reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze samopoczucie, nasze dolegliwości

Hej dziewczyny, nie czekam do 17 w piątek idę do ginka. Do tego fatalnego samopoczucia doszło jeszcze to, że w pasie zleciałam 5cm i do kolan nogi mam spuchnięte jak balon. Zobaczymy co mi powie jak zacznie kombinować lub się oleje to zmieniam lekarza. Trzymajcie za mnie kciuki:-(
 
reklama
Elunia trzymam kciuki!! Edźka - współczuję!! Ja również ostatnio jakoś dziwnie się czuję,troszkę mnie brzuch boli, raz twardnieje a raz jakiś sflaczały się robi?/!!:confused::baffled:mam nadzieję ,że jak odpocznę wszystko wróci do normy!!!!:dry:
tt2004553fltt.gif

dev010prs__.png
 
Edzka tylko po co Ci dali lek na nadcisnienie skoro jest inny lek bardzo skuteczny na skurcze. Sama mowisz, ze na Tobie cordafen nie dziala, czyli jest za slaby. Co bedzie jak cisnienie Ci za bardzo spadnie? Nie pamietam, czy cordafen moze obnizyc cisnienie, ktore jest w normie, ale ja bym nie ryzykowala. Poza tym cordafen nie jest na 100% przebadany, jesli chodzi o ciaze.
Elka trzymam za Ciebie kciuki.
 
Ja również ostatnio jakoś dziwnie się czuję,troszkę mnie brzuch boli, raz twardnieje a raz jakiś sflaczały się robi?/!!:confused::baffled:mam nadzieję ,że jak odpocznę wszystko wróci do normy!!!!:dry:
Małpko, to pewnie skurcze Braxtona-Hicksa. U mnie zaczęły się pojawiać od paru dni i też się na początku przestraszyłam, bo to coś nowego. Cały brzuch się napina i robi twardy. Te skurcze to już będziemy miały do końca. Mają prawo się pojawiać już od 20 tyg. i to macica trenuje się do porodu (w końcu te mięśnie też muszą kiedyś się wytrenować, żeby potem skurcze właściwe zadziałały).
Położna w szkole rodzenia mówiła nam wczoraj, że normą jest do ok. 17 skurczów dziennie. Ewentualnie jak są bardzo często, to można je policzyć - jeśli jest ich więcej, niż 24 dziennie, to warto zgłosić się do lekarza, bo zbyt dużo skurczów przez dłuższy okres czasu może grozić skróceniem szyjki macicy i jak się zawczasu nie zainterweniuje, to może się skończyć przedwczesnym porodem.
U mnie pojawiają się najczęściej przy wysiłku (np. dzisiaj najmocniejszy mnie złapał przy biciu kotletów). Też przy wstawaniu, jak się rano za szybko zerwę na nogi. Zauważyłam, że jak więcej leżę i odpoczywam, to prawie ich nie ma. Więc Ty też sobie porządnie odpocznij. :-)
 
Ela - ja też trzymam kciuki!!!!

ano słyszałam o tych skurczach co Melulu piszesz - ja chyba nie mam jeszcze, a myślisz, ze jak się pojawią to na pewno się je rozpozna? to jest takie uczucie jak przy zwykłych skurczach chociażby nogi:confused:
 
reklama
Do góry