reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Ja tez gotowalam butelki i smoczki do ok 5mca, a do wody na mleko obralam patent, kupilam osobny czajnik i jak potzrebne mi mleko to podgrzewam na chwile ta wode zeby byla akurat, to jest tylko czajnik z przegotowana woda dla nich.
 
reklama
pochwalę się :) Kupiłam nowy wózek EasyGo Duo Comfort - pojechałam do hurtowni i był od ręki więc wzięłam. Jak na razie jestem nim zachwycona, leciutko się prowadzi, zupełnie inaczej niż mój stary zoom. Na wypady do miasta super!

Poza tym Lenie wychodzi górna jedynka :)))))
 
witajcie:)

co do mleczka ja tez sterylizuje parowo po kazdym piciu, podobno do pol roku tak sie powinno-nie wiem ile w ty prawdy:)

wrocilismy od pani dr-mała ma anemie :( zelazo musi dostawac-po nim rewolucje z kupami juz sie boje:((((

maly niespokojny przez to cholerne napicie miesniowe-podobno dzieci z zaburzeniami napiecia są nadwrazliwe na bodzce rozne- nie wiem czy tak jest naprawde ale tak mi pani dr powiedziała

i małym ciemieniucha wyszła :( a to rokuje z duzym prawdopodobienstwem alergie :(((nieeeee.....

całusy
:-D
 
no to ja cię pociesze troszeczkę :)

Żelazo biorą dziewczyny od 2 m-ca życia. Piją Ferrum Lek i jak do tej pory nie było problemu z brzuszkami, więc nie ma reguły. Polecam zainwestować w dobre żelazo.

Moje tez miały wzmożone napięcie ale nie zauważyłam nadpobudliwości...

Ciemieniuchę tez miały a tolerują wszystko co zjedzą. Na ciemieniuchę polecam olejuszkę "skarba matki". Jest świetna! Trzeba nałożyć na główkę i odczekać. Potem delikatnie ścierałam pieluszką. Po kilku aplikacjach wszystko zeszło. Nigdy nie słyszałam że alergia ma jakąś zależność z ciemieniuchą. Wiem tylko że winą za ciemieniuszkę obarcza się hormony matki które jeszcze wciąż krążą w ciele dziecka.
 
witajcie, ja zno tak na szybko ale ciągle mi brak czasu na wszystko :( NAprawdę podziwiam te dziewczyny, które radzą sobie nie mając niczyjej pomocy.

chcialam Was zapytać o dwie ważne dla mnie rzeczy - jedna do dziewczyn, które karmią bebilonem pepti - czy dzieciaki mialy po tym mleku zielone kupki??? Bo u mnie po przejściu na dwójkę takie się pojawiły, nie wiem, moze to od wiekszej zawartosci zelaza, bo czasebm te kupki sa dwukolorowe, tak jakby po zupce cos innego dochodzilo jeszcze. nie wiem czy znow leciec do pediatry czy uznac to za normalne.

a druga rzecz do mam alergikow - czy wprowadzac nowe sloiczki tak az osroznie ze lyzeczka lub kilka na pocztek? bo jak sie jako nowy skladnik pojawia np seler i na sloiczku napisali ze jes go 2,5 % to chyba jest tak niewilka ilosc ze pol sloiczka na pierwszy raz chyba moze byc? podobnie z groszkiem, kukurydza itp... jak myslicie? no i czy w tym podawaniu jjednego nowego na tydzien chodzi o to zebt odczeka do nastepnego czy powinno sie przez kolejne dni podawac to samo? jakos nie widze zeby moja dzieci jadly przez tydzien szpinak :/

yenefer, gratuluje nowego wozka i zabka. u nas jeszcze nicn nie wyszlo i nie widac nic zeby milo byc, no poza szalem gryzienia czasem...

tyyyle bym chciala jeszcze napisac ale na eazie wymiekam :( dobrej nocki
 
witajcie Jedynka to moze uda nam sie jakos na święta spotkac będziemy w kontakcie

Moje po 2 dniach spokojnu znowu szał, mały nie spał od 3 rano zasnął o 9 darł się marudził, mała marudzi chyba od zęba.Nie wiem juz co robić nie jest normalnym,że dziecko drze się przez pół dnia pół nocy nie śpi i tak już ze 3 tydzień. Chyab naprawdę zrobię jakieś badania, czy krew dla takiego malucha można pobrać w labaratorium? prywatnie bo z moją pediatrą nic nie mogę wskurać mówi,żeby dac czopek przeciwbólowy na noc i zobaczyć nie będe go faszerować dawałam syrop i zero zmian, czy usg brzucha też można zrobić prywatnie gdzieś? słuchajcie może macie jakieś pomysły od czego zacząć i co zrobić bo ja już wymiękam...skoków rozwojowych mam dość bo trwają one od urodzenia, teorii,że może głodne, śpiące,że zęby smarowanie nawiliżanie nawet nie wiecie co człowiek robi i dalej nic normalnie pół ranka przewyłam z bezsilności

onna moje też po 2 robiły zielone po około 4 tygodniach kupki się unormowały, ja gdyż dzieci nie miały na nic alergii nikt w rodzinie dawałam nowe rzeczy po 3 dni, potem dzień przerwy i coś nowego, jak do tej pory się sprawdziło. Co do słoiczków ja jak dawałam to np. każdy składnik starałam się oddzielnie, choć np. jak była zupa marchewkowa z ryżem było tam masło czy por to normalnie po kilka łyżeczek, czy zupa rybna mimo,że miała przecier pomidowrowy zawsze 3-4 łyżeczki, na drugi dzień więcej itd. U mnie się sprawdziło.

