reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasza waga- rośniemy :)

Witam ciepło wszystkie szczęśliwe mamusie;) chciałabym aby, któraś z Was drogie użytkowniczki forum rozwiała moje wątpliwości. Mój problem dotyczy zbyt nikłego przyrostu wagi:eek: i nie rozumiem ani przyczyn tego stanu ani nie potrafię sobie odpowiedzieć czy jest to normalne i mieści się w granicach jakiś wyznaczonych norm...A mianowicie moja waga startowa to 46,5kg w obecnej chwili ważę 53 kg a zaczynam 32tc ... i niepokoi mnie tak niski przyrost ciałka... pomimo iż wszystkie badania wychodzą okej- jestem zdrowa jak koń, to ten fakt spędza mi sen z powiek i poszukuję poprostu rzetelnej odpowiedzi czy powinnam się zamartwiać... Uściski:-D
 
reklama
Mysle, ze jak wyniki sa dobre to nie ma sie czym przejmowac. Ja startowalam z 45kg a teraz mam 52 i jakos sie tym nie martwie. Wyniki mam ok, a corcia ladnie rosnie:)
Pozdrawiam wszystkie kwietnoweczki :)
 
HANIU jestem tego samego zdania co zabeczka. Skoro wszystkie wyniki są ok to nie martw się na zapas. Jakby było coś nie tak to myślę ze lekarz by ci o tym powiedział. Widocznie ty mało tyjesz a tylko Dzidziuś rośnie :-D
Ja startowałam z wagi 45 kg a teraz ważę 56,5kg przy wadze Dzidzi 1200g (trochę mnie przybyło w ciągu miesiąca - 4kg) ale pocieszam się tym ze piersi sporo waza no i macica z płynem owodniowym ;-) a po porodzie za jakiś czas może wrócę do starej wagi :laugh2:
 
Ja co prawda zawsze wklejałam tu poprzednie pomiary wagi, ale dziś nie jestem w formie :-(, więc jedynie dla upamiętnienia:
31t0d 74,0 kg, czyli +10kg.

Idę praktycznie identycnie jak w pierwszej ciąży, poza tą różnicą że teraz nie mam cukrzycy ciążowej która wtedy prez dietę przystopowała znacznie mój późniejszy przyrost wagi... teraz się nie muszę ograniczać - i tego nie robię ;-), więc liczę się z tym że mogę przytyć więcej niż ostatnio, co mnie nie niepokoi bo nie mam problemów z powrotem do starej wagi :-)
 
Haniu ja też miałam takie obawy w któryms momencie i pytałam położnej i powiedziała że nie ma powodów do niepokoju... tak długo jak dziecko rozwija się prawidłowo i rośnie :happy2:
teraz przy skończonym 33 tygodniu mam nie całe 9 kilo na plusie i jeszcze 7 tygodni przede mną... a w tym momencie ciazy co Ty też miałam jakieś 7 na plusie...
 
witajcie dziewczyny :) z tego co czytam to naprawdę niewiele przybyłyście na wadze! ja stety/niestety jestem już 14 kg na plusie i podejrzewam, że to ważą głównie brzuszek, piersi i woda, która się zatrzymuje. bo jak patrzę na siebie to nigdzie indziej nic mi się nie odłożyło zbędnego ;)

będzie basen po porodzie i zakończonym połogu - najlepszy sposób na przywrócenie talii :)
 
Zibka u mnie też już 14+ Ja widzę, że jeszcze uda mi urosły i przystroiły się cellulitem, bo wcześniej miałam z tym świństwem spokój
 
6tc- 76,5
10tc- 76,9
12tc- 76,8
15tc- 78,3
17tc- 78,3
20tc- 79,0
22tc- 79,3
25tc- 80,1
27tc- 81,4
29tc- 82,6
31tc- 82,5
33tc- 84,6


--------------------------------------------------------------

Z wizyt u lekarza:

7tc5d- 77,6
11tc5d- 76,7
15tc5d- 78,9
19tc5d- 79,6
23tc5d- 81,8
27tc5dc- 84,3
31tc5dc- 85,4
 
reklama
u mnie +10kg (2,5kg waży Kuba), ale jestem ciekawa na ilu się skończy, podobno teraz najwięcej przybywania kg przed nami ;-)
 
Do góry