reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze samopoczucie, trymestr po trymestrze !

emikaa to ktos tutaj jest albo niepoważny, albo nadwyraz ostrożny. Fundują Ci stresy niepotrzebnie.
z tego co czytam w necie, to raz szyjka 3,2 cm to krótka i trzeba uważać, gdzie indziej normalna, bo krótka to poniżej 2,5, jeszcze gdzie indziej,że poniżej 2 to poza normę...
na izbie przyjęć lekarka powiedziała że wszystko w porządku,no ale czytam że niektóre już miały zakładane te wkładki czy cosik innego...
chyba zaczęła się ta druga, gorsza połowa ciąży...:/ale za to końcowka tej połowy miejmy nadzieję,że będzie nagrodą :)
na dodatek jeszcze od jutra musze brać euthyrox 25 na tarczycę...bo za małe ft4...
zaczyna się coraz bardziej to wszystko komplikować :/
eh,eh...
 
reklama
Emikaa ale szyjka rzadko skraca się całkiem bezobjawowo, jakby co do tego doszły skurcze, pobolewanie podbrzusza czy krzyża byłoby większe prawdopodobieństwo. Szpital i tak decyduje, więc na twoim miejscu posłuchałabym się szpitalnego lekarza a na wszelki wypadek dużo leż. Do następnej kontrolnej wizyty powinno się wyjaśnić albo w jedną albo w drugą stronę.
 
miejmy nadzieje, że ten drugi okres ciązy będzie jednak lepszy ;) ale bądź tu człowieku mądry, skoro jeden mówi ci tak, drugi siak, próbujesz znaleźć info w necie a tam też masło maślane. ;/
 
Wniosek z tego taki, że musisz na siebie uważać jakby faktycznie coś się działo (tak na wszelki wypadek) ale nie przejmować się i nie stresować na zapas. Jesteś pod opieką i nic narazie się nie dzieje złego. Będzie dobrze, a na następnej wizycie pewnie będzie bez zmian. Teraz zaczyna się taki czas, że będą nas czasem straszyć żeby potem okazywało się, że jednak wszystko jest dobrze. Maluch zdrowy i to najważniejsze! A przewrażliwiony lekarz to lepszy niż ten co olewa wszystko. Chociaż straszy.
 
przez te wczorajsze stresy to koszmary normalnie miałam :)
niby lekarze,a w głowie potrafią zrobić misz masz :)
ale racja, będzie dobrze...jeszcze troszkę trzeba wytrzymać...:) i przeżyć...
 
Hope trochę się nie zgodze bo szyjka na ogół skraca się bezobjawowo a tydzień spokojnie wystarczy.

emikaa długość szyjki jest odpowiednia do tygodnia ciąży,bo co innego jeżeli szyjka ma np 2,5 cm w 35 tyg a co innego jak w 22tc.Prawidłowa długośc to 3,5cm ale do kiedy taka się utrzymuje nie mam pojęcia. Co lekarz to opinia ale ja bym Ci radziła bardziej na siebie uważać i za tydzień zrobić ponowne usg.O stanie szyjki nie decyduje tylko jej długośc ale też twardość i zwarcie.
Teraz z tego co zauważyłam zadko stosuje się szew na szyjce najczęściej jest to krążek który wygląda jak oponka i zakłada się go jak obrączkę na szyjkę.Jest to bezbolesny i szybkli zabieg(kilka minut). Lepiej dmuchać na zimne bo z tym nie ma żartów

Nie dotyka się NAPIĘTEGO brzuszka bo można wywołać skurcze i wcale nie jest to przesada.
Jeżeli dotyka się miękkiego i na dodatek ciąża przebiega prawidłowo to nic złego sie nie stanie.Można fajnie się bawić z maluchem w pukanie w brzuszek:)) Chodzi o to żeby madmiernie go nie masować szczególnie w większej ciąży tzn po 20 tyg. Co do masowanie podczas porodu to faktycznie jest to prawda:))
 
Ostatnia edycja:
U mnie to stawianie sie brzusia jest duzo rzadziej niz w poprzedniej ciazy - na szczescie, ale faktycznie odruchem wtedy bylo lapanie sie za niego i proby masowania, a moj poprzedni gin nie wspominal zeby nie tykac, mowil o odpoczywaniu.
No ale teraz mam to tylko sporadycznie chyba...
Ale za to doswiadczam od paru dni kopania mnie od srodka, gdzies tam po moich flaczkach, co jest srednio przyjemne i chyba malenstwo miewa czkawke :) bo czuje takie rytmiczne pukanie w jednym miejscu :)
No ale w kazdym razie w sobote mam wizyte u polskiego gina, mam nadzieje, ze okaze sie dobrym lekarzem i przebada nas dokladnie, bo czuje sie jakas zaniedbana ginekologicznie w tym kraju ;)
 
Ja mam trochę inne informacje ale najważniejsze, żeby nad tą szyjką panować ;-)

Pytałam o skracanie gina gdy mojej koleżance w 5 miesiącu tak się stało i różnie bywa. Ona miała skurcze i bóle, bywa krwawienie, większa ilość śluzu, częste stawianie się brzucha, uczucie parcia/ciągnięcia w dół a czasem nic nie czuć.

Podstawą jest leżenie, jak to nie pomaga leki, jak to nic nie daje, krążek albo szef...
 
niestety jeszcze z moja G nie udało mi się skontaktować, po tym jak odeslali mnie ze szpitala,ze niby wszystko ok ( pewnie gdzieś baluje na przedłużonym weekendzie ;))
pewnie za jakis tydz,dwa trzeba bedzie powtorzyc usg czy coś tam się nie skróciło bardziej...
Ja ogólnie objawów nie mam, czasem pojawiaja sie owszem jakies bole z prawej strony, czy napięcia brzucha,ale odczytuję je jako normalne...:) pocieszam się...:)
 
reklama
Do góry