reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci u lekarza - szczepienia, choroby, kontrole

reklama
Po roczku sa dwie dawki ...mam ulotke Prevenaru i dzieci w wieku 12-23 miesiace dostaja dwie dawki z odstepem 2 -miesiecznym.
Jedna dawka jest dopiero po 24 miesciacu zycia.
 
My tez sie czaimy z tym szczepieniem ale ciagle jakies chorobsko nam przeszkadza....ale tez chyba poczekamy do roczku. Chociaz nasz pediatra namawia by nie czekac bo mniej dawek jest pozniej dlatego, ze ryzyko zachorowania mniejsze...
 
tak Prevenar teraz dostanie 1 szczepionkę , za minimum 4 tygodnie od pierwszej dostanie drugą a trzecia pomiędzy 1,5 roku a 2 latka
ale dowiedziałam się również o szczepionce na meningokoki (to meningokoki wywoluja sepsę-zapalenie opon mózgowych) (bo pneumokoki-zapalenie płuc ..)..i ją można podać dopiero po skończeniu przez dziecko 1 roku (kosztuje ok.140 zł)-też chcę ją zaszczepić
za Prevenar zapłaciłam 260 zł (za tą 1 dawkę)
 
Musisz popytać w różnych aptekach-ceny są tak różne!!!ja akurat kupiłam w aptece która znajduje się w przychodni-ale ceny wahają się od 230-360 ,najlepiej podzwonić lub pytac w aptekach-bo nie wszędzie są-trzeba zamawiać
 
My za prevenar placilismy 280 zł, Agutek a w przychodni jak bys kupiła to nie będzie taniej? My u lekarza kupowalismy, w punkcie szczepień.
A co do mneumokoków to sie skonsultujcie z lekarzem, mnie np. odradziła.
 
reklama
ale dowiedziałam się również o szczepionce na meningokoki (to meningokoki wywoluja sepsę-zapalenie opon mózgowych) (bo pneumokoki-zapalenie płuc
A nie się wydawało, że jedne i drugie mogą wywołać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych i sepsę. Sepsę w ogóle mogą wywołać najróżniejsze bakterie.
 
Do góry