reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze imionkowe typy

Maksymilian jakoś bardziej mi sie podoba, niż Maks, tak po polsku brzmi

Amelia - super imię! to był jeden z moich faworytów, jeśli chodzi o imię dla dziewczynki, ale kuzynka dała tak swojej córeczce i tym sposobem zajęła imię...

Gustaw - tak ma na imię syn naszych znajomych, mówią do niego Gutek albo Gucio, słodko się zdrabnia, a wersji podstawowej brzmi bardzo dostojnie, jak już ktoś tutaj zauważył
 
reklama
Przed chwilką wymyśliliśmy drugie imię dla naszego synka :-) Będzie miał na imię Szymon Jan :-)
Jan to po dziadku mojego męża

Amelka to sliczne imię. Dla dziewczynki mieliśmy pakiet trzech imion: Aleksanda, Amelka i Kasia... to ostatnie to był faworyt mojego męża
 
U nas jak sie sprawdzi dziewczynka to będzie Zuzanna Adelajda :-)
Zuzie tatus wybrał 2 lata temu i musi być a Adelajda to to imie chodzi za mna od podstawówki Taka wyspa jest Krolowej Adelajdy:happy: no ale na pierwsze chyba bym nie dala a tak choć drugie bedzie mieć oryginalne

Tylko żeby nie było niespodzianki bo jak mi chlopczyk wyskoczy to mama dalej w kropce i nie mogę nic wybrac no ale mam nadzieje ze problemu jednak nie bedzie no ale ciagle mysle:tak:
 
u nas zmienił sie TYP i moje kochanie postawiło na swoim i nie bedzie Weroniki :-( prawdopodobnie będzie JULIANNA
 
bardzo ladnie :-) i Julianka, i Zuzia..

Ola, tak, u nas wszyscy nastawaja, zeby byl wlasnie Maks, a nie Maksymilian. ale ja nie lubie takich nowoczesnych udziwnien, a to wlasnie dla mnie dziwne troche. tak jak np. nazywanie dziecka Kuba, a nie Jakub. ale jak kto lubi :-)

u nas nic nowego na horyzoncie, wiec raczej nic sie nie zmieni ;-)
 
a, wlasnie, co do tego imienia jeszcze ;-)
ja kiedys tez mega zakochana w jednym Maksie bylam, wszyscy wiedzieli, lacznie z zainteresowanym i moim obecnym mezem ;-)
ale to stare i dobre czasy byly i nie mialy absolutnie nic do rzeczy w przypadku wyboru imienia dla synusia :-D (choc pewnie znajda sie i tacy, ktorzy beda myslec o tym w taki infantylny sposob. ale takich to sikiem prostym, hehe ;-) )

mojemu mezowi chyba nawet taka mysl przez glowe nie przeszla ;-)
 
No widzisz Aneta, a mój sam wpadł na taki pomysł. Ja szczerze mówiąc nigdy w życiu nie nazwałabym córki imieniem jego eks żony, prędzej by mnie pokręciło. Ale widać mój mąż jest bardziej wielkoduszny niż ja hihihi

Julianna piękne imię, Zuzanna Adelajda też ślicznie brzmi :tak::tak:

A propos Maksiów to ja zawsze się upieram przy "ks" a tymczasem wiele osób lubi pisać "Max"..... ja jednak baaaaardzo stanowczo proszę o polską pisownię imienia mojego synka. Maksymilan, Maks, Maksio - tak jest moim zdaniem ładniej.
 
reklama
ja caly czas nie moge do konca przekonac meza do Julka. Miala byc Julia, ale jest synek i od poczatku mowilam o nim i do niego Julek, Julinek. Moj M nie jest do konca do tego przekonany, ale nie ma lepszej wersji. tylko teraz czy Julian czy Juliusz?
 
Do góry