reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze super mądre dzieci - chwalimy się osiągnięciami!

Karolinko - strasznie sie cieszymy z Twojego pierwszego dorosłego kroczku, z całego serca Ci gratulujemy tak wielkiego osiągniecia i zarazem oczekujemy wieści o następnym kroczku.

a propos pierwszych kroczkow mam propozycje, by na wstępie tego wątku zrobic stronke zatytulowana pierwsze samodzielne kroczki lub inaczej(to tylko przyklad), na ktorej bedziemy wpisywac daty pierwszych samodzielnych kroczkow, podobnie jak z zabkami zrobilysmy. co wy na to?


kasro - Karolinka chyba jest pierwsza dziewczynką u nas, ktora chodzi co?


kacper nie chodzi jeszcze, ale mysle, ze lada dzien bedzie pierwszy kroczek. staje pewnie, kuca i z powrotem wstaje bez trzymania sie. potrafi tak stac nawet ze 2 minuty i w dodatku bije sobie brawo.
 
reklama
Gratulujemy wszystkim:tak:.

Za listą też jestesmy oczywiście, ale będziecie długo musieli czekać na jej zamknięcie:sorry2:, no i znowu lista na której bedziemy ostatni:rofl2:
 
A to sie nam dzieciaczki rozchodzily. Szerlock, to synus robi niesamowite postepy, dopiero co przeciez zaczal wstawac, a juz samodzielnie stoi. U nas od konca stycznia wstawanie i chodzenie, chwilowa proba samodzielnego stania niezbyt przypadla do gustu, a kroczkow samodzielnych brak :-( Za to na szczescie tez kregoslup oszczedzony, a dziecko niezalezne.
A o liscie to ja pisalam dawno temu, jak synek Aletkowy zaczal chodzic, a nasze zaczely raczkowac, ale przeszla bez echa :-)
 
ewitko tez o tym ostatnio myslałam, ze wszystko tak niedawno, ale doszlam do wniosku, ze ten czas tak szybko gna, a kacper jak juz zacznie robic to od razu hurtem wszystko. bo zaraz jak zaczal raczkowac to zaczal przy meblach chodzic, a teraz juz bedzie chyba z miesiac jak moj brat mi powiedzial, ze kacper stal bez trzymania i pokazywal jaki duzy jest, a ja nie wierzylam.
kasro ty sie ciesz dziewczyno, ze karolcia taka samodzielna jest, bo raczej przyjemne nie jest ciagle schylanie sie i prowadzanie, kregi bolą okrutnie. co prawda ja tez nie prowadzam, bo nie chce zeby kacper poczul ten luksus - niech radzi sobie sam, ale znajome mamy mowia, ze boli.


mamo Q - ale ty jestes, jak mozesz tak pisac co?niedobra ty!!!:tak:- Quinten ci da popalic i to sie zdziwisz kiedy:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
mamo Q - dziewczyny maja racje - zobaczysz jak Quntus ruszy - z chodzeniem tez :-) A z zebami to dopiero - pewnego dnia sie obudzisz i zobaczysz buzie swojego synka pelna zebow :tak:

zreszta moj Jasio tez sie nie psieszy do chodzenia... O smaodzielnym staniu oczywiscie tez mowy nie ma. No ale czego sie mozna spodziewac po leniwcu ktory pelza z predkoscia swiatla ale rackzowac nie ma zamiaru... :dry:
 
Gratulujemy wszystkim:tak:.

Za listą też jestesmy oczywiście, ale będziecie długo musieli czekać na jej zamknięcie:sorry2:, no i znowu lista na której bedziemy ostatni:rofl2:

Ale za to ten pierwszy krok będzie chyba najbardziej wyjatkowy :tak:.

Wiecie, ja kombinowałam jakby zrobić listę z osiągnięciami. Nie wiem czy uda mi się wyjaśnić (38,2 C robi swoje), chodzi mi o liste dzieci a nie umiejetności i przy każdym dziecku info w stylu: pierwszy krok, pierwsze słowo, raczkowanie, czy cuś. Ale to chyba za skomplikowane :zawstydzona/y:.
 
reklama
Co potrafi Majka:
-stac samodzielnie bez ruchu;-)
-klaskac,kosiac,papac
-robic glowka nie nie nie
-tanczyc do muzyki
-robic brim
-wychodzic z krzeselka,na szczescie jestem przy niej i nie konczy sie to gleba
-wkladac wtyczke od lampki do kontaktu(oczywiscie nie pochwalam tej umiejetnosci poki co i zabraniam)
-spac cala noc
-wlazic na lozko moje
-bawic sie w berka
-jesc lyzeczka z miski...baaaaardzo nieumiejetnie,ale czaji baze co do czego sluzy
-myc zeby sama
-czesac sie moja szczotka
-bic po twarzy moja szwagierke
-chustac sie na chustawce
-karuzelic na karuzeli
-bawic sie w kuku,chowajac lepek do spiworka w wozku
-wieszac na szyjce wszystko co przypomina sznurk(kable,powrozy,szaliki,paski)
-udawac ze rozmawia przez telefon(czasem majac pod reka tylko kanapke z maslem...wiadomo gdzie laduje maselko...)potrafi jeszcze dziwne czynnosci blizej mi nie znannego przeznaczenie,ciezkie do opisania slowami...wiec je przemilcze,ale miejcie na uwadze,jak cos,ze potrafi;-)
 
Do góry