reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Niuleczka oba stroje w moim guście ten 1 to już wogóle bomba ale właśnie ja też mam po ciąży problem z biustem który się wylewa , dosłownie dwa flaki ale na szczęście j pocieszenie mogę pozwolić sobie na dwuczęściowy bo brzuch płaski i bez rostępów no tylko ze problem z miseczka
No my dziś czekamy na lozeczka wrzuce jutro fote
Dziewczyny napiszcie co wasze dzieciaki wcinaja na śniadania i kolację bo ja juz pomysłów nie mam
Mama290 jeśli tu zagladasz to z całego serca współczuję tego co Cię spotkało,
Trzymaj się dzielnie
 
reklama
Niuleczko wymiękłam z ćwiczeniami,tak dobrze szło a pewnego dnia poprostu zwatpiłam ;/ lipa bo myslałam ze na wakacjie bedzie fajnie ale ja to musze miec jednak pasje do tego co robie bo same chęci nie wystarcza :baffled: Wiecie co mam problem z Milenką tzn dosc czesto łapie zapalenie krtani tzn idzie spac i w srodku nocy nagle dusic sie zaczyna ,zupełnie bez objawowo juz dwa razy pogotowie wzywałam w nocy bo nie mogła sobie sama poradzic, i za kazdym razem zastrzyk antybiotyk i jest ok, moze znacie cos dobrego na takie dolegliwosci?
A kostiumy bardzo fajne tez takie oglądałam ale chyba jednak zostane w spodenkach i bokserce :) dzis bylismy własnie nad jeziorem nogi moczyły a jakie szczesliwe, teraz im musze pokupic kostium i kąpielowki bedzie zabawa bo w tamtym roku to sie wody bały :tak:
a uwas w miescie tez zauważyłyście taki przyrost bliźniaków? U mnie to jest tak sporo ze ja poprostu albo wczesniej nie zwracałam na to uwagi albo tyle nie było? a teraz co i rusz to bliźniaki :) fajnie bo to jednak kazdy sie uśmiecha na widok dwojeczki w wozeczku :)
I jeszcze sie pochwale pamperski juz tylko na noc nam zostały a tak juz w dzień same wołaja :-) wprowadzamy oszczednosci na pampersy, nareszcie :-) Pozdrawiam wszystkie mamusie ;)
 
IMG_3316.jpgIMG_3413.jpgIMG_3652.jpgIMG_3683.jpgWitajcie dziewczyny daaaaawno mnie tu nie było!!!
Wybaczcie ale nienadrobię Was :-( mam nadzieję,że u Was OK!!!I mam nadzieję częściej wpadać w co wątpie, bo małż ma tyle zleceń,że ostatni tydzień to praktycznie tylko śpimy razem....fakt po pracy wpada na obiad, ale to max pół godziny i tyle go widzieli. U nas tak OK, Amelia już miesiąc biega w samych majtasach :-) Kapcer zapewne będzie pampersów używał do 18:-p jak mu majtasy założę to przychodzi z pampersem i prosi o założenie ew. potrafi biegać z koopksiem w gaciach i go to w ogóle nie razi. Gadać też zaczynają Ami czasem nawet potrafi zdanie sklecić :-) no i pomysłów mają 100 na minutę szczególnie dotyczy się to KAcpra- ostatnio wsadził sobie poduszkę do nocnika bo stwierdził,że za twardo się siedzie i się pięknie wysiusiał, w salonie mamy skórzany narożnik to sobie na główkę zjeżdża, na oknie przesiaduje codziennie, a jak chcesz go zdjąć to Ci paluchem pogrozi tyty. Echhhh, ale byle zdrowi. PozdrawiamWas wszystkie!!!!
 

Załączniki

  • IMG_3316.jpg
    IMG_3316.jpg
    38,4 KB · Wyświetleń: 84
  • IMG_3413.jpg
    IMG_3413.jpg
    27,9 KB · Wyświetleń: 79
  • IMG_3652.jpg
    IMG_3652.jpg
    19,4 KB · Wyświetleń: 78
  • IMG_3683.jpg
    IMG_3683.jpg
    29,8 KB · Wyświetleń: 79
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny u nas też czas leci, dzieciaki dają popalić, bilans dwulatka za nami i wszystko super. Dzieciaki latają już bez pampersów tylko do spania im zakładam a tak to wszystkie potrzeby załatwiają na nocnik:) Są bardzo absorbujący ja po dniu z nimi to wymiękam i czekam kiedy będzie trochę spokoju, chyba jestem już za stara na dzieci:) coraz mniej mam cierpliwości nic nie słuchają robią po swojemu tylko tata ich umie okiełznać bo mnie nic nie słuchają. Cieszę się że są zdrowi i bardzo rezolutni a ja mam zmęczenie materiału bo praca, dom dzieciaki i jeszcze moje marzenie kupno działki i wybudowanie domu bo nasze mieszkanie w bloku coraz bardziej staje się dla nas za małe i te ciągłe przymusowe spacery jak człowiek wraca z pracy mnie dobijają. Pozdrawiam DSC_0033.jpgDSC_0035.jpg
 

Załączniki

  • DSC_0033.jpg
    DSC_0033.jpg
    26,9 KB · Wyświetleń: 72
  • DSC_0035.jpg
    DSC_0035.jpg
    30,9 KB · Wyświetleń: 70
Cześć dziewczyny
MY narazie jeszcze na pieluszkach ,tzn w dzień troszkę sikaja do nocnika ale miłosz odwala takie numery ze mi się odechciewa ,ostatnio zrobił kupę na podłogę i zaczęła się zabawa,
Moje dzieciaki też przechodzą bunt dwulatka,też wcale nie słuchają, dramat
DO tego teraz są mega upały więc marudza strasznie
Dobrze ze tesciowa mi trochę pomaga dużo zabiera na spacery,ostatnio zabrała je do rodziny na calutki dzień więc mam trochę swobody
 
