reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maluszkowe rozterki

Dzisiaj Julek zajadał się Danonkiem mam nadzieję że mu nie zaszkodzi.A uśmiech przy tym był od ucha do ucha.Bardzo smakują mu też puste rurki waflowe,bardzo dobrze sobie z nimi radzi.Miękną w buzi więc nie mam obawy że odgryzie duży kawałek i sie zadławi.
Parówek jeszcze nie próbował,myślę że mamy na to jeszcze czas ale jeśli waszym dzieciom smakują i nie mają żadnych problemów.Ja osobiście nie znosze parówek i myślę że Julek nie prędko będzie sie nimi zajadał.
 
reklama
Dziekuje !! Tego potrzebowalam bede probowac :tak:juz od dzis z ta woda najpierw i bede budzic ja do karmienia gdy bede kladla sie spac ...:tak:trzymajcie kciuki oby poslzo ok :-)
No niestety u nas ta metoda wczoraj zawiodła,owszem Julek chętnie zjadł przed moim pójściem spać a i tak mimo to po 2 godz domagał sie więcej.
A o ciebie Buziaczku jak poszło?Udało się?
 
Moja Mla adzis dostala sloiczek bobovita bukiet warzyw z kurczakiem i nie smakowal jej , strasnzie plakala przy jedzonku chya znow nam ida zabki bo soczki i mleczko jest Ok ale treszta nie bardzo , ale ciasteczko z rana zjadla szybciutko i manadrynki possaala , ja podalam Blani wczoaj ten jogurt i dzis byla kupka az 3 razy az wkoncu z zatwardzenia pojawila sie rzadsza :tak: takze juz jest Ok :tak:. podam jej jescze troszke banana bo sloiczka nei zjadla wiec bedzie glodna w nocy :sorry2:
 
No niestety u nas ta metoda wczoraj zawiodła,owszem Julek chętnie zjadł przed moim pójściem spać a i tak mimo to po 2 godz domagał sie więcej.
A o ciebie Buziaczku jak poszło?Udało się?
Moja Blanka ostatnio zasypia przy butelce nie zjada wogule prawie nic , bo tak jest zmeczona ze nie ma sily zjesc a klade ja o 20.
Wczoraj o 22 wypila ponad 130ml soku za to o 2.30 obiudzila sie i pociagnela troszke butli ale za nim ja dostala trzymal ja w lozeczku i czekalam moze sie uspokoi ale niestety nie , dalam jej smoczka tez plakala , i dopiero dalam butle i usnela przy niej zjadla troche okolo 80ml i pospala do 5 chyba i chciala wstawac wiec zeby ja przytrzymac musialam wziasc ja do nas do lozka i tam pospala chyba do 6 :wściekła/y:

Dzis probiowalam ja polozyc spac po poludnia w lozeczku ale niestety tez wyla jakbym ja obdzierala ze skory , i nie udalo sie , ale bede probowac jeszcze jutro a dzis bede usypiac ja w sowim lozeczku , i woda lub herbatki ida w ruch :tak:.
pozdrawiam
 
U nas sen się trochę unormował, bo Igorek nie budzi się co godzina z płaczem. Przesypia od 21 do 8:30 ale cycus musi byc chociaz ze trzy razy. Jak tylko słysze ze się budzi i nie placze to daję mu cyca, trochę pociąga i spi ladnie dalej. Wolę dac mu jesc niz przez kilka minut ma plakac i miec problem z zasnięciem. Herbatka u nas odpada bo jak mu daję to pluje i zaczyna plakac. Dopóki nie ide narazie do pracy to mogę mu dawac cyca w nocy tym bardziej ze on ciąga juz tylko w nocy bo w dzien najada się innymi posiłakmi. Moze robię zle ale jak dziecku i mi to odpowiada to chyba jest najwazniejsze.

Za was trzymam kciuki aby dziciaki przekonały się do wody lub herbatki a sama za jakis czas moze tez spróbuje.
 
Igorek w tym tygodniu zaczął mówic mama, baba i nene. Jak mówie mu nie wolno i kiwam paluszkiem i mówię nono to on wyciąga rączkę i mówi nenene.
Robi tez ladnie papa i pokazuje ze jest duzy duzy wyciągając ręce do góry.
Cieszę się szczegolnie z mama bo jak dotąd wkólko tylko tata i tata a teraz i mamusia się troche pocieszy.
 
Mój Grzesio dziś jadł marchewkowa z ryżem (po 4 miesiącu, bo taką zupkę kupił mój M) i zjadł 2/3! :-) W ostatnich dniach odmawiał jedzenia czegokolwiek co nie było moim mleczkiem.
Dziś też dałam mu bananka (pierwszy raz) i zjadł troche (w sumie może z 1/3).:-) Jestem z niego dumna.:tak: Może w końcu moje dziecko zacznie jeść jakieś owoce.:confused:
 
Buziaczek jeżeli chcesz żeby Malutka później wstawała to póżniej Ją kładz, sama przeciez chodzisz pużno spać. Moja Milenka zasypia o 22 wstaje o 8+ pobubki w nocy. jak chodziłaby spać o 20 to wstawała by o 6 jak Twoja Blanecza.
 
Dawno nie wchodziłam na ten wątek ale widzę że sporo juz rzeczy dajecie dzieciakom. Ja ograniczam się ze względu na skazę białkową. I podaję:
marchewka, ziemniaczek, groszek, brokuł, szpinak, pomidorową z jednej łyzeczki koncentratu, z mięs indyk, królik i kurczak. Kaszka kukurydziana i ryz
Owoce to banan, jabłko i wszelkie deserki bez mleka więc te z jogurtem odpadają.
Śniadania i kolacje to kaszka Sinlac,
Z pieczywem to tak pół bułeczki na dwa dni.
Nie wiem czy Igorek nie za mało pije bo on wcale soczków i herbatki nie chce, a
cycus jest juz prawie tylko w nocy ale sika normalnie to moze tyle co ma w posiłkach mu wystaracza sama nie wiem?

Moze ubogie te menu jak na prawie 8-miesięcznego dzieciaczka ale tak jak pisalam u alergika jest strach wprowadzac cos nowego a na parówki to jak narazaie napewno się nie skuszę i wogóle na wędlinę bo uwazam ze jeszcze jest czas.

Marta1981 ja zgadzam się z Tobą ze kazda matka sama decyduje co dawac dziecku tyle ze ja często konsultuje co mam dac ze swoją mamą lub kolezankami bo lepiej przykrych niespodzianek uniknąc.

pozdrawiam
 
reklama
Do góry