reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

nasze samopoczucie, trymestr po trymestrze !

reklama
A było tak pięknie... Żadne nawilżanie nie pomogło postrzelałam wczoraj strasznie - od biodra do biodra na dole brzucha fioletowe krechole i na cyckach. Jakby sie zmówiły wszystkie jednego dnia. Czarna rozpacz. Tak się zdenerwowałam, że wszystkie balsamy chciałam wypierniczyć przez okno :/ Myślałam, że lepiej sie uchowam ale widocznie mój wielki bębenek miał już dosyć. :(
 
Ja kupiłam pas poporodowy bo ponoć działają i najlepiej je ubrać zaraz po porodzie ponoć jest wtedy najlepszy efekt. Co do samopoczucia to u mnie syndrom wicia gniazda osiąga apogeum nawet mój P się zaraził i sam z siebie dużo rzeczy sprząta i szykuje nawet mi wszystkie okna pomył tzn. wzięłam go sposobem poprosiłam go o umycie okien z zewnątrz bo u nas się nie da umyć z domu tylko trzeba z ogrodu takim wielkim sztylem i tak chodziłam za nim i powtarzałam że mu tak dobrze idzie i jeszcze jedno że wkoniec końców umył wszystkie zewnątrz i wewnątrz:-D
 
styna, spryciula z Ciebie, a okna czyste. Do mnie przyjdą obie siostry i posprzątamy po remoncie.
Ja Was nie będę straszyć jaka byłam po porodzie i że nie zgubiłam ani kg, bo aż mi wstyd. Dlatego nawet nie zamieszczam żadnych swoich zdjęć:zawstydzona/y:.
 
jejku baby kochane mnie też najbardziej mordują teraz te opuchnięte nogi i ręce ... masakra jakaś aż się palą !!! jak wy sobie radzicie z tym macie jakieś sposoby specyfiki czy coś ??? bo mi ulgę przynosi moczenie w zimnej wodzie ohhh jak wtedy przyjemnie
a w ciąży z Szymkiem to właśnie całą wiosnę , lato kawałek jesieni przełaziłam i nic a nic mi nogi nie puchły a tu takie cyrki :no:
 
Dziewczyny ja nie mam (przynajmniej na razie) żadnego rozstępa,ale powiem wam,że fizycznie czuję się od jakiegoś tygodnia - fatalnie:no: Poruszam się duuuużo wolniej,bo jak szybciej to zaraz brzuch staje mi się twardy, za dużo też nie chodzę - bo mam takie bóle ciągnące ku dołowi. Poza tym jak dłużej przysiądę w jednej pozycji, to kręgosłup mi daje znaki:baffled: Ciężko mi się oddycha, śpię z poduszką między udami, w nocy twardnieje mi brzuch "na siku", pod zębem co jakiś czas robi mi się pskudny ropień i..do tego ta cholerna zgaga-która męczy mnie niemal całe dnie!:angry: Poza tym czuję teraz,że mały ma za mało miejsca i rozpych się gdzie może,a ja czesto zwijam się z bólu-jak mi np. na wątrobę ciśnie,ehhh....
 
Ja na szczęście nie puchnę wcale, nigdzie. Może to sprawka zielonej herbaty, nie wiem. Czary :-)

Za to czuję jak mi się brzuch rozciąga na wszystkie strony świata, to już boli, podobnie jak więzadła i spojenie, szczególnie w czasie ruchu. Kręgosłup, plecy wiadomo, wciąż dokuczają. Ale np. nie siusiam w nocy, przesypiam całe i to też mnie dziwi. Tzn. przesypiam, mocno powiedziane, przemęczam, bo spać specjalnie jakoś nie mogę.
Niestety też miewam zgagę, czego nie doznałam, ale nie jakąś specjalnie męczącą, po słodkim.
 
A mi jest ciężko. Ciężko kucać, ciężko wstawać. Jak się gwałtowniej poruszam to twardnieje mi macica. Czasem nawet boleśnie.

Ale nie mam migren i nie wysypuje mnie w ustach aftami :) Są też plusy ciąży :D
 
reklama
mi ostatnio ciagle leci z krew z nosa no i z dziasel...na spuchniete stopy nie mam rady, jedynie jakis masaz ale to tez nie pomaga za bardzo, zgaga meczy mnie czasami ale jak juz mnie dopadnie to na maksa tak mi przepala przelyk, ze jak jest cicho to az slychac jak te kwasy swiercza...W nocy spac nie moge przez brzuch na jedym nboku niewygonie i na drugim, na siku wstaje tylko raz albo i wcale. Plecy i wiezadla i spojenie mi nie dokuczaja na szczescie, no i jak was czytam to ogarnia mnie przerazenie, ze rozstepy moga wyskoczyc w jednej chwili...
 
Do góry