reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki i ich brak - wracamy do formy po porodzie

reklama
ja przytyłam 2 kg, wiec nie wiem skad ten balon u mnie hehe
co do ruchów, to ja jeszcze wyraźnych kopnięć nie czuję, raczej takie pływania rybki, mam nadzieję, że już niedługo i mnie się dostanie w jakie żebro :)
 
Mi się śniło, że poczułam moją rybke!!:) to było niesamowite.. Może później bede miała tego dość, ale teraz nie moge się doczekać!! Brzuszek coraz większy.. choć powiem wam, że jak moj M głaszcze mnie po brzuszku, bo albo ja czuje od siebie motylki, albo to moja rybka pływa..:)
 
Dobrawa mozliwe, ze Ci się nie śniło, tylko naprawdę maleństwo w Twoim półśnie się ruszało, bo najbardziej aktywne nasze bobaski na poczatku sa w nocy tak do 7 rano, w ciagu dnia, chodzac kołszemy je do snu a dopiero potem jak maja ciasno, to wszystko czujemy :tak:

figa idę 14 września do lekarza, dowiem się ile ma cm i ile wazy moje ziółko, nie mogę się doczekać :-)
 
Ale dziecko to nie cała waga!:)
tłuszczyk, w końcu piersi się powiększyły, woda, zwiększona objętość krwi, wody płodowe, łożysko, macica.. też chciałabym aby tylko brzuszek rósł, a tu wszystko po trochu:)
wg HiPP
1-16 - +ok 2 kg
17-22 - +ok 2 kg
23-26 - +ok 2 kg
27-39 - +500g na tydzień!:)
 
a ja tez na razie przytyłam 2 kilo (jestem w 17 tyg.)..
Mam 60 kg / 162 Rodzina truje ze za mało .. a jem dużo.
Brzuch sie już ładnie zaokrąglił no i piersi się powiększyły.
Myślę ze jest w sam raz chociaż martwi mnie to ze nie cale 2 lata pasowała mi obrączka a teraz mi spada.. dziwne bo w ciąży to raczej się puchnie na palcach a nie chudnie?
A od chodzenia po schodach mam wrażenie ze nogi wysmuklały (niedawno sie przeprowadziliśmy na 4 piętro) chociaż tyłek pozostał, no bo w ciąży tyłek to nasze "zapasy" :-D
Moze za mało wody pije.
 
Asia nie martw sie waga.Ja jak narazie nie przytylam nawet grama choc wygladam jak w 6 miesiacu.Narazie tez sie nie martwie bo naleze do tych bardziej puszystych dziewczyn i jak wczesniej pwoedzialy dziwczyny tez nie chce wygladac jak slonica.Po ostatniej wizycie lekarz powiedzial ze chyba zbliza sie czas by zaczas lekko przybierac ale coz zrobic jak na jedzenie czasami wcale nie moge patrzec.Wystarczy mi ze sie nawacham gotujac obiadki dla reszty rodzinki i apetyt na jedzenie znika.
Napewno wyszystko bedzie dobrze.Jak dziewczyny pisaly kazda jest inna i nie nalezy sie sugerowac jak wyglada kolezanka.
 
neta82, Dobrawa w moim przypadku, jezeli miałam niedowagę to naturalne było moje przytycie
nadwaga jest niedobra, ale niedowaga podobnie, zbyt niskie BMI świadczy o tym, ze łozysko moze nie być w stanie w 100% odzywiać prawidłowo dziecka w łonie matki, tak bynajmniej przeczytałam w M jak Mama i brzmi dosyć wiarygodnie
mój lekarz powiedział, ze płód, łozysko, wody płodowe itd. waza mniej więcej 8-9 kilo, reszta to juz w naszych szaleństwach kulinarnych i naturze, a na dodatek duza ilość progresteronu w ciazy wpływa na to, ze nasz matabolizm jest spowolniony

:nerd::nerd::nerd::nerd::nerd::nerd::nerd::-)
 
reklama
Ja się mogę "pochwalić", moja waga początkowa 57 kg, teraz 60,5 kg przy 175 cm wzrostu. A już za kilka dni idę na USG dowiedzieć się kto się w moim brzuszku zagnieździł. Maja czy Adaś :) ?
 
Do góry