reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maluszkowe rozterki

Dziewczyny ale jeśli nie karmi sie piersią tylko butelką od początku to nie jest to taka rewelacja bo jak podac dziecku inaczej mleko modyfikowane?Łyżeczką to na pewno jest męczące.Co innego kaszki owocowe typu deserki,zagęszczone.
My na szczęście butelki używamy do picia a tak tylko cyc. Nie wiem jak u was bo jeśli karmisz piersią to tak jak piszą dziewczyny to jest to kolejne nowy etap w życiu twojej córci.Może spróbuj zastąpić butelkę do picia kubkiem niekapkiem.
 
reklama
Moja milenka z piersi jadła do 4 miesiąca a potem hipoalergiczne bo ma skaze, mleka takiego niecierpi i woli głodować jak napić się mleka już od dawna tak jest, teraz rano zjada 120ml do tego desereki zagęszczam troszke kaszką o jakimś smaku zależy jaki deserek dodaje. Potem jest zupa 250ml, potem biszkopciki 2, chrupeczki kukurydziane, troche jabuszka lub bananek, potem 120mleka do tego deserek i zagęszczam jak rano, i przed snem sinlac 180ml.
Mleka samego się nie napije bo go nielubi, nawet jak jadła z butelki to musiałam cudować z dodatkami do mleka żeby zjadła.
 
Może być też tak że poprostu zbuntowała się dziewczyna:tak::-D a ja jakiś czas samo to powróci-ja tak miałam.
I podzielam zdanie-spróbuj niekapka.:tak::tak:
 
Ja juz od jakiegos czasu daje z niekapka( z Aventu, mu nie podszedl) teraz kupilam Tomme Tippe i z tego jest ok. Dlugo dawalam picie z butli pomimo zakazow na soczkach ze nie wolno z butli( poprostu nie moglam zrozumiec dlaczego?) ale znajomi mi wyjasnili moze poleciec dziecku za daleko( jednej znanej w Polsce kobitki dziecko jest w spiaczce od dluzszego czasu wlasnie z tego powodu), dlatego teraz daje tylko z kubeczka, z butli tylko mleko i kaszke.

Dzis maly sprobowal rosolku, zjadl tylko pare lyzeczek chyba mu nie smakowal;-)
 
Ja juz od jakiegos czasu daje z niekapka( z Aventu, mu nie podszedl) teraz kupilam Tomme Tippe i z tego jest ok. Dlugo dawalam picie z butli pomimo zakazow na soczkach ze nie wolno z butli( poprostu nie moglam zrozumiec dlaczego?) ale znajomi mi wyjasnili moze poleciec dziecku za daleko( jednej znanej w Polsce kobitki dziecko jest w spiaczce od dluzszego czasu wlasnie z tego powodu), dlatego teraz daje tylko z kubeczka, z butli tylko mleko i kaszke.

Dzis maly sprobowal rosolku, zjadl tylko pare lyzeczek chyba mu nie smakowal;-)
Ale te zakazy to chyba dotyczą tz.picia z gwinta.Bo przecież mleko modyfikowane nie różni się konsystencja od soczku czy herbatki,a w czym je podawać?Przypadek tego dziecka to po prostu nieszczęśliwy wypadek.
Julek jak miał 8 dni okropnie się zachłysnął robiąc się siny i wiotki a to przez to że łapczywie jadł z butelki.Boże jak ja sobie to przypomnę to jeszcze dziś mam nogi z waty.Szczerze to wtedy myślałam ze to już koniec.Ale najważniejsza jest szybka reakcja i że potrafiliśmy z mężem świadomie zareagować.Przechylając go w dół i klepiąc po plecach.Po tym wszystkim to mąż bał się czy nie zrobił mu tym krzywdy a ja siedziałam i ryczałam.Na następny dzień oczywiście pojechaliśmy do lekarza czy wszystko ok a pani doktor patrząc na mnie stwierdziła że to mnie przydał by sie lekarz byłam taka blada.A czemu tu się dziwić w ciągu kilku sekund mogłam stracić swój najwiekszy skarb.
Ale sie rozpisałam a w sumie problem dotyczył czego innego.Teraz wiem na pewno że trzeba po prostu uważać i być czujnym.I nie zostawiać dziecka samego z piciem nawet jeśli jest to kubek niekapek.
 
Ja juz od jakiegos czasu daje z niekapka( z Aventu, mu nie podszedl) teraz kupilam Tomme Tippe i z tego jest ok. Dlugo dawalam picie z butli pomimo zakazow na soczkach ze nie wolno z butli( poprostu nie moglam zrozumiec dlaczego?) ale znajomi mi wyjasnili moze poleciec dziecku za daleko( jednej znanej w Polsce kobitki dziecko jest w spiaczce od dluzszego czasu wlasnie z tego powodu), dlatego teraz daje tylko z kubeczka, z butli tylko mleko i kaszke.

Dzis maly sprobowal rosolku, zjadl tylko pare lyzeczek chyba mu nie smakowal;-)
Ja ostatnio też zastanawiałam się nad kubeczkiem dla Dawidka i właśnie też tej firmy. W końcu nie kupiłam bo Dawid tylko mleko pije żadnych soków herbatek anie wody. Poprostu nimi pluje. Widziałam też kubeczek ze słomka ale to dla starszych dzieci.
Teraz przyszła pora na mojego Dawida. Nie chce jeść obiadków ani ze słoików ani to co ja ugotuję... czekam kiedy mu przejdzie.
 
Julkowa też myślę że to poprostu nie szczęśliwy wypadek był z tym piciem...
Kacper pije już od 28 grudnia z niekapka AVENTU.
 
Moja mala pije wszystko z butelek , napoje , mleka i kasze, nie umie pic z niekapka :no:i nie wiem jak mam ja nauczyc . mam z nuby niekapek.
talerzyk wyrzuca z krzeselka , jak jej dam banana na nim to wezmie banana a talerzyk bahhh na podloge:dry:, a lyzeczka potrafi sie tylko bawic takze daleko nam , ale sama dzis podniosla a nasza szklanke i chciala sie napic :tak::tak: wiec moze odrazu ze szklanki bedzie pila:sorry2::laugh2::rofl2:
 
A my dziś zakupilismy niekapek Aventa-ciekawe jak się spisze.Wczesniej Julek pił z butelki ale nie ma mowy żeby robił to sam (choć bardzo chce)bo wszystko wylewał.
 
reklama
Do góry