reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze pytania- odpowiedzi- RADY:)!

Hej,ja z lipcówek.Wiesz,zastanawialam się nad tym samym!Poza tym czuję dosyć silne skurcze w macicy i mam nadzieję,że to nie szkodzi maluszkowi.Jeśli lekarz ci to wytłumaczy,to napisz koniecznie,czesto do was czerwcówek zaglądam.Pozdrawiam
 
reklama
dobry temat poruszylyscie dziewczynki ;D bo ja tez nad tym myslalam.Nie czuje zeby macica byla twarda ale faktycznie odczuwam jakies takie skurcze wtedy.. czytalam kiedys w "twoje 9 miesiecy" ,ze takie skurcze podczas orgazmu dziecku nie szkodza ale jak sie bedziesz Aniu pytac lekarza to zawsze jakas bardziej kompetentna osoba niz jakis dziennikarz.
 
Mi sie tez wydaje ze mi brzuch twardnieje po orgazmie, ale uznalam ze tak ma byc.
W ksiazce ' W oczekiwaniu na dziecko' przeczytalam ze seks, orgazm nie stanowia ryzyka dla prawidlowo przebiegajacej ciazy.
Ale zapytaj lekarza lepiej i daj nam znac, bo sama jestem ciekawa czy to tak wlasnie ma byc z tym brzuchem.

znalazlam tez w tym artykule o orgazmie i skurczach macicy z nim zwiazanych:
http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-domowy/1,57323,1326672.html

i jeszcze jeden o seksie w ciazy:
http://www.dziecko-info.com/jestes_w_ciazy/seks.shtml
 
Dziękuje bardzo za odpowiedzi Aniasorsha i Rusalce.Napewno na kolejnej wizycie będę rozmawiać z lekarzem na temat tych badań.Pozdrawiam WAS trzymajcie się cieplutko i zdrowo.Cieszę się że znalazłam tę stronę ciekawe tematy piszecie no i ja też należę do czerwcóweczek na liście jestem jako mama Justyś.Napewno jeszcze odwiedze tę stronę.
 
mamo Justys- loguj sie i pisz często:)! W grupie raźniej i weselej ten czas przezyjemy:)!
Pozdrowienia!
 
Pytałam lekarza o te skurcze i powiedział, że to normalne i nie zaszkodzi Maleństwu. Uprzedził jednak, że w miare rozwoju ciąży apetyt seksualny będzie malał i radził się teraz nacieszyć mężem a nie martwić :)

Poza tym po obejrzeniu mojej Kruszynki powiedział, że wszystko jest w najlepszym poprządku i zupełnie nie ma się do czego przyczepić, tak więc kamień spadł mi z serca. Za 2 tygodnie idę znowu na USG, tym razem aby sprawdzić, czy nie ma jakichś wad rozwojowych, wad serca itp., ale jak sam lekarz powiedział, to szukanie dziury w całym :)

Wtedy też jeszcze raz potwierdzimy płeć - upewnię się, że to naprawdę Ola :)
 
Witam Was panie małe sprostownie ja jako mama justyś jestem zalogowana jako mamusia więc wypowiadam sie jako mamusia!!!!!!!Obiecuję że będę częściej wpadać na tę stronę i sie wypowiadać na ciekawe tematy.Mam takie pytanie do Was czy Wy leczycie się prywatnie u gina czy z kasy chorych.Bo mój lekarz powiedział że będzie chyba przyjmował tylko prywatnie.Teraz oczywiście leczę się z kasy.Jakbym przeszła do niego prywatnie czy to ja będe musiała oprócz wizyt płacić za wszystkie badania???????pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi!!!!!!
 
Mamusia niestety tak, ja chodze prywatnie i w związku z tym za wszystkie badania muszę też płacić.
 
reklama
A tak w ogóle kobietki to dzisiaj z rana byłam na badaniu obciążenia glukozą OT coś tam- okropieństwo.Ale mnie podnosiło po wypiciu tej glukozy- pierwsze pół szklanki nawet było ok, bo lubię słodkości ale drugie ochydaaaaaaaaaaaaaaaaa, do tego strasznie pielęgniara mnie pokłuła - jakaś nie zdara- lewa ręka mi zsiniała:( , dobrze, że chociaż na prawej ręcę kropka minimalna.
A tak w ogóle to przygotowałam sobie swoja własną mieszankę- woda, glukoza i cytryna- na noc poleżało w lodówce i pewnie byłoby dobre- ale niestety Panie piguły nie ufają pacjentom i trzeba wyduldać to co one skomponują.feeeeeeeeee
 
Do góry