reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Ja mam pewność, że słyszy. Zwłaszcza gdy jeżdżę do pracy lubię w samochodzie głośno puścić muzykę (moje ulubione kawałki) wtedy Zuzka fika jak szalona. Potem będzie zasypiać przy tej muzyce:)
Ruchy poczułam około 19 tygodnia. Teraz się śmieję, że wiem kiedy zaczyna się czas aktywności robaka. Zawsze wtedy gdy za długo ja się obijam na kanapie lub mam ochotę pospać. :)
 
reklama
Mój mały też potrafi nieźle fikac, ale jak tylko M kładzie mi reke na brzuszku robi sie zupełnie cicho:) Troszkę M jest rozczarowany bo chialby juz poczuc naszego synka ale ja sie smieję ze mały czuje respekt przed tatusiem:))
Ostatnio juz widzialam jak mi sie brzuszek podnosi w miejscu kopniaczków:) niesamowity widok:)
Co do muzyki - ja puszczam Mozarta:) Czytalam gdzies że jego muzyka wspaniale oddzialywuje na maleństwo. Bedzie mały geniusz:)
Pozdrawiam wszystkie Mamusie!!!!!!!!!!!
 
Od 18 tygodnia ciazy czuje codziennie ruchy malenstwa. Z dnia na dzien sa coraz silniejsze, ale jeszcze nie wyczuwalne przez nikogo z zewnatrz:tak:
 
ja początek ruchów zauważyłam tak ok 17-18 tyg. jednak było to bardzo delikatnie teraz moja dzidzia daje konkretnie znać o sobie, największą aktywność wykazuje rano i wieczorem gdy ja odpoczywam a w nocy jak tylko nieświadomie na brzuszek się położę dostaję kopniaczki:) mo mąż ostatnio przyłożył głowę do brzuszka i dostrał małego pstryczka w ucho dzidzia się z tatą przywitała. co do słyszenia jestem pewna że małe słyszy mnie doskonale jak się mocno wierci wystarczy że pogłaszczę brzuszek powiem parę uspokajających słów i jest oki, jak mąż wyjeżdża i wraca wieczorem to tez wyraźnie na ton jego głosu reaguje brykaniem:)
 
Ja zauważyłam że pupilem mojej córki jest tatuś.
Wystarczy że mówi coś do brzuszka, a mała odrazu się budzi i wita tatę kopniakami :)
 
JAk są Wasze dzidziusie ułożone? |Moj całym ciałem lezy po prawej stronie. głowke ma na dole a nozki na górze :) Muszę czesto leżec na lewym boku, żeby odciązyć prawa strone :)
 
reklama
Do góry