reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze samopoczucie, trymestr po trymestrze !

Oj tak o rozstępach trzeba już myśleć ja się smaruję olejkiem Bio Oil, ale jakie to wyniki będzie miało u mnie to się tak naprawdę okaże po ciąży. A ostatnio po raz pierwszy doświadczyłam kołatania serca w pierwszej chwili się wystraszyłam, ale po chwili sobie przypomniałam, że mówili mi że to się może zdarzać. Bardzo śmieszne uczucie jakby serce miało za chwile wyskoczyć.
 
reklama
od 6 tygodnia miałam straszne mdłości, pomagało tylko leżenie w jednej dość dziwnej pozycji(na plecach, z pupą poniżej reszty ciała,brzmi to dziwnie ale działało) plus żucie cukierków i herbata z dużą ilością cytryny.Czułam się jednak troche jak inwalida, zwłaszcza ,że przecież musiałam wyjść do łazienki, do kuchni itd, więc wygrzebałam w necie stronkę z opaskami działającymi na zasadzie akupresury.Zamówiłam, przyszła paczką, od razu na poczcie założyłam( w międzyczasie starałam się nie zwymiotować:D),po godzinie było mi lepiej,ale nadal mdliło, jednak mogłam wstać i coś zrobić.
Na drugi dzień rano odmiana- nie wisiałam na kibelku, mdliło mnie jeszcze nieco, szczególnie na mocne zapachy.Ale nie wymiotowałam.I tak nosiłam je do zeszłego tygodnia- chyba dzięki temu nie zwariowałam.Aczkolwiek nie było to tak ,że mdlości całkowicie ustąpiły- złagodziły się znacznie.A teraz chyba w związku w działalnością łożyska- minęły naturalnie:)
Moj facet smiał się,że to efekt placebo- ale nieswiadomie zrobiłam eksperyment- zawsze zdejmowałam je na czas kąpieli- któregoś dni zapomniałam założyć- zeszłam na sniadanie do kuchni, pije spokojnie herbatkę i jem kanapki a tu nagle mnie zemdliło i do wc.. musiałam szybko założyć opaski i położyłam się do łóżka i do południa przeszło.
podobno dobra jest też akupunktura,ale seans to 50 zł i pomaga na niecały tydzień..
Strasznie się cieszę, że mdlości przeszły naturalnie, nic nowego się nie pojawiło(odpukać), nawet cera się nieco poprawiła(ale daleko jej do stanu sprzed)
a na rozstępy smaruje się mleczkiem Babydream z Rossmana, ma dobre opinie wśród mam ,chociaż nalepszajest Mustela ale jest 10 razy droższa(więc może zainwestuje w nią później).
 
Ostatnia edycja:
na zasadzie akupresury(według ulotki)czyli kulka która jest od wewnetrznej strony tej opaski uciska okreslony punkt który jest właśnie na linii o której wspomniałam wyżej.Można to kupić w UK albo USA, alb ebay:) a nazywa się to sea-band.

co do brzucha- to wyczytałam, że podobno na mdłości dla dzieci jest nieco niekonwencjonalna metoda- zaklejanie mocnym plastrem .. pępka! ponoć działa,ale tutaj nie mam doświadczenia:)
 
Mnie od 3 dni strasznie pobolewa głowa.
Ledwo wytrzymuję, w dodatku nie umiem spać na moim łóżku które zawsze było dla mnie mega wygodne.. straszne uczucie, nie umiem sobie znaleźć miejsca :-(

Liczę że w kolejnym trymestrze miną mi te dolegliwości, bleeeee !!!!
 
zanka jeśli Ciebie tro pocieszy mnie głowa boli już dobre 7 tygodni:eek: i to albo codziennie albo z przerwami jednodniowymi:sorry:
w ooprzedniej ciąży też tak miałam i trwało to 9 imesięcy:confused2:
mam nadzieję że tera będzie jednak nieco krócej:happy:
 
reklama
co do tego plastra na pępku to może działać ponieważ działa na mdłości chorobie lokomocyjnej, a co do głowy to mnie boli od wczoraj z krótkimi przerwami w ciągu dnia.
 
Do góry