reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze super mądre dzieci - chwalimy się osiągnięciami!

reklama
... Dzisiaj pierwszy raz dzieciaczki nurkowały. Ja chyba bardziej przeżyłam to niż Emi. Miałam spore opory żeby włożyć dziecko pod wodę, ale Emilka nawet sie nie skrzywiła. Za pierwszym razem była mocno zdziwiona, a potem to nawet zaczęło się jej to podobać.

jak to nurkowały? woda nie nalewała im się do buzi i noska? jak długo były pod wodą?
 
noja też jestem ciekawa jak to z tym nurkowaniem u niemowląt jest ???
mój mąż jest na to napalony ale wiadomo że samemu to nie - trzeba by było iść na jakieś zajęcia :baffled:
 
Przedtem coś się nie wkleiło
fragment ze strony
Od kiedy zacz�� nauk� p�ywania ? (+film!) - Urwis.pl
Średnio do 6-8 miesiąca życia utrzymuje się odruch z życia płodowego, który niestety potem zanika. Odruch ten objawia się tym, że dzieci nie boją się wody i nie otwierają ust, kiedy zanurzają się. Najmłodszymi "pływakami" mogą być dzieci dwumiesięczne.
 
Gratulacje dla synka. Evvula a sam się podciąga czy trzymany przez ciebie za rączki?

Mój synuś od urodzeniu jest małym bohaterem i jak mu się przy odbiciu mleczko cofa, to je z powrotem połyka, czasem go nawet wykrzywi, ale prawie nie ulewa. A ja go podziwiam, przecież to takie niedobre :-(
 
aniachosz fajne zdjęcia, dobrze że się Maksiowi podobało
Barszczyk to Piotruś może zostanie pływakiem:-D

Mama Quintena oj to ładnie powędrowałaś z synusiem:-), teraz wózek do wulkanizacji musisz oddać i jesteście usidleni w domu:-(

Ja z Maja też chcę iść na basen ale chciałabym pierwszy raz żeby poszedł z nami Piotrek a on się wymiguje:wściekła/y::no:i jeszcze raz go spytam jak powie nie to nie łaski bez pójdziemy
same z córcią
a dzieci wystarczy że mają pampersa?
 
ewitko dobry tekst ale się uśmiałam:-)

Maja zauwarzyłą że mastópki i od jakiś 2 tygodni ciągle pcha je do dziobka :tak:, musze pochwalić córcie że pieknie siedzi z oparciem, zdarza się jej też ładnie siedziec bez podporcia:laugh2:
 
Nurkowanie polega na tym, że po kilku "podskokach" nad wodą dziecko wkłada się pionowo pod wodę - taki szybki nur i wyciąga (w sumie pod wodą dziecko jest kilka sekund). trzeba się tylko upewnić że dziecko nie trzyma np rączki w buzi, a napewno nie otworzy buzi pod wodą.
Sama też bym się bała, ale pod okiem instruktorki to co innego. Zresztą dopiero na 4 zajęciach dzieci nurkowały, a wcześniej wykonywały mnóstwo innych ćwiczeń, które miały oswoić je z wodą i przygotować do tego.
 
reklama
Emisia też siedzi z oparciem, chociaż jeszcze trochę boję się jej tak sadzać, żeby kręgosłupa jej nie pokrzywić. Bez podparcia też już zaliczyła siedzenie. A co do podciągania to wystarczy dotknąć jej ręki to ona już jest gotowa do siedzenia.
Ale stóp to jeszcze nie zauważyła, wystający brzuszek jej przeszkadza, bo jak jej pokażę, że ma stopy to owszem zainteresuje się ale tylko do momentu kiedy ja je trzymam, jak puszczam to ona opuszcza nóżki i traci zainteresowanie.
 
Do góry