało tego we wtorek jak mi mierzyła cisnienie to wyszło 154 a to dlatego że przed samym mierzeniem ważyła mnie i ubieralam buty. Pielęgniarka mówi, ze to dlatego, że miałam wysiłek i po 30 sekundach znów zmierzyła i juz było 138.

Lusinda nie stresu się, wszystko będzie dobrze.

Trzymam kciuki za Wasze badania i wizyty.
 
Na szczęście na kazdej wizycie mam usg. Na ostatniej wizycie leżał do góry plecami i nie chciał dac sie w ogol pomierzyc wiec mam nadzieję że dziś będzie lepiej współpracował :wink:
 
reklama
Cześć mamuśki :)
Po długim czasie znów was odwiedziłam ;)
Dziś zaczeliśmy 26 tydzień :)
W pn miałam wizytę u gina, z 2 godziny mi się zeszło taka była kolejka jak to na nfz. Ale doktor zrobił usg (czym mnie zaskoczył bo 2 tygodnie temu też robił), pytałam znów o płeć więc będzie parka Malwinka i. ... tu problem z imieniem dla chłopca, myśleliśmy nad Kacper albo Mikołaj czy Szymon ale jakoś nie przemawiają za mną te imiona. Ogólnie wszystko ok bąble mają ok. 24 albo 26 cm dokładnie nie pamiętam i ważą ponad 600g. Ja mam za niskie żelazo i kazał jeść więcej produktów. I przepisał mi luteine, skarżyłam się na twardniejący brzuch i kazał stosować rano i wieczorem. Kolejna wizyta dopiero za 4 tygodnie.
Ja glukoze miałam w połowie grudnia na samą myśl mnie mdli. Ja wynik miałam 83 na czczo, 124 po godzinie i 108 (75g) po 2 godzinach i położna i lekarz mówili że jest ok.
Przez 2 tygodnie 2 kg mi przybyło czyli 8 kg od początku ale się tym nie martwię w końcu mam 2 bąble :)
 
Do góry