uciekam zajrzę wieczorem jak dotrwam, miłego dnia u mnie rano -5 ale teraz świeci piękne słońce, więc chyba wyjdziemy na spacer
 
Witam sie niedzielnie!:) male zasnely a ja kawe zrobilam i szybko do Was nadrabiac przylecialam:) ale nie wiem czy zdaze bo mam zaleglosci troche:)

Yenefer! Twoje kocice to takie cudeńka ze sie napatrzec nie moge!:) Ja tez kupilam nowe czapeczki i jak zrobie zdjecie to tez wkleje:)Nie zdazylam Ci odpisac co do wozeczka a juz widze kupiliscie:) Super bo mialam polecic!a jaki kolor? My wsadzilismy male w wozek ale jakos sie nie moge przyzwyczaic. W tym Jumperze jakos pewniej siedza a tu dziwnie jakos..ale przyzwyczaje sie i one tez.
Nasze male maja jednak rota wirusa, kupki rzadkie juz 9 dzien robia..i nie wychodzimy z nimi na dwor dalej. Jedynie autem jezdzimy to tu to tam. Dzisiaj do rodzicow na obiad jedziemy.

Basia ja zle zdjecie wkleilam bo bezowego wozka a mamy szaro czarny:)

Olis bedzie tylko lepiej! Ja tez mialam mega depreche na poczatku ale to minie..u mnie po ok 3 miesiacach..

Super Gosia i Jedynka ze macie mozliwosc spotkania sie. Ja mam na mojej ulicy kolezanke co urodzila blizniaczki tez 3 dni przede mna:) niestety rzadko sie widujemy..ale jestesmy w kontakjcie tel:)a teraz kolejna znajoma urodzila chlopcow jakies dwa miesiace temu i wlasnie sie umawiamy na spacer ale przez tego cholernego wirusa narazie nam sie tez nie udaje..

Gosia wydaje mi sie ze to zeby u Twoich malych, niektore dzieci gorzej przechodza. Dawaj im na noc jakis Panadol czy Nurofen i zobacz roznice. Jak nie masz skierowania od rodzinnego lekarza to za morfologie trzeba placic. A co do usg jamy brzusznej! My wlasnie dostalismy skierowanie bo teraz wszystkim dzieciom do roku robia bezplatnie i nie trzeba skierowania nawet sie okazalo. Babka w szpitalu powiedziala ze jak mam znajome z niemowlakami zeby przysylac bo to jest finansowane z Programu Wczesnego Wykrywania Wad u Niemowlat. Nie wiem jak w innych miastach. Dowiedz sie! Bo prywatnie to troche kosztuje.
 
Ostatnia edycja:
anulka!!my mamy niebieski, dostaliśmy jeszcze 50zł zniżki na niego wg ceny z allegro. Na razie jestem bardzo zadowolona.

Czekam na zdjęcia :)

Gosia ja miałam skierowanie na USG od swojego pediatry, prywatnie na pewno można zrobić tylko to trochę kosztuje. Co do morfologii to również można pobrać w prywatnych laboratoriach - musisz się tylko dowiedzieć gdzie pobierają dzieciom i kiedy, bo nie wszystkie zakłady analityczne chcą się w to bawić. No ale wasz pediatra nawet na krew nie chce dać skierowania?? To już zakrawa o absurd! Tyle się teraz mówi o konieczności badań w celu wczesnego wykrycia chorób, mówią o profilaktyce a realia są takie że o głupie skierowanie trzeba się prosić! wrrr...
 
Gosie idz prywatnie moze czegos sie dowiesz, moja pediatra jest ok, juz nawet czasami jest mi glupio bo ciagle o cos ja mecze. Ale ona ma naprawde podejscie, zagada do dziecka, ugrzeje stetoskop, a sama nie ma dzieci, bylam jej pacjentka od urodzenia, a teraz ona leczy moje dzieci.:-D
Tez bym zmienila wozek, ale parasolka odpada na moje piaski, mysle nad takim trojkolowcem ale cieakwe jak sie srawuje.
 
reklama
ja z maluchami miałam problem praktycznie od urodzenia, te cholerne kolki....błąkalismy sie od lekarza do lekarza kazdy rece rozkladal i nic nie pomagalo....trafilam do Pani dr, opowiedziałam jej cala naszą historie i zleciła mi takie badania:
-usg jamy brzusznej
-morfologia, rozmaz płytki krwi, cukier, enzymy watrobowe
-badanieogolne moczu i posiew
mając takie wyniki mozna juz stwierdzic czy jest jakas infekcja, u nas głowie o to chodzilo bo podejzewalismy jakies zapalenie w ukl moczowym
okazało sie ze mala miala jakies bakterie i dlatego ciagle plakala -wiec nie byly to tylko kolki

ja robilam wszystko prywatnie, moj pediatra w przychodni nie jest przyjemny, nic mu nie mozna zasugerowac wiec wszedzie nawet do zwyklego lekarza chodze z maluchami prywatnie

aha malemu robilam usg glowki jeszcze-ze wzgledu na to ze bardzo niespokojny i ma asymetrie
polecam centra medicaver-są w duzych miastach-dobry sprzet i specjaliści

caluje:)
 
Do góry