reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Nasze dzieci u lekarza - szczepienia, choroby, kontrole

reklama
Dlatego ja bym poszła do 3-go i w ogóle mu nie mówiła na początku o całej sytuacji tylko poczekała co on sam od siebie powie, bo inaczej może się sugerować...
 
Usg było robione, tylko, że jeden lekarz twierdził, że jest wszystko w porządku a drugi kazał od razu majtki ortopedyczne zakładać:-(


I bądź tu teraz mądra:-(, kogo posłuchać, tego który wyda lepszą diagnozę:confused:, czy tego drugiego:shocked2:, musicie iść do trzeciego:-(, dla spokoju i zdrowia córeczki:-).
Będzie dobrze:laugh2:
 
Lekarz neonatolog przeprowadza badanie stawów biodrowych po urodzeniu. Jednak najpewniejszą metodą jest badanie USG. Jest ono zupełnie nieszkodliwe, a bardzo precyzyjnie pokazuje ułożenie kości udowej w stosunku do panewki. Zdjęcie RTG jest rzadko wykorzystywane w rozpoznawaniu dysplazji z powodu szkodliwości promieniowania rentgenowskiego i wprowadzenia badań USG do diagnostyki.

Metoda, którą posługuje się ortopeda nosi nazwę metody Graffa od nazwiska lekarza, który wprowadził ten sposób diagnozowania dysplazji. Polega ona na pomiarach części kostnych dobrze widocznych w ultrasonografii. Określa się ją w skali od I do IV. Jedynka to bioderka prawidłowe. Stopień IIA jest prawidłowe do trzeciego miesiąca życia, IIB i IIIC oznaczają zagrożenie przemieszczenia stawu, III to podwichnięcie, a IV - zwichnięcie.


U Nas Wiktoria miała najpierw I B, a po 3 miesiącu I A. Jeden lekarz twierdził, że IB to źle, ale prawda jest taka, że zarówno IA jak i IB jest ok.
 
reklama
Z jakiejś strony:

W drugim miesiącu życia moja córka miała robione USG stawów biodrowych. Wyniki były prawidłowe, ale pediatra uważa, że badanie powinno się powtórzyć. Kiedy najlepiej to zrobić, bo słyszałam różne opinie na ten temat? Córka ma teraz sześć miesięcy.

Teraz obowiązuje tak zwany system oceny ultrasonograficznej stawów biodrowych według Grafa. Jeśli wynik badania USG córeczki pod koniec drugiego miesiąca życia był prawidłowy (la lub lb), to nie ma żadnej konieczności, by badanie powtarzać. Ewentualnie dla tzw. świętego spokoju można to zrobić po 6 tygodniach. U Pani córki możliwe to jest oczywiście i teraz - w 6. miesiącu. Jeśli natomiast stawy zostałyby ocenione na IIa wg Grafa, powtórzenie badania po 6 tygodniach byłoby bezwzględnie konieczne. Jeżeli w drugim miesiącu życia stawy oceniono na IIb lub gorzej (IIc, IId, IIIa i IIIc), to wymagają one leczenia (różnego typu rozpórkami lub szelkami) i systematycznych kontroli co 6 tygodni.
 
Do góry