reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze samopoczucie, nasze dolegliwości

Jak sie dowiedzialam o ciazy zaczelam tez smarowc brzuszek kremem na rozstepy, a i tak to nic nie dalo- rozstepy są i juz. Z tego wniosek, ze kremy nic niedaja, jak ma sie predyspozycje do rozstępów.

Ja jestem innego zdania. moja mama ma straszne rozstepy na brzuchu...ja mam sprzed ciazy na piersiach posladkach ,udach i biodrach takze mam predyspozycje . Bylam pewna ,ze na brzuchu tez mi sie pojawia bo na tak wielkim brzuchu to az dziwne ,ze nic nie wyszlo,ale od poczatku ciazy stosuje olejek ROC dla kobiet w ciazy i jest naprawde super
 
reklama
Witam Was! Dawno się nie odzywałam ale najpierw nie miałam żywcem czasu a potem przeforsowałam sie i mój mały szkrab postanowił juz powoli sie chyba zwijać z tej mamy co dźwiga ciężkie torby z zakupami i zbyt dużo pracuje.. no i okazało sie że skraca mi się juz szyjka macicy i musze leżeć... zażywam fenetrol i leżę juz od tygodnia. Przymusowe wakacje!! we czwartek 11 grudnia ide do lekarza okaże sie co dalej.. a pomysleć że na 30 grudnia mam zamówiona wizyte u fryzjera.. mam nadzieję ze zdązę..hihi.. na wszelki wypadek wyprałam już ciuszki i wszystko co potrzebne no i jak tylko juz wstane to się spakuje bo na razie wszystko jest ale lezy sobie w innych miejscach. Pozdrowionka.
 
Ania ale "predyspozycje" dziedziczymy od 2 rodzin- matki i ojca.To, ze mama ma rozstepy, to jeszcze o niczym nie swiadczy ;-)
to jak mozna skomentowac to,ze ja jestem cala w rozstepach? to nie predyspozycje? i po kazdej kapieli od 12 lat wsmarowuje w siebie balsamy.takze moim zdaniem tu olejek poczynil cuda
 
Ja już kiedyś pisałam rozstępy mam wszędzie, balsam stosowałam od 3 miesiąca, bo na wszystkich jest napisane, że dopiero wtedy stosować, a w I trymestrze oliwkę...Nic to nie dało. Rozstępy są na piersiach, brzuchu, pośladkach, udach i o zgrozo!!!!!!na łydkach:wściekła/y:Ciąża bardzo zmieniła mój wygląd zewnętrzny i pomyśleć, że jak nie mogłam zjaść w ciążę to myślałam: ja tymi wszystkimi pierdołami typu waga, roztępy etc. nie będę się przejmować, a jednak się przejmuję.

Z innej troche beczki. Dzis byłam na małych zakupach, zapłacić rachunki i odebrać l4 od lekarza i miałam takie skórcze, że myślałam, że urodzę. Brzuch napięty na maxa...Chyba nasza dzidzia chce, żeby Mama odpoczywała w domu i zbierła siły na potem, bo jak odpoczywam w domku to jest ok...
 
Ja mam olejek naturalny z migdałów taki: Sklep Fitomed - kosmetyki ziołowe, składniki naturalne. Przy czym on nie pachnie. I ponoć to dobrze - brak zapachu świadczy o tym, że NA PEWNO nie ma tam żadnych chemicznych dodatków zapachowych. Kupiłam do masażu krocza, ale pewnie mi zostanie, więc wykorzystam też dla Młodej, tylko najpierw się skonsultuję z pediatrą.
a to może nie pachnie. ja jeszcze go nie miałam. ale tak sobie myślałam że skoro to olejek migdałowy to ma jakiś zapach. ale pewnie masz rację. :-) zobaczymy, w piątek go zakupię. też myślałam żeby go używać do masażu krocza.
ostatnio na szkole rodzenia oglądaliśmny taki film o porodach w domu i aż trudno uwierzyć że tak naprawdę nacięcie krocza spowodowane jest tylko i wyłącznie pozycją leżącą do porodu. bo np kucając można urodzić bez żadnego nacinania. ale u nas w szpitalach niestety nie są pozytywnie nastawieni do innych pozycji. można trafić na położną która się zgodzi ale raczej nie ma szans :no: nie mogę tego zrozumieć bo skoro to mogłoby zapobiec temu nacięciu to dlaczego nie spróbować.
 
Ania są 2 wyjscia: albo Twoj olejek rzeczywiscie w przypadku Twojej skory dziala, albo w wyniku ciązy hormony dobrze wplynely na elastycznosc skory ;-)
Cammi witaj po dlugiej nieobecnosci :-)
 
Dobra dziewczyny która się zamieni??? W zamian za rozstępy na brzuchu oddam moje wypasione żylaki??? Pod bluzeczką czy swetrem rozstępów nie będzie widać a ja nie wiem czy jeszcze kiedyś wyskoczę latem w spódniczce i z gołymi nogami :-:)-:)-(. Nic mi z tego braku rozstępów :-(
 
Kasia współczuję żylaków - może latem opalenizna złagodzi ich wygląd :-(, jeśli ni to polecam bardzo dobry samoopalacz np L'OREAL SUBLIME BRONZE - KOLORYZUJĄCY ŻEL SAMOOPALAJĄCY DO CIAŁA - oprócz efektu brazującego ma złote drobinki :tak:

A i jeszcze jedno, już mam dosyć słuchania że CIĄŻA to fizjologia, tyle że jak często prowadzi do patologi - żylaki, hemorojd itp.
A tak, wogle po ciąży zróbcie sobie USG woreczka żółciowego, moje dwie koleżanki już są po operacji :-(
 
reklama
[ostatnio na szkole rodzenia oglądaliśmny taki film o porodach w domu i aż trudno uwierzyć że tak naprawdę nacięcie krocza spowodowane jest tylko i wyłącznie pozycją leżącą do porodu. bo np kucając można urodzić bez żadnego nacinania. ale u nas w szpitalach niestety nie są pozytywnie nastawieni do innych pozycji. można trafić na położną która się zgodzi ale raczej nie ma szans :no: nie mogę tego zrozumieć bo skoro to mogłoby zapobiec temu nacięciu to dlaczego nie spróbować. /QUOTE]

Wszystko można, tyle że w prywatnej klinice jest większe prawdopodobieństwo ochrony krocza. A u nas nie ma na to czasu, tym bardziej że jest boom urodzeniowy. Jak mi to lekarz powiedział "no wie Pani dla mnie to najlepsze jest cesarka 15 minut i po sprawie, a poród potrafi się ciągnąć i ciągnąć po kilka godzin"
 
Do góry