reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci u lekarza - szczepienia, choroby, kontrole

reklama
Na pneumokoki i meningokoki tez nie?
Bo ja tylko o tym myslalam. I z tego co pamietam o pneumokokach tez kiedys pisalyscie tylko, ze po 2 roku zycia o ile mnie pamiec nie myli :sorry2:
Jeśli mnie też pamięć nie myli, a mam z tym duże problemy :-p, to pisałam, że po 2 roku życia jest tylko jedna szczepionka i nie trzeba tyle kasy..
Nie myślałam o tych szczepionkach :confused: Może przy okazji pogadam z pediatrą, niech coś doradzi :happy2:
 
Ja bym chciala zaszczepic po roczku - mala cos czesto nam lapie rozne infekcje w tym okresie zimowym i tak jakos boje sie tych pneumo i meningokokow :eek:
Tylko, ze wlasnie przez ten infekcje nie mozemy jej szczepic bo organizm oslabiony, wiec moze byc tak, ze wcale tego nie zrobimy bo nie bedzie kiedy.
Chyba, ze latem :-)
 
Ja tez poczatkowo chcialam dopiero po 2 roku zycia.
Ale te choroby ostatnie sprawily, ze sie boje troszke i mysle czy nie zaszczepic szybciej :sorry:
Boje sie jednak, ze takie szczepienie teraz bedzie dla niej za duzym obciazeniem...wiec juz sama nie wiem co robic.
Na razie wstrzymujemy sie.
 
Byłam wczoraj z Laurką u lekarza...:-(
niby nic poważnego ale rano zauważyłam że jest jakaś dziwnie ciepła (głównie rączki, które zawsze miała chłodne). normalnie zjadła śniadanie, po śniadanku położyłam ją spać. ja sie obudziła i wzięłam ją na ręce normalnie sie wystraszyłam. była bardzo gorąca. Zmierzyłam jej temperaturę i miała 38 stopni w buzi. poszłam z nią do lekarza. Powiedziała że to może być początek jakieś infekcji albo ząbki albo trzydniówka (tylko że ja nie zauważyłam żadnej wysypki):eek:. W nocy miała 38.4. Dałam jej Nurofen. Dzisiaj ma stan podgorączkowy, ale zachowuje sie normalnie (je, bawi sie). Ciekawe ile to jeszcze potrwa :baffled:
 
A moje dziecko uczulił Bobovit Niemowlak w kropelkach. Bidulek ma mega czerwone policzki :no: i ramionka ... Pani doktor powiedziała, żeby o tej porze roku podawać taką mieszankę witamin np. bobovit albo multicebion. No nic, spróbujemy multi cebion. Strasznie mi go żal :no:
 
reklama
Do góry