reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maluszkowe rozterki

Wiesz kazde dziecko jest inne (np. Maciusiowi w wieku 8 miesięcy dopiero zaczął pojawiać się pierwszy ząbek, a Grześ ma ich już 7). Ale średnio ostatnie ząbki pojawiają się w 26 miesiącu (wg: Ząbkowanie | ZdrowePorady.pl). Podobno najbardziej boli pierwszy ząbek i kły (trójki). Ale dziecko może być też rozdrażnione jak kilka ząbków naraz wychodzi.:tak: No i każde dziecko też inaczej przechodzi ząbkowanie -nie którzy nawet "nie zauważają" a inni cierpią straszne męki.
Ale się wymądrzyłam.;-):-p Mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone.:sorry2::-p:-D
Sama prosiłam o te mądrości:-D Oj może u nas teraz troszkę sie uspokoi.Dolne u nas bez problemowo za to górne dały popalić.Grzesiu ma już 7 ząbków?! WOW to super gryzoń pewnie z niego:-D
Niusia dziękujemy a jak u was ile juz macie w buźce perełek?
 
reklama
U Nas Malenka kapie si okolo 19.
Sama maszeruje do lazienki jak mowie kapu kapu, staje pod wanna trzyma sie a ja Ja rozbieram i mowie raczki do gory a Ona ladnie podnosi musze ja czasem asekurowac by sie nie przewrocila jak straci rownowage.
Wkladam ja do wanny cieplej wody - w duzej naszej wannie sie kapie .
Z kaczuszka i innymi zabawkami ma tez takie matki polozone na spodzie by sie nie slizgala ale i tak wali nury do wody, czasem sie wystraszy a czasem nie :sorry2:
Myjemy codziennie glowke , nie boi sie mycia.
Lubi raczkowac w wannie, slizgac sie i ssac gabke, lapac piane odkrecac kurki od wody, lubi wyciagac takie zabezpieczenie od odplywu i chce je ssac i grysc.
Kapie sie mniej wiecej okolo 10-15min. a czasem wiecej...zalerzy jak jest zmeczona, wie kiedys ie konczy kapiel bo spuszcam wode poplucze ja woda chwilke, i biore recznik mowie wychodzimy. a Ona wstaje i czeka az ja okryje recznikiem i wyjme z wanny. doslownie tak wyglada nasza kapiel zawsze po jest kremowanie czyszczenie uszek , noska , masazyk delikatny:tak::tak: . to u nas tak wyglada ten rytual
 
U nas kąpiel odbywa się w dużej wannie i trwa 10-15 minut. Dawid ciągle wariuje i mam nielada zadanie aby go umyć w czasie tych wariacji. Kąpiemy Dawidka co drugi dzień. Niestety po kąpieli Dawid nawet nie myśli o spaniu :-:)-)
 
Buziaczku ja myślę, że to przez chorobę.:tak: Grześ też nie chciał jeść, nawet kilka dni po wyzdrowieniu. Teraz powoli zaczyna z dnia na dzień troche więcej jeść.:tak: Może z Blanią też tak będzie.:-)
 
reklama
Do góry