reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadżerka

Po zabiegu miesięczka wystepuje po 4-6tygodniach; u ciebie ona się pojawi w przerwie siedmiodniowej, może to wyglądać jak plamienie, i może trwać bardzo krótko ale juz następna miesięczka będzie wyglądała normalnie.
 
reklama
Czy któraś z Was miała kiedyś wypalaną nadżerkę?
jeżeli tak czy to Was bolało?
ja miełam wypalaną pare lat temu po pierwszym dziecku i cholernie bolałao..:wściekła/y:
a lekarka twierdziła że to bezbolesne .... szkoda że to ona nie była na moim miejscu....

ja mialam wypalanke jakies 2.5 roku temu, bolalo cholernie, poryczalam sie kobiecie na fotelu w polowie zabiegu chcialam uciec - schodzilam jej z fotela!!!! masakra
co gorsze po tym wszystkim dowiedzialam sie ze teraz juz nie stosuje sie wypalanek tylko wymrazanki, ktore nic nie bola
nikomu tego nie zycze- jak na ta chwile najgorsze moje przezycie zwiazane zbolem!
 
świeczka jesli jeszcze nie mials wypalanki to pogadaj z ginekologiem ze chcesz wymrazanie, jesli nie chcesz naprawde cierpiec- szczerze az mi ciary przechodza jak sobie to przypomne wrrr

co do zakazow po wypalance najlepiej wstrzymac sie z seksem do "po kontroli", zeby ladnie sie wszystko zagoilo, kapiele to samo raczej prysznic niz eidzenie w wannie

ja po wypalance tez dlugo chodzilam z podpaska lub wkladka

a tak w ogole mialam wypalanke przed pierwsza ciaza a niby nie powinna sie przed pierwszym porodem tego robic! - ciekawe hmmmm
 
SWIECZKA - ja mailam wymrazana nadzerke, ale niestety wszytsko wrocilo po jakims czasie i okazalo sie, ze mam zmiany rakowe, ktre tez wycinano... ale znow wrocily... caly czas mam robiona co 3msc kolkoskopie i mailam 2 x biopsje. Czeka mnie skracanie szyjke macicy po porodzie. Chyba , ze w ciazy wszytsko sie samo ladnie wchlonie.Sam zabieg wypalania nie boli, ale jest nieprzyjemny. Niesty dla mnie koszmarem byl zapach wydzieliny po zabiegu...- normalnie jak padlina. To jedyna najbardziej nieprzyjemna rzecz po tym zabiegu.

Typowy i smutny przypadek... najpierw należy zadać pytanie co to jest nadżerka... Nadżerka (prawdziwa, czyli ubytek nabłonka o charakterze owrzodzenia) występuje rzadko i przed jej usunięciem należy obowiązkowo wykonać kolposkopię (a nie kolkoskopię) aby wykluczyć/potwierdzić stany przedrakowe/i/lub rakowe (nie wspomnę o cytologii, materiał należy pobierać szczoteczką nie wacikiem). Nie wolno usuwać nadżerki ani wypalaniem ani wymrażaniem przed dokładnym zdiagnozowaniem, dlatego, że rak od nadżerki w typowym badaniu giniekologicznym