reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Witam Mamusie starszaczkow, mam do Was pytanie. Czy ktoras z Was uzywala butelek Nuk-a. Jak to jest z tymi smoczkami ??? czy jest mozliwosc zamiany dla troszke starszych niemowlaczkow ???
No i jeszcze jedno od kiedy Wasze pociechy przestaly spac z Wami w pokoju ??? Moj maz suszy mi glowe ,ze powinnismy ich pomalu przenosci do ich pokoiku, ale dla mnie to wciaz za wczesnie. Mimo, ze maja monitory oddechu to ja czuje sie bezpieczniesza majac je obok siebie, no i latwiej je obrabiac w ciagu nocy :):):)

Dzieki za poradyi milego dnia
 
reklama
Walawanderki ja miałam nuk jak byli malutcy ale zmieniłam na avent więc nie doszłam do etapu zmiany smoczków. Co do spania to moi mają 2 lata i nadal z nami śpią. Pokój mają zrobiony i łóżko wstawione ale ponieważ do dnia dzisiejszego zdarzają im się ciężkie nocki to nie przeniosę ich co najmniej do wakacji bo nie chce mi się wstawać do nich :-) i chodzić po mieszkaniu. pewnie za wiele nie pomogłam
 
My dziewczyny przeniesliśmy jak miały 7 miesięcy. Wydaje mi się, że jak sąmniejsze to łatwiej im się przyzwyczaić do nowego miejsca. Teraz jak mają ponad 2 lata podejrzewam ta sztuka by się nie udała.
Było cięzko dla mnie przynajmniej jak musiałam w nocy wstawac i dreptać ale nie żałuję decyzji.
 
ja nuka nie używałam więc nie pomogę - co do oddzielnego spania to przenieśliśmy dziewczynki jak miały 4 miesiące. Wstawały wtedy tylko raz w nocy na mleczko więc miałam trochę ganiania ale tak jak Iwona nie żałuję tej decyzji. Mogłam spokojnie pogapić się na tv, pogadać z mężem i byłam z tego bardzo zadowolona.

Marta nie mamy specjalnych sztućców, dziewczyny używają naszych.
 
Walawenderki ja tez nuka nie uzywalam niestety. Co do przenoszenia do pokoju dziewczynek to troche zwlekalam, bo dopiero przenioslam jak mialy 1,5 roku ale tez nie zaluje decyzji, nawet jak zdarzaja sie ciezkie noce a ostatnio czesto sie zdarzaja..bo dziewczyny znowu podziebione, moze piatki tez ida..juz sama nie wiem..to i tak o wiele lepiej jak sa u siebie:) Troszke malutkie Twoje dzidzie sa jeszcze, ja bym poczekala jeszcze te kilka miesiecy. Moj M tez z poczatku jak spac po nocach nie dawaly chcial je do ich pokoju przelozyc a pozniej mowi ze jeszcze nie bo tak dziwnie, juz sie przyzwyczailismy, ale sama za jego plecami przenioslam lozeczka pewnego dnia:)

Marta wlasnie ogladalam gazetke z lidla i beda za tydzien w lidlu sztucce tez dla dzieci: LIDL Polska - lidl.pl

Powiem Wam dziewczyny, ze jestesmy na etapie poszukiwania butow i dzisiaj w Bartku mierzylam dziewczynom i naprawde sie przerazilam, myslalam ze 25 beda ok jeszcze a one juz 26 musza miec!:szok: Przerazajaco wielkie sa te buty!
 
Widziałam też te sztućce w lidlu - chyba się skuszę :)

Jeszcze wam nie napisałam co nam się wczoraj przydarzyło. Byliśmy w CH i zaczepiła nas kobietka czy może zrobić kilka zdjęć próbnych naszym córkom. Okazało się że jest z banku twarzy i szukają dzieci, bliźniąt szczególnie. Pomyślałam co mi szkodzi, tym bardziej że nic to nie kosztuje i tak dziewczynki miały wczoraj swój pierwszy profesjonalny casting. Oczywiście patrzę na to z przymrużeniem oka. Mają się do nas odezwać w ciągu kilku dni.
 
Madziu, od ktorego miesiaca zmienilas im na Avent?? czy smoczki z Avent sa zblizone do tych a Nuka. Ja wyprobowalam wiele rodzaju butelek i prawde powiedziawszy Laurze te najlepiej pasuja. A ze z niej taki niejadek to niechcialabym robic zbyt drastycznych zmian, bo wedlug naszej pani dietetyk nie ma co jej narazac na dodatkowy stres.

Dziewczyny - dzieki za informacje, wyglada ze im wczesniej tym lepiej z tym odseparowaniem ich :):):)
 
ja teżniestety nie znam lovi... nie moge tam wyczytac od kiedy te sztućce. FAjne, zobaczylabymczy nie ostre tylko. WIdzialam takie na all:)

a butki, hmmm,ja już sama nie wiem. NA Asie kupilam takie tymczasowe rozmiar 23, WOjtek ma 22, każda firma inaczej robi bo stopy maja takie same... Ja musze Aśke do ortopedy zapisac i wtedy zdecyduję jakie buty jej kupić. COś mi jedną noge tak do środka stawia. Slyszałam o dziwnym pomyśle lekarza,żeby zakłądać dziecku buty odwrotnie, to chyba jakiś żart był????
 
reklama
Madziu, od ktorego miesiaca zmienilas im na Avent?? czy smoczki z Avent sa zblizone do tych a Nuka. Ja wyprobowalam wiele rodzaju butelek i prawde powiedziawszy Laurze te najlepiej pasuja. A ze z niej taki niejadek to niechcialabym robic zbyt drastycznych zmian, bo wedlug naszej pani dietetyk nie ma co jej narazac na dodatkowy stres.

Dziewczyny - dzieki za informacje, wyglada ze im wczesniej tym lepiej z tym odseparowaniem ich :):):)

My krótko używaliśmy bo w takich w szpitalu pili więc zaopatrzyłam się w nuka w domu. Czy avent jest podobny? Bo ja wiem. Musisz raz spróbować, jeśli chcesz zmienić. Moi mieli chyba 2 m-ce jak zmieniłam na aventa ale z racji silniejszych kolek Szymek jakiś czas miał Dr Browna i też w miarę pił. Nie wiem co ci doradzić, może jak ładnie piją to nie zmieniaj jeszcze. Jak się Laura rozsmakuje to może będzie jej wszystko jedno później.
 
Do góry