reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

hej dziewczyny, o co tu chodzi??? Dlaczego nie możecie dołączyć do już istniejącego wątku o rozpakowanych mamach? Niech mi to ktoś wytłumaczy bo to dla mnie jakaś dziecinada. Ja jak dołączałam do mamuś rozpakowanych to też nikogo nie znałam i jakoś fajne zostałam przyjęta, mamy podobne problemy, radzimy sobie, mamy ze starszymi dziećmi wiedzą więcej i potrafią dawać złote rady co do leków, pielęgnacji itd
Trochę mnie zamurowało jak zobaczyłam ten wątek, nie rozumiem takiego powielania, dla mnie nie ma to najmniejszego sensu. Przecież skoro jest was tyle "znających się" to możecie rozmawiać w starym wątku....no nie wiem, nie wiem - jakieś to dziwne...

a tytuł wątku sugeruje że ten nasz stary powinien już zostać zamknięty, bo przecież jest już druga część - jakoś to wszystko...śmierdzi...nieładnie :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Yenefer zgadzam się, po co dublować wątki? Jakoś do tej pory dziewczyny dołączały i było całkiem miło. Chyba moderatorka by się nam przydała, bo się straszny bałagan na mamusiach bliźniąt zrobił :sorry2:
 
yenefer, popieram, ja też już nie wiem gdzie mam pisać rozumiem,że my to jesteśmy te za stare mamusie i się nie nadajemy do rozmów z mlodszymi tak????Myślałam,że przekroczylysymy jakąs magiczną liczbę postów czy coś ale to chyba nie o to chodzi... moim zdaniem bez sensu takie podziały i robicie to głównie w swoim gronie, bo niektoe pewnie będą chciay pogadać z kimś na etapie starszego niemowlaczka, żeby chociażby jakieś wątpliwości rozwiać. Ciąża to ciąża, przeżywa się ją kiedy trwa, ale z dzieckiem już trochę inaczej...
 
lekko zdezorientowana postanowiłam jednak kontynuować wątek ;) Gpsia, jak się rozwiązałą sytuacja z Twoim odatkowym urlopem macierrzyńs
kim? Ile Ci przyznali? Bo ja jutro-pojutrze idę pisać podanie i jakby c powołalabym się na precedens :D
KOchane, czy w naszym państwie na urlopie wychowawczym nie ma żadanych pieniążków?? Bo o zasiłku rodzinnym dla zarabiających poniżej 507 zł chyba to wiem, ale poza tym to kompletnie nic się nie dostaje???
a jeszcze a poropos pieniędzy, nie wiem czy o tym mówiłąm ale dla dziewczyn na wychowawczym to ważne - jeśłi macie ubezpieczenie grupowe PZU i chcecie je kontynuować, to trzeba sobie w pracy załątwić jak się będziei im pieniązki wpłacać, żeby nie stracić uprawnień. Czasem się zdarzy następna ciąża czy jakiś pobyt w szpitalu, jak się tego nie wie i nie płaci można się zdziwić....
lona, witaj, maluszki mają to do siebie,że ciągle pytania i wątpliwości. U mnie WOjtuś też mial coś jakby mu chlupotało i hurczało w gardle/nosku, ale moje ulewały i to chyba z tego pozostałości byly, czasem mleczko wypływało też noskiem i bidaki się męczyły. NO i wiotkość krtani - też nam o tym mówiono.Jeśłi podejrzewasz aalergię sprawdź to, może ci pediatra napisze skierowanie do alergologa, ja wlasnie zamierzam się o nie bic ;) Wolałąbym wiedzieć coś więcej i pomóc dziecku jakoś niż tylko slyszeć - nic więcej nie możemy zrobić, pije już Bebilon Pepti i to wystarczy. Pewnie że wolałąbym dziecku diety nie ograniczać, ale nie wiem czy przy alergii podawanie rzeczy na które jest uczulone nie skończy sie większą alergią. Ale swoją drogą to bardzo męczące,może się małemu ustabilizuje, bo na etapie rozszerzania diety jst mi strasznie przykro że nie moge dzieciom spokojnie podawać różnych smako, tylko czekać i czekać z wprowadzaniem nowych. Dotąd nie jedzą żadnych owoców, bo już był dwa podejścia do jabluszek ale coś jakby z brzuszkami było. póki co musiałąm trochę zupki urozmaicić, a teraz zmieniamy mleko więc też nic nowego nie podamprzez kolejny tydzień :/ Eeeech, a tyle fjnych owockow czeka w słoiczkach :)

anulka, to mnie zmartwiłąś tymi spacerókami, ja poczułam już ciężar jumpera, gondolki z dziećmi jest w stanie znieśc tylko mąż, ale spacerówkę zamierzałąm trzymać w garażu i cieszyłam się że dzieciom będzie przynajmniej wygodnie. No i w zimie w takim stabilnym wózku żadne wiatry czy śniegi nam niestraszne. A Wy mówicie że niewygodny... Całkiem przypadkiem dostałam za darmo Maclarena, ale to chyba jakiś starszy typ. Tak go chwalicie, musiałabym zrobić zdjęcie, może znacie, on ma jedną wspólną budkę, jest taki w granatową krateczkę. Wnosiłąm go na moje 2 wysokie piętro i bardzo lekki mi się nie wydawał. I taki jakiś sztywny, wąski, meślałąm, że to będzie taki zaminnik na wyjazdy żeby gdzieś krotko podjechać, łatwo wyjąć z samochohdu, a na codizeń mieliśy jeździć mercedesem, czytli jumperem ;) A ten Beby Welt widzialam akurat na allegro w moim mieście wystawiony, to skoro taki lekki to może się zainteresuję????
 
Dziewczynki melduje sie na forum!!!:)
Starsze Mamuski- to nie chodzi o podzialy tylko my jestesmy swiezo upieczone mamcie i straszne duzo jeczymy i stekamy i nie chcemy wam zasmiecac forum postami w stylu..."rany ale jestem niewyspana bo mali darli sie cala noc" czy narzekaniem na tesciowe...natomiast zawsze do was sie udamy po rade jak sobie radzic...moze powinnysmy nazwac ten watek..narzekadlo blizniaczych mam:)))) taki KONFESJONAL:) Jedyneczko to moze zmienimy nazwe? co wy na to?
 
Ostatnia edycja:
Jestem za moze byc narzekadlo hehe

A jesli o noc chodzi to znowu koszmar, najpierw zuzia sie najadla jakby tydzien jej nie karmiono i ulala sobie nosem potem przez 5 min lapala powietrze i charczala koszmar, darla sie z przerwami z 2 godz, potem milenka miala cos w rodzaju kolki darla sie i prezyla okropnie w koncu tez padla i od 12 karmienie 4 razy jestem padnieta
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, stary wątek nosi tytuł podwójne radości i problemy - czyli narzekanie jak najbardziej mile widziane. Chodzi o to, by nam się jak najlepiej korzystało z tego forum. Za pół roku przyjdą nowe mamusie, które nikogo nie znają i co, będą tworzyły kolejny wątek dla siebie? Cały dział mamuś bliźniąt zaczął się tak naprawdę od dwóch wątków. Potem dziewczyny tworzyły tematy, które wg nas wszystkich tutaj są bardzo istotne, jak na przykład podwójne wózki czy wyprawka dla bliźniąt. I zawsze było to uzgadniane z innymi użytkowniczkami. Teraz robi się tutaj śmietnik i niedługo ciężko się będzie połapać gdzie, co i kto napisał, a szkoda, bo do tej pory było to jedno z fajniejszych forów i nigdy nie próbowałyśmy tworzyć jakiejś kliki. Każda nowa rozpakowana mamusia była mile witana, a reszta forumowiczek służyła chętnie swoim dośwadczeniem.
 
Onna my zostawialiśmy wózek w samochodzie, żeby go nie nosić, przecież kto by dźwigał codziennie taką kobyłę. Zimą jednak sprawdzał się świetnie, a spacerówkę kupiliśmy u progu lata. Baby Welt jest naprawdę bardzo lekki i dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na ten model.
 
reklama
Do góry