reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

Czesc,
ja tez chcialam sie przylaczyc do tego tematu o "chudym" pokarmie i dokarmianiu. Strasznie mnie wkurzaja opinie, ze dziecko na pewno sie nie najada:crazy: za kazdym razem jak moj Krzys zaplacze, to od razu slysze, ze na pewno jest glodny. A niedawno moja sasiadka jak sie dowiedziala, ze karmie tylko piersia to powiedziala mi, ze zna jakies inne dziecko, ktore tez bylo tylko na piersi, a teraz ma pol roku i nie siada. Tak jakby zdolnosci rozwojowe naszych dzieci byly zalezne od tego czy karmimy je piersia czy butelka... Ehhh... ja mysle, ze po prostu trzeba te wszystki uwagi puszczac mimo uszu i robic swoje;-)
 
reklama
cześc dziewczynki kochane:-)

Widze, że temat kupkowy wiec sie przylącze, bo nasza Amelcia wreszcie zaczela sama robić kupki:-):-D jestesmy z mezem przeszczesliwi, kupki sa normalne znaczy lekko wsiakajace w pieluche i takie zolte czase lekko jakby zielonkawe ale to juz i tak sukces po 2 miesiacach wsadzania gruszki do tyłka:no: juz sie martwilismy, że sie to nigdy nie skonczy i straszono nas ze mala sie oduczy sama robic kupy ale udało sie.Na razie nie zapeszam bo trwa to kilka dni dopiero ale kazda kupka to dla nas radosc;-):-D

Karolinka odstawilam wszystkie leki dla małej i daje jej tylko acidolak i dwa razy dziennie dwie lyzeczki dziurawca zmieszanego z mlekiem i od czasu do czasu herbatke na trawienie.Dziekuje Ci bardzo za twoje rady:-)Mam nadzieje, ze karolkowi sie kupki unormują.

A co do karmienia to ja karmie mała swoim mlekiem ale z butli bo strasznie sie krztusiła jak piła z piersi i to zwiekszalo jej kolki wiec zaczelam sciagac i tak jzu zostalo.Niestety mojemu malemu zarlokowi nie wystarcza samo moje mleko, choc wypila 120-140 ml i na noc musze ja dopajac sztucznym bo uciagam swojego tylko 120 a ona zjada na sen 170-180:szok: ale za to po takim pbazarstwie spi z 7-8 godzin do nastepnego karmienia:-):-D
 
Janbor dobrze słyszec że jest ok:tak:oby tak dalej....:-D
Tully witaj...;-)Kurcze ja nie lubie jak mi ktos z rodzinki za bardzo marudzi jak mam dziecko chować..a co dopiero sąsiadka:no::szok:...
Ja zmykam zapisałam sie na prawko(najwyższy czas)...trzymajcie kciuki żebym sie okazała "w miare" rozgarnieta:sorry:
 
Natalia, noooo takie wtracajace sie do wszystkiego sasiadki to tylko powystrzelac :-p:-p a z tym prawkiem na pewno bedzie ok:cool2::cool2:
 
Witaj Tully:)
Przyłączam się do tematu o cienkim mleku:) Przez ok 3 dni moja mała ciągle mnie ssała i płakała wyglądało to tak jakby nie było już w piersiach mleka. strasznie się prężyła płakac mi się chciało,że nie mam czym nakarmić małej i będę musiała przejśc na sztuczne :( Oczywiście mama powiedziała,ze mam słabe mleko bo źle się odżywiam. BZDURY!!!Mąż wyczytał ,że dzieci czasami mają szybki przyrost i potrzebują wtedy duzo jeszc i to tak trwa ok 3 dni. Rzeczywiście po 3 dniach moje piersi ciągle są nabrzmiałe od mleka bo mała nie nadąża:) Dzisiaj byłyśmy na szczepieniu i okaząło się ,zę bardzo ładnie przybiera w ciagu miesiąca przybrała 1,40 kg:)
 
Filip też tylko na piersi, a już podwoił wagę. Waży 8 kg :szok:.
Mrozik to jaki teraz używasz rozmiar pieluszek ?? bo moja mała waży 6800 i 3 ją cisną a 4 trochę za duże :( i ciągle przecieka :D
 
Fiolka, mrozik macie bardzo dorodne dzieciaczki:-):tak: pogratulować i bardzo wam zazdroszcze, ze macie tyle pokarmu. Mnie sie udaje sciagnac jedynie 120-140 ml i to tak co 3 godziny a mala jest glodna czesciej i wieczorem juz mi brakuje i musze ja dokarmiac sztucznym niestety.
 
mrozik ja sie tez tym martwiłam ,ze bede miała mało mleka . Wyczytałam ,że co jakis czas warto wypic piwo karmel bo pobudza pokarm I rzeczywiście przez 3 dni piłam na wieczór po jednym i dodatkowo herbatkę dla matek i piersi nabrzmiały ładnie:)
 
reklama
Do góry