reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najczęstsze imiona 2006-2009

reklama
Witam serdecznie, mieszkam w Rzymie i jestem mamą Thomasa, dla następnego podoba mi sie imię Jacopo ( zdrobniale Jaki) włoska wersja polskiego Jakuba a dla dziewczynki India lub Nell. W otoczeniu są: Alex, Gaia, Sara, Martina, Matylda.
 
Mój pierwszy synuś (*) dostał imię Arkadiusz, córeńka ma na imię Marika a jeśli kiedyś jeszcze by nam się przytrafił dzidziuś to synek będzie Tomasz a córeczka być może Nikola albo Anika ale na razie nie mamy kolejnych dzieci w planach więc może się jeszcze dużo zmienic jeśli w ogóle kolejne imionka będą potrzebne ;-)
Bardzo się cieszę że nie pojawilo się wcale na tym wątku w waszych postach imię Marika. Chciałam żeby córcia nie miała na imię jak 5 koleżanek w klasie ;-)
W rodzinie pojawiły się imiona: Jadwiga, Patrycja, Bartłomiej, Szymon, Mariusz, Natalia, wśród znajomych Dawid, Stefan, Tymon, Helena, Gabriela, Joanna, Mieszko, Olaf, Ignacy, Lena, Maria, Jan
 
Ostatnia edycja:
Witam
Synek ma na imię Cyprian Marcin- ja osobiście żadnego innego Cypriana nie znam.
Jakby córcia to miała być Gabrysia- coraz bardziej popularne mi się wydaje

Wśród znajomych dzieciaczków Dawid, Michał, Kacper
dziewczynki Zuzka i Julka
 
W moim otoczeniu zdaje się przemijać moda na imiona obcobrzmiące (Alex, Angelo, Nicola, Alan) na rzecz staropolskich (sporo Franków, Staśków, Marysiek)

Mnie podoba się Krzyś, Marcin, coraz bardziej Michaś, Lena i Natalia (te dziewczęce, mam wrażenie, że są teraz bardzo popularne)

Mój pierworodny to Adam Stanisław.
Kolejne dzieciątko w drodze, myślałam o Bronisławie (Mąż kazał mi sobie wybić z głowy), Krzysztofie (do negocjacji) i Aleksandrze (dla dziewczynki).
 
Moja córeczka jeszcze nie narodzona - Zuzanna Renata (po babci) :tak: ohhh Zuzia-Zuza-Zuzanna- Zuska :-):-)




KOCHAM NAJMOCNIEJ :*
 
Ines ja jestem teraz w drugiej ciąży, i gdybym miała córeńkę, to byłaby Marika właśnie (choć mój mąż nie był zachwycony). No ale będzie synalek Danielek (tym razem to ja nie jestem zachwycona, ale kompromis musiał być-ja imię dla córki, mąż imię dla syna). Całe szczęście, że do imienia pierwszej córki się dogadaliśmy! Ja chciałam Wiktorię, mąż Paulinę albo Kingę. W końcu poszliśmy na kompromis i daliśmy naszej pierworodnej imię Gabrysia (całe życie chciałam mieć tak na imię ale z racji nazwiska nie było na to szansy:no:). Ktoś tu pisał, że gabrysia coraz bardziej popularna. Ja do tej pory spotkałam tylko jedną Gabrysię (a mama dała jej tak na imię, bo jest fanką "Na dobre i na złe" a tam była Gabrysia i była dobra i miła). Moja gabka chodzi do przedszkola i w całym przedszkolu nie ma ani jednej Gabrysi, za to jest 30 Julii, 20 Nikol, Anie, Zosie, Emilki itp.Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie. I dobra rada: dajcie swoim dzieciaczkom tak na imię, żeby się za nie nie wstydziły jak pójdą do szkoły i nie patrzcie czy są to imiona popularne czy nie, bo na każde imię jest "sezon", a jak on trwa, to są później same Anie, Kasie czy Julki, a tak naprawdę każde imię jest piękne, jeżeli nosi je nasze dzieciątko!
 
Koleżanki mają Oliwki, Nicole i Wiktorie. Moja myszka będzie Hania o ile sprawdzą się diagnozy że jest dziewuszką;-)
 
reklama
Ja dałam córce na imię Oliwka (miałam jeszcze Julke albo Zuzie w głowie) a synek ma Bartek ,w moim najbliższym otoczeniu jest multum Julii ,Oliwek ,Zuzi i Kubusiów....
 
Do góry