reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Witajcie dziewczyny :)
Ja mam pytanko odnośnie tych przespanych badz tez nieprzespanych nocy. Moje maluchy maja aktualnie 7 tygodni i ostatnio w nocy potrafia przespac 5 godzin. Zastanawiam sie czy im na to pozawolic... nie ukrywam ze sie siesze, bo tragedia jest wstawac co 2-3 godz. i ciesze sie jak maluchy maja ochote pospac, ale czy to aby nie za wczesnie na takie dlugie przerwy w karmieniu?
Jestem nieco wyczulona na to bo maluchy na poczatku mialy problemy z jedzieniam i przybieraniem na wadze, teraz jest juz duzo lepiej, przybieraja i jedza coraz wiecej, ale wciaz zastanawiam sie czy powinnam im pozwolic na takie spanko... jak myslicie?
 
reklama
my byliśmy wczoraj na pierwszym szczepieniu ,mieliśmy szczepić skojarzoną INFARNIX HEXA ale się naczytałam w internecie różnych opinni i zbaraniałam , postanowiłam zaszczepić normalnie, chłopców tak szczepiłam i było ok. dodatkowo przy skojarzonej to koszta 400 za jedną dawkę dla dwóch więc wszystkie 3 dawki to 1200zł więc z racji zaoszczędzonej kaski kupię dziewczynkom leżaczki
szczepienie zniosły ok. troszkę popłakały przy wkuciach ale obyło się bez gorączki
no i było oczywiście ważenie Roksana waga urodzeniowa 2340 po 7 tyg.-3800
Laura waga urodz. 2680 teraz 4000 ,mam nadzieje ze dobrze przybrały
a ile wasze pociechy przybrały do pierwszego szczepienia?
 
moje też maja 7 tyg. i w nocy spią minimum 3 godz. ja czekam na to by spały 5 i bym nie budziła i po np. tygodniu dądz dwóch sprawdziła jak przybierają
 
Majka - ja jestem jeszcze przed szczepieniem i waham sie nad tymi rozwiazaniamy z mniejsza iloscia wkuc, moglabys napisac czego sie naczytalas o tych skojarzonych szczepionkach?
co do wagi to moje maluchy byly wazone w 6 tż. i tak; Okaskar waga urodzeniowa 2300 - 6 tż to 3375, Wiktorka urodzeniowa 2100 - 6 tż to 3505. Mysle ze Twoje maluch przybieraja bardzo fajnie :) Moje mialy na poczatku nieco problemow, ale teraz nadrabiaja zdrowo (a juz "choruje" od ciaglego karmienia)
 
Majka - powiem Ci ze moje maluchy odkad zaczelo spac nieco dluzej to tze zaczely jesc wiecej. Czesto na raty, a czasami wypijaja wszystko, ale napewno wiecej niz kiedy wstawaly tak czesto.
A kiedy urodzily sie Twoje maluchy? (moje 24.01.2010.)
 
Zajrzałam do książeczek zdrowia i w 9 tygodniu (wtedy szczepiliśmy) dziewczyny ważyły: 4340 (ur.2100) i 4200 (ur.2200)
 
wbiłam sobie w wyszukiwarce INFANRIX HEXA bo taką proponował pediatra i były tam opinnie różnych osób którzy ją stosowali były też pozytywne opinnie ale i sporo negatywnych, najbardziej utkwiła mi informacja że podobno co jakiś czas wychodziła "wadliwa seria" jedna mama pisała ze jej dzieko znalazlo sie w szpitalu i stwierdzono tam ze to właśnie przez szczepionkę ale jaka prawda to niewiem i dlatego wolałam zaszczepic czymś co znam słyszałam tez że lekarze zalecaja szczepionki skojarzone bo dostaja jakąś kase od firm farmaceutycznych. mówila mi to znajoma która pracuje w aptece i właśnie mówiła ze to nabijani kasy no ale plusem jest to że dziecko ma jedno wkucie a nie trzy
 
reklama
Nawet mnie nie straszcie żadnymi wadliwymi seriami! My szczepimy Hexa i dokładnie za tydzień idziemy na 3 szczepienie.
U nas na szczęście nic się nie dzieje po tych szczepionkach. Małe gorączkowały, ale to podobno po pneumokokach, nie po Hexa.
Ja się bałam szczepić szczepionkami starszej generacji, bo jak byłam mała, to 2 razy chorowałam po szczepieniach na błonicę (z bardzo ciężkim przebiegiem).

Nie wiem, czy wiecie, ale po szczepionce na pneumokoki nie powinno się stosować paracetamolu. Podobno osłabia działanie szczepionki. Lepiej wybrać coś z ibuprofenem.
 
Do góry