Hej dziewczyny my po urlopie:-) Było suuuper, pogoda piękna cały tydzień. Mielismy super ośrodek z fajnym placem zabaw, fajne domki, dużo dzieci. Chłopaki wniebowzięci, rano tylko oczy otwierali juz buty zakładali i w piżamach chccieli leciec na dwór:tak:. Mama nam dużo pomagała, odpoczęlam od gotowania, zmywania, codziennie wieczorem grill, piweczka. Byliśmy ze znajomymi, tez mame wzięli to i na dicho moglismy pójść i tańczyc do rana jak kiedys. Na plaży czasem było ok, czasem dąsy bo im sie nudziło ale ogólnie było naprawde extra i odpoczęliśmy a dzieciaki wyhasane za wszystkie czasy:tak:
W końcu kupilam taki kostium SHE sklep - stroje i kostiumy kąpielowe 2014. i czułam się w nim świetnie, zakrywal to co miał zakrywać a ogólnie był sexi i o to mi chodziło.
Teraz w domu to odnaleźć sie nie mogę, nic mi sie nie chce jakoś.
U nas wszelkie proby chodzenia bez pampersów kończa się kupami i sikami na podłodze, troche mnie to podłamuje bo nic im nie przeszkadza, nawet jak się zleja w galoty:baffled:. Myślałam, że uda mi się w wakacje oduczyc od pieluch ale widzę, że to tak łatwo nie pójdzie. Z mówieniem jest coraz lepiej ale do tego co Wy piszecie to daleka droga jeszcze. Bunty u nas też są ale jakos idzie sie z tymi dziećmi dogadac już i wytlumaczyc niektóre sprawy, nie jest źle w tym temacie juz.
Pozdrawiam wszystkie Mamuśki i dzieciaczki:tak:
 
Poczytałam jeszcze raz Wasze posty i wychodzi na to, że dziewczyny wczesniej żegnaja się z pampersem, a brat pewnie w krótkim czasie metodą nasladownictwa.
mona, anula, sylha - gratulacje dla dzieciaczków za nienoszenie pampków:tak:
Napiszcie jak to robiłyście? czy metodą maniaka zdejmowałyście i wycierałyście podłogę 10 razy dziennie czy czekałyście na znak-sygnal od dziecka? Bo sa dwie szkoły, mnie to troche podłamuje bo każdy mi mówi, że juz powinni nie używac pieluch:-( Jak chodzą z gołymi tyłkami to wala gdzie popadnie, jak dziesiątki razy dziennie pytam czy usiądzie na nocnik to zawsze jest "nieeeee" Mam wrażenie jakby nocnik był dla nich jakims złem:cool: Wiedzą do czego służy, co sie tam robi, jak pytam w ciągu dnia gdzie sie robi siusiu i kupke to zawsze mi pokażą ale unikaja jak ognia nawet posadzenia a co dopiero sygnalizowania, załamuje mnie to trochę powiem szczerze. Nie chce ich zrazić ale też nie chcę czekac w nieskończoność żeby nie przegapić odpowiedniego momentu.
Doradźcie plis.
 
Niuleczka. Moja starsza córka miała dwa latka jak nagle z dnia na dzień zaczęła wołać że chce na nocnik, a wcześniej to było tak jak piszesz. Później jeszcze przez jakieś pół roku zakładałam na noc bo zdarzało jej się posiusiać. Osobiście jestem za tym że dziecko musi dorosnąć do odpieluchowania.
 
Niuleczka- to zależy od dziecka- każde jest inne. Moja Ami zatrybiła wręcz w 2dni....tzn. zaczęłam od częstego wysadzania jak zauważyłam,że ma w miarę suchy pampo zdjęląm majtki tłumacząc że ma wołać jak musi siusiu, 2 razy się posikała dostała przy tym histerii bo jej leciało, za 3 razem popuściła i się nauczyła wołać :-D owszem zdarzą się jeszcze wpadki, ale współpraca idzie super :-) Kacper choć dobrze wie do czego służy nocnik i co robi siusiak i dupcia to jednak dalej nosi pampersy, bo nie umie się jeszcze kontrolować i leje gdzie popadnie...spróbuję jeszcze raz pod koniec lata, a jak nie to jak skończy 2. Owszem jak go wysadzę to zawze coś tam zrobi, ale on bardzo dużo pije więc i leje jak z kranu....
 
reklama
niuleczka mój starszak też tak robił. Nocnik parzył i uciekał jakby mu tam krzywdę robili. Któregoś dnia ganiał z gołym tyłkiem i po prostu usiadł i zrobił siku. Ni z gruszki ni z pietruszki tak go wzięło. I od tej pory już sikał na nocnik. więc chyba dorósł po prostu. Bliżniakom idzie średnio. Jaś w tym wieku już był bez pieluch na dzień a my dopiero w połowie drogi. Jak chodzą z gołymi tyłkami to chodzą na nocnik, jak tylko założę majty albo gacie to leją do nich. Nie pomaga tłumaczenie że to nie pielucha, nic. Posikają to zdejmą i każą ubrać nowe:baffled: noooo więc u nas jak mówię średnio;-)
niuleczka super że urlop udany, jednak rok dla dzieciaków to kawał czasu :tak:
dzieciaki wam wyrosły dziewczyny:tak:

dziewczyny co wasze dzieci dostały na 2 urodziny albo co polecacie???
 
Do góry