reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

palu - masakra, przerabialismy, to były najgorsze 5 dni w moim zyciu. Co prawda chłopaki nie wylądowali w szpitalu choc juz w ręku mialam skierowania bo nie chcieli pic ani jeść ale jakos zaczęli po troszku i w domu dalismy radę. Kupy, a raczej żółta woda bo juz nie było czym co 20 min, zmiana pampka w dzień i w nocy + nocne wymioty, przebierania, nie wspomne o gorączce 40st - koszmar to był. Tymbardziej, że mnie tez zlapało i moja mamę, na szczęście mój mąż sie uchował ale ja i tak połamana całą dobe latałam przy dzieciach, ledwo zyjąc.
Mi pomógł nifuroksazyd i podwójna dawka aspiryny c do rozpuszczania bo wszystkie kości mnie bolały, miałam gorączke, na szczęście nie wymiotowałam tylko mnie mdliło strasznie, za to dołem powódź. moze spórbujcie tych leków skoro tylko Was, dorosłych trzyma teraz.
Duzo sily i oby to cholerstwo poszło jak najszybciej.;-)
 
reklama
A u mnie Cianek ma problemy z kupka, caly czas twarda, robi czesto ale malo. Robi bo go faszeruje suszonymi sliwkami, pije ok, je ok, owocow duzo. Moze bialy chleb winny bo u tesciow tylko taki jedza? I slodkosci calkowicie wyrzucam z diety. Jak macie inne pomysly to poprosze!
 
Cailina - mnie w szpitalu kazali jesc gruszki najlepiej ze skora. Nie wiem jak to akurat dziala w przypadku dzieci. Ale sprobuj gruszki i sok z jablek
 
Dzieki. Juz po klopocie;-).
A mam pytanie-czy ubieracie dzieciom uzywane buty? Cianek ma mniejsze nozki ale mam mieszane uczucia czy moze nosic po Rorusiu.
 
Czesc dziewczyny
Cailina no wlasnie dawaj duzo gruszek i jablek maluchom, moje praktycznie jedza codziennie a kupy takie ze hoho doslownie mam odruch wymiotny:-D
Palu milo ze sie do nas odezwalas , juz nie wspomne o wiolce, ankos itd itp
My rotawirusa tez zalapalismy ale jakis rok temu,
Ja dzis mialam bardzo udany dzien, moj maz zadeklarowal ze zostanie z maluchami caly dzien wiec wybylam poszwedac sie po centrach handlowych, obkupilam sie w ciuchy i buty, kosmetyki , poszlam do fryzjera,doslownie czuje sie super, dzieciaki juz poszly spac a ja sobie leze w lozku z lampka winka
Ps.mam pytanko czy wasze maluchy wymuszaja zeby je wziasc na rece? Mi juz powoli kregoslup odmawia posluszenstwa i tak sie zastanawiam kiedy to sie skonczy
 
Cailina- uzywanym rzecza mowie nie. Jeszcze ciuchy bo rodzinie ( siostry blizniaki) to ok ale po obcym to nie. Nie lubie. Butow nigdy nie bierze sie po kims.rozumiem ze czasy ciezkie,ale buty jak bielizna- kazdy ma swoje. Kazde dziecko chodzi inaczej i mozna w ten sposob popsuc uklad stopy,jak i mozna sie nawabic jakiegos dziadostwa. Pamietam wiele lat temu mamuska kupila jakies buty " z lewej reki" - zalapala grzybice i do dzis ma problem z potliwoscia stop i zapachem.

Mati - moi wymuszali jak byli rodzice,ale juz to ukrucilam.stanowcze nie,plus dwa dni akcji i histerii i juz jest ok :)

Cailina dobrze,ze juz po problemie i oby juz nie bylo rewolucji :) ja daje co dzien jablka i co 2-3 dni banan i jest ok.
 
Ja tez nie biorę na ręce dzieci i jak bylismy w Polsce az 5 tyg to wiadomo babcie szalały. Jednak jak po 3 tyg zobaczyła, ze mati tylko chodzi i cały czas podnosi ręce zeby ktos go wziął to sie tak wkurzyłam ze ostro dziadkom jednym i drugim nagadalam i był zakaz podnoszenia szczególnie matiego. Oczywiście co innego lena . Po paru dniach mu minęło jak kazdy go lekceważył i zajmował czymś innym.

Jesli chodzi o smoczek to chyba nie koniecznie te dzieci które na smoczku to przeaypiaja nocki bo moje dzieci bezsmoczkowe a śpią całe nocki od kuedy skończyły 2,5 mies :-)

cailina - a wy kiedy sie przeprowadzacie ?

Ja ja wlasnie wyrwalam sie na zakupy :-) dzieci z tatusiem .
 
Lola, we wtorek ma byc kontrakt wiec mam nadzieje, ze krotko po tym klucze, mysle, ze jakos w lutym. Od razu trzeba boiler wymienic i pomalowac, moze tez dywany zmienic, ale to zalezy czy kasa bedzie(na boilej musi byc).
Mati, u mnie Cian wymusza, jak moge to biore, jak nie moge to nie, a jak mam czas to siadam na ziemi i biore na kolana, wtedy sam szybciej schodzi a i ja sie nie namecze.
A propo butow to Cianek dostal wczoraj nowe z przeceny za 6 Euro! Ale sie udalo! Jeszcze byly inne rozmiary i kolory to moze im wieksze tez kupie bo cena rewelka, a buty przyzwoite.
 
reklama
u mnie jedno i drugie wymusza noszenie;/
i chcą, żeby ciagle sie nimi zajmowac. same sie bawia tylko przez chwile, a tak to mama mama
ale moze juz niedlugo beda sie razem bawily:) i bedzie wiecej spokoju

macie jakis dobry sposob na odparzenia bo chyba juz wszystkiego probowalam;/
po tym rota mlody od ponad tygodnia na jajeczkach, sisku i w pachwinach ma ogien, takie czerwone krostki
to sa odparzenia?
i sudocrem i bepanthen i maka ziemniaczana i wit A i alantan i juz nie wiem co. dzis wzielam pierwszy raz tiormentolem;/
myslicie, ze powinnam sie z tym udac do lekarza?
Cailina juz tak jestem w plecy, ze widze, ze wreszcie udalo Wam sie kupic dom:) czy to jest ten co znow byl na niego przetarg bo ktos zrezygowal?
 
Do góry