reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Yenefer, moi chłopcy mniej więcej w tym samym czasie mieli anemię. Dostawali ferrum lek i kwas foliowy. Tego pierwszego nie dostawali za dużo, bo jak wyszło żelazo w normie, to odstawiliśmy i zostawiliśmy tylko kwas foliowy. A anemia minęła jak ręką odjął odkąd zaczęli jeść coś więcej niż tylko mleko.

Akosua, (ciężko mi przychodzi napisanie tego nicka, bo się jeszcze nie przestawiłam;-)), ja tak miałam od 6 miesiąca ciąży mniej więcej. Do tego doszły tam takie "zakwasy", że miałam problem unieść nogę przy przekręcaniu się na drugi bok. Nie sądzę, żeby to był zwiastun porodu jako takiego. Lekarz mi mówił, że to dlatego, że dzieciaki ważą coraz więcej i jest coraz większy nacisk, dzięki czemu mięśnie jeszcze mocniej muszą pracować.
 
reklama
Akosua ja nie miałam nic spuchniętego, ale czułam niesamowity ucisk na spojenie łonowe - ledwo co chodziłam - poród był dla mnie wybawieniem. Myślę że to raczej objaw nacisku dzieciaczków na spojenie, no i na pewno szyjka już się skraca. Powodzenia! Obyś jak najdłużej nosiła dzieciaczki po sercem. A jaka waga wychodzi z USG?

Dzięki dziewczyny za odpowiedź - mam nadzieję że anemia szybciutko minie. Już mam wrażenie że dziewczynki są jakieś bardziej rumiane.

lidkar ja od razu powiedziałam że hemoferu nawet nie chcę oglądać. Znam jego skutki jak ja miałam niedokrwistość w czasie ciąży - najgorszy badziew jaki może być! Podaję im ten ferrum lek od 4 dni i na razie nie mają żadnych zaparć.
 
Ostatnia edycja:
moim zdaniem wagę dzieci z USG trzeba traktować z przymrozeniem oka , u mnie pod koniec gin mówił że dziewczyny po 3 kilo mają a urodziły się 2340 i 2680 więc różnica spora ale żeyczę 3 kilowców bo ja jak zobaczyłam tą mniejszą to się przeraziłam jaka kruszynka bo przyzwyczajona byłam do większych dzieci chłopcy mieli po 4 kilo

co do pogody u mnie masakra podwórko zalane , ulica też choć nie ma w pobliżu żadnej rzeki wczoraj strasz cały dzień pompowała wodę z naszej ulicy-źle zrobili odpływy i teraz zamiast poprawić to pompują -debi...e
moje dziewczynki w piątek skończę 4 mieś więc bierzemy się za rozszerzanie diety
 
podobno na tym etapie ciąży UG może się mylić o 25% albo w jedną albo w drugą stronę...

U nas pogoda zmienna - przestało padać, ale jest zachmurzone. Dziewczynki przespały wczoraj prawie cały dzień i w nocy dały nam nieźle popalić. A tak w ogóle postanowiłam przeprowadzić dziewczynki do ich pokoju. Mam dosyć biegania po pampersy, ubranka, ręczniki, pieluszki tetrowe, zabawki, przewijania na kolanie... Pokoik czeka od dnia ich narodzin w pełni umeblowany. Na razie na próbę - zobaczymy jak będzie dziś w nocy.
 
Wkoncu udalo mi sie do Was zajrzec:)
SERDECZNIE DZIEKUJE WAM ZA ZYCZENIA URODZINOWE:***
taka stara jeszcze nie jestem:D smieje sie ze moglabym juz miec nawet 30 byle dziewczyny juz byly duze:) Juz beda mialy 4 latka i beda w miare samodzielne wiec byle do trzydziestki:D:D:D

Akosua ja bylam spuchnieta ale tylko nogi, rece.."tam" moze tez ale nic nie bolalo. moje male 2 tyg przed cesarka wazyly prawie 2kg a urodzily sie 2420 i 2500. Rodzilam w polowie 38 tyg bez zadnych skurczy niczego..mialam umowiony termin i kompletnie nic sie nie dzialo..

Co do pogody to ja juz szalu dostaje. Jezdze z malymi po sklepach bo w domu zwariuje:D a w aucie i w wozku to spia duzo. W domu marudza strasznie.
 
Hej dziewczyny, to znowu ja 3 w 1, wyszlam wczoraj ze szpitala, bo mialam skurcze...podali mi celeston i kroplowe na uspokijenie skurczy. Mam tez rozwarcie na 3 cm, szyjka dlugo 1 cm :no:. No i wlasnie dzis rano chyba odszedl mi czop sluzowy...moze to sprowokowane wczorajszym badaniem?? Jak to bylo w waszym przypadku, ile czasu minelo od odejscia czopu do porodu?
 
reklama
Nutella ja niestety nie pomogę, bo mnie pokroili zanim zaczęło się dziać cokolwiek, co zwiastowałoby zbliżający się naturalny poród.
A dzwoniłaś do lekarza? Może warto się zapytać, czy nie powinnaś pojechać do szpitala. W razie gdyby miało się coś dziać, to chyba lepiej być na miejscu. Z bliźniakami nigdy nic nie wiadomo.
 
Do góry