reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze samopoczucie, trymestr po trymestrze !

Misia a brzuszek można tak od razu smarować?? bo coś mi sie o uszy obiło że dopiero od 4 m-ca żeby czasem nie poronić - chodzi o te koliste ruchy no ale pewności nie mam tak pytam
 
reklama
dobrze, że napisałaś... Ja właśnie patrzyłam na opakowaniu i jest żeby od 4 miesiąca... Posmarowałam tylko dzisiaj i już nie będę....






 
no wlaśnie tak kojarzylam i na tych kremach co ja mam w sklepie tez pisze że od 4 m-ca ale nie byłam pewna czy tylko na tych czy na wszystkich ale spoko ja też już myślałam o kremie ale zobaczyłam napis
a jedno posmarowanie napewno nic nie zaszkodzi :) ale sie bedziemy kremowac po 4 m-cu co ? :)
 
Oj Marylcia, szykuj się na rozmiar E ;-)

Mówicie, że maść na piersi działa znieczulająco? Tylko jak to rozsmarować, skoro dotykanie jest takie nieprzyjemne :-( Pomyślę, albo dotrwam, niedługo powinno przestać pobolewać.

Motylku no cóż... po karmieniu możesz mieć takie dwa, śliczne płaty skórne, do zasłaniania pępka chachachacha :p Albo dwa mrożone filety rybne, z mintaja :p Na pewno będziesz mieć sutki hihihihi :p

Edit: przeczytałam skład tych kremów, łagodzenie ma przynieść wyciąg z soku z kapusty... To po kiedy grzyba mi krem, sama robiłam sobie okłady z liści kapusty przy zastoju pokarmu ale nie miałam pojęcia, że może pomóc w czasie ciąży. Wypróbuję.

A jak? Liść kapusty schłodzić w lodówce pognieść mocno i obłożyć pierś. To faktycznie rewelacyjnie pomaga, mi zastój przeszedł po jednym dniu.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny kurcze bo mam taki wstydliwy problem.. zaparcia. I zapomniałam pytać lekarki czy coś na to mogę..Ja muszę uważać, bo już raz miałam problem z jelitami, miałam skręt jelit i usunęli pół metra bo doszło do martwicy.
Na mnie żadne activie nie pomagają. macie jakieś sposoby?
 
Dziewczyny kurcze bo mam taki wstydliwy problem.. zaparcia. I zapomniałam pytać lekarki czy coś na to mogę..Ja muszę uważać, bo już raz miałam problem z jelitami, miałam skręt jelit i usunęli pół metra bo doszło do martwicy.
Na mnie żadne activie nie pomagają. macie jakieś sposoby?

może spróbuj dużo pić wody... Mi to pomogło...
 
Marylka pewnie, że będziemy się smarować. Dziękuje jeszcze raz, że powiedziałaś. A to znaczy też, że balsamem też nie powinnam się kremować na brzuszku??


 
lilou kup sobie błonnik i dosypuj nawet do kanapki.I właśnie duuuuuuużo wody, małe i częste posiłki.I wcale to nie jest taki wstydliwy problem bo dotyczy prawie każdej ciężarnej

Maryla z tymi kremami to jest tak że przyjeło się że brzuszek rośnie dopiero w 2 trym .
Macica jest wrażliwa na masowanie i może się skończyć to poronieniem lub wczesnym porodem ale dotyczy to większych brzuszków. Pod koniec ciąży jak już będzie bezpiecznie pomasujcie przez dłuższą chwilkę brzuszki i zobaczycie że się napnie;))
Jeżeli nie chcecie używać kremów to stosujcie po kąpieli na mokrą skórę oliwke dla dzieci. Tak naprawde chodzi przede wszystkim o ujędrnienie skóry a mocno nawilżona jest plastyczna. Tak na prawde do rozstępów ma się skłonności ,moja mama w obydwu ciążach przytyła po 30 kg i ma kilka tylko na piersiach a mnie rozstępy męczą od zawsze.
 
Ostatnia edycja:
hej mnie jeszcze cyce nie bolą - co mnie troche martwi bo wszystkich bolą tylko nie mnie
:)
mnie też nie bolą więc nie masz się o co martwić:tak:
Edit: przeczytałam skład tych kremów, łagodzenie ma przynieść wyciąg z soku z kapusty... To po kiedy grzyba mi krem, sama robiłam sobie okłady z liści kapusty przy zastoju pokarmu ale nie miałam pojęcia, że może pomóc w czasie ciąży. Wypróbuję.

A jak? Liść kapusty schłodzić w lodówce pognieść mocno i obłożyć pierś. To faktycznie rewelacyjnie pomaga, mi zastój przeszedł po jednym dniu.
właśnie miałam wam to poradzić... ponoć działa... u mnie na listopadówkach dziewczyny się okładały kapustą ja nie musiałam... hehe mnie piersi nie bolały , tylko raczej drazniły , w sensie że takia aż mi dreszcz przechodził niemiły jak dotknęłam sutka:baffled: teraz mam to samo

Marylka pewnie, że będziemy się smarować. Dziękuje jeszcze raz, że powiedziałaś. A to znaczy też, że balsamem też nie powinnam się kremować na brzuszku??


mnie się wudaje że możesz jeśli to nie będą zbyt dlugie i koliste ruchy , np na rtaz sobie rozetgrzesz z góry w dł lub w boki ;-) alenie jestem pewna, ja się nie smaruje narazie niczym
 
reklama
poziomki dzięki za rady:) a gdzie ten błonnik kupię?

Ja też na razie Oliwką się smaruję na mokrą skórę. Dziś nawet lekarka była w szoku wielkością brzucha:) więc skóra się mocno napina, i lepiej smarować za w czasu:)
 
Do góry