reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze ciążowe brzuszki!

Ja zadam pytanie z innej beczki, czy któraś z Was ma kolczyk w pępku? W poprzedniej ciąży nosiłam do ok. 5 miesiąca- dopóki nie przeszkadzał mi, tamten gin nic na to nie mówił.
A wczoraj obecny gin kazał mi już wyciągnąć, ze względu na możliwe infekcje. Oczywiście wyciągnęłam, ale nigdy nie słyszałam, że kolczyk w pępku w czymkolwiek przeszkadza. Czy któraś z Was coś podobnego słyszała?
 
reklama
nie mam kolczyka w pępku ;) ale tak intuicyjnie wydaje mi sie ze nie jest to najbezpieczniejsze w ciazy. zadrapania, infekcje.. ale ja sie nie znam ;)
 
Moim zdaniem, jak dziurka jest dobrze zagojona to spokojnie można nosić. Pewnie pod koniec ciąży będzie przeszkadzał, jak np. pępek zrobi się wystający ;p
Moja kuzynka nosiła kolczyk prawie do końca ciąży ;)
 
Właśnie zdziwiło mnie podejście mojego gina, bo kolczyk mam od 6 lat, ale wyciągnęłam, nie będę się kłócić, bo to przecież nic ważnego, ale tak pytam Was z ciekawości. W poprzedniej ciąży właśnie wyciągnęłam jak pępek zaczął wystawać :)
I tak się zastanawiam, że przecież z tą infekcją można podciągnąć to pod wszystkie inne kolczyki, więc idąc krok dalej w ciąży mamy wyciągnąć wszystkie kolczyki :-p Kurczę aż z nim pogadam jeszcze na ten temat na następnej wizycie :p
 
Ja nie mam kolczyka w pępku, ale pewnie gdybym miała to bym wyciągnęła dla bezpieczeństwa.
Ewelinka w ogóle nie widać, że masz dzidziusia w brzuchu, ale to tylko kwestia czasu:-) W przeciwieństwie do mnie, bo już brzuch widać i nie da się go wcale ukryć. W wolnym czasie wstawię zdjęcie dla pocieszenia wszystkich dziewczyn i żeby nikt nie wpadał tu w kompleksy:-D
 
kiniusia pewnie rozchodziło mu się o to, że u każdej osoby skóra inaczej się 'rozciąga' i różnie jest z jej elastycznością, szczególnie w czasie ciąży i mogą powstawać mikro rozerwania w dziurce od kolczyka, co może powodować infekcje. dużo też zależy od tego z czego masz zrobiony kolczyk i jak Twój organizm w ciąży będzie reagował na ów metal czy też stop.
 
jako ,że ze mnie brzuchacz już pełną gębą to wstawiam na potwierdzenie...:) Cmok od brata:D
P9024244.jpg
 
reklama
Do góry