reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci u lekarza - szczepienia, choroby, kontrole

Mleko HA nie jest przeznaczone dla dzieci ze stwierdzoną alergią na białko mleka krowiego, dla takich dzieci są specjalne mieszanki na receptę. HA jest dla dzieci, które potencjalnie mogą mieć skłonność do alergii pokarmowych, np. rodzice są alergikami. Poza tym ulewanie też może być objawem alergii pokarmowej.

Hmmm... pani w aptece powiedziała, zeby jej nie faszerować tymi HA :rolleyes: Rany, ja już sama nic nie wiem. Najwyżej jak po tym AR nie będzie dalej przybierać i dalej będzie ulewać to najwyżej wezmę ten NAN HA.

Córa znowu przy piersi wpadła w ryk - nie wiem o co jej chodzi. Podałam butlę i nic nie wypiła :no: Ale ssała. Mam wrażenie, że jej nic przez ten smoczek nie leciało - podaję mleko AR i ono takie gęste jest. Mam butelkę Dr Brown's ze smoczkiem nr 1 (podają, że jest on do 3 miesiąca), ale teraz to się zastanawiam czy nie kupić jednak nr 2, bo może coś jej wtedy poleci?
 
reklama
Agutku, Bebiko Omneo też jest mlekiem HA, mimo że nie ma tego w nazwie.

Tak, właśnie wiem, że łączy ono w sobie funkcje mleka HA i AR :yes: I dlatego chciałam je kupić jako pierwsze. Ale w 3 aptekach go nie było i mówili, ze nie prowadzą w ogóle :baffled: Potem jeszcze pani mi powiedziała o tym Enfamilu i się na niego zdecydowałam.
A tak na marginesie za Enfamil zapłaciłam prawie 28zł, a za NAN mąż zapłacił 16zł. Niezła różnica w cenie nie :dry:
 
Czyli jeśli Piotrusiowi się nie ulewa, to nie kupować mleka z oznaczeniem AR?? Myślałam o tym Bebiko Omneo, albo o niskolaktozowym Bebilonie..
Ale może na razie kupić zwykłe NAN, skoro Bebiko prawdopodobnie nie służy małemu :rolleyes: A jak NAN też nie spasuje, to wtedy sięgać po bardziej "specjalistyczne"?? Jak myślicie??
 
malaga jeśli Piotruś nie ulewa to nie ma sensu kupować mu mieszanki z oznaczeniem AR, bo ona jest specjalnie tak skonstruowana, aby w żołądku się zagęszczała i trudniej się cofała..
Ja na twoim miejscu wzięłabym najpierw zwykłą mieszankę i zobaczyła jak Piotr reaguje. Jeśli nadal będzie coś nie tak to wtedy spróbować coś innego, najlepiej po konsultacji z lekarzem :happy:
 
Widzę, że mamy na forum prawdziwe ekspertki od mieszanek i mleczek dla dzieci, super:tak:
A mój Olus będzie musiał przejść przez zabieg oczka - udrażnienie kanalika:-(podobno robią to na żywca:no: to będzie straszne:sick:
No i przekroczył wagę 7 kg!!!!!!!!!!


Debiutantko - łączę się z Tobą w abstynęcji nabiałowej....buuuu
 
Tyle się napisałam i wszytko zniknęło:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

A mój Olus będzie musiał przejść przez zabieg oczka - udrażnienie kanalika:-(podobno robią to na żywca:no: to będzie straszne:sick:
No i przekroczył wagę 7 kg!!!!!!!!!!


Debiutantko - łączę się z Tobą w abstynęcji nabiałowej....buuuu


Magda napisz wszystko o udrażnianiu kanalików, jak ten problem wygląda u Was. Czy zabieg będzie wykonywany na Niekłańskiej, czy już się zapisałaś, kiedy będzie miał zabieg. My mamy ten sam problem, ale nadal się zastanawiam - jeden kanalik udrożnił się niedawno sam (masowałam, ale nie wiem czy to dzięki temu) i cały czas mam nadzieję, że drugi też w końcu się udrożni. Czytałam, że może to nastąpić do roku czasu, ale z drugiej strony - jak dziecko ma rok to wtedy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. I bądź tu mądrym.


Ja też jestem na diecie bezmlecznej:-:)-(
 
reklama
Do góry