reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

kurcze, u mnie Aśka ma jakiś stan podgorączkowy, 37,6 kolło 38. U nas to rzadkość więc martwię się co znią... Niby normalnie wesola, bawi się, ale po oczach już wide coś nie tak. I marudzi chwilami... IWs, moje tez nie poszalaly na dwo najpierw z racji urodzin jeździly głónie samochodem ( żeby się przespaly na pewno:/) Potem ja chora a maz w pracy. Dziś sie boje ja wypuscić bo nie wiem co to się rozwija...i tak kisna biedne dzieciaczki. Jeszcze nam choroba park zamknęlilata kurka zaplanowali:(( Nie wiem gdzie ja dzieciaki w centrum miasta wezmę, sa place zabaw w okolicy ale teraz to dopiero będzie oblężenie w takich miejscach. No i chodzeniai grzecznego nie motrenowac bo przy ruchliwej ulicy na bank ich nie puszczę luzem. Pozostaje mi kampania o miejsce dla dzieci na terenie podworka -u nas wspólnota mieszkaniowa i musi być zgoda mieszkańców no i nie wiem jak bedzie. Plan miałam już jesienią,zeby zaczepiać po kolei tych co nas zaczepiają i daawac im podpisu listę ze zgodą, jak się te dziadki zbiorą i zaczną wymyslać to się skończy na dyskusji, a tak może by sie udalo cichaczem;) Cieplej jest to moze więceie będą z domu wychhodzić i przesiadywac no i trzeba ruszyc bo jak się pani ogrodniczka za swoje kwiatki wezmiei to bez walki nie odda;)
 
reklama
z tymi zarobkami to cięzko powiedzieć, bo jak się pracuje w markecie to więcej niż 1500zł/rękę to nie dostaniesz - ostatnio proponowali mojej sis pracę asystentki na pełen etat za 1300zł w Warszawie! No to sorry - rozbój w biały dzień. Myślę że w Warszawie można mówić o średniej krajowej że to dobra pensja czyli ok 3000tys. Ale są oczywiście osoby króre zarabiają dużo więcej i dużo mniej - specyficzne jest to miasto
 
no wlasnie, u nas to ja w szkole na calym etacie po 15 latach pracy zarabialam niewiele więcej od1500 :/ A stanowisko odpowiedzialne... To wychodzi na to że to moja siostra "po znajomości" miala dobre wynagrodzenie hehe. BO w sumie tez w większości bylam w domu i ona tylko siedziala z dzieći w pokoju, czasem nawet wychodząc, ja dbałam o cala reszte i nieraz i tak musiałam wszystko robic (przygotowac jedzenie, pobić soczek itp) No i na spacery wychodzila... Ale za dwójkę dzieci u nas naprawdę by nie przeszlo 5 zł
madzia, widziałam ta kolekcję, ba, razem widzieliśmy plakat na CCC jak poszliśy razem na zakupy do CH :D Trzeba było slyszeć te okrzyki "MYSKA MIKIIIIIIIII" hehe... Ale maja juz plaszczyki pdeszczowe z myszami i bluzeczki, starczy póki co;) Chciaż Aśce by te kaloszki pasowaly, oj... NAjśmieszniejsze ze one te miki nie znają z filmów tylko nauczyly sie co to jak siostra miała bluzkę i taki szal od jakiegoś czasu. Bajki puścilismy im ze dwa razy z Miki dopiero potem...
 
Warszawa to naprawdę specyficzne miasto... skrajności same!

A propos opieki nad bliźniakami. Moja wspomniana koleżanka, której jakims cudem udało się za 10zł/h za dwojkę znaleźć panią do pomocy (ale moja koleżanka tez jest w domu i jeszcze niespełna 3-latek) więc chodzi bardziej o doraźna pomoc przy karmieniu, przewijaniu czy na spacer wyjśc by ta mogła coś zrobić ze starszym... ale nieważne. Pierwsze poszukiwania wyglądały tak, że 3 tysiące to niewyjęte! A jedna się nawet trafiła, że krzyknęła jej 4 700zł ale coś tam może jeszcze zejść! Wariactwo!

onna - przypadkiem jak szukałam róznych gier dla dzieci około dwuletnich to natknęłam się na takie puzzle - Dodatkowo Myszka Miki :)
Trefl - Puzzle 1,2,3,4 - Zabawki dla dzieci, Pomoce edukacyjne - Kidsiaki.pl
 
Kasia ja tez nie nienawidze obcasow, przy M czuje sie jak wielka koza jak juz musze zalozyc:-D
Wlasnie patrze tez na buty i kurteczki dla dziewczynek bo u nas dzisiaj wiosna i sie przerazilam troche. Takie mi sie podobaja tez:
gal_1022_31219-23n_1.jpg
Jola pochwal sie jakie rowerki dziewczynkom zamowilas?:)

Luckaa ja mysle ze nigdy bym sie za 5zl/h nie zgodzila siedziec z dwojeczka. Bo wiem juz co to znaczy :-DAle Wam zycze i trzymam kciuki zeby sie zgodzila!:)

Iws
brawo dla Julci!u nas tez postepy. Szczerze mowiac to ja nie walczylam mocno o siadanie na nocnik, one chca same ostatnio. W sumie bardziej Majka, wola siku czasem i robi na kibelek, nocnik, ale kupki dalej nie, wiec rozumiem twoje szczescie. Moja majka ostatnio nawet majtki zaklada na pieluche:) widze ze sie cieplutko robi wiec chwila i bedziemy w majtach latac:)
Dlatego nienawidze chodzic do przychodni! i czesto lecze dziewczyny sama, jak sie da..U nas kurcze kaszel znowu na Julke sie przeniosl, a sie cieszylam ze jej nie wzielo..ale w sumie sam kaszel. No i moje gardlo..trace glos:/

Marta, Madzia
moje tez uwielbiaja myszke miki, widzialam te buty, ale dziadek nam ma przywiezc swiecace z ksiezniczkami wiec nie kupuje narazie.
 
Ostatnia edycja:
dzięki anulka.
dziewczyny, potrzebuję dla dzieci sztućcow, metalowe ale bezpieczne, nieostry widelec... Polecicie coś???
 
reklama
U nas dziewczyny jedzą naszymi sztućcami. Wybieram tylko dla nich łyżeczki głębsze żeby mogły nabrać w nie sporo zupy.
 
Do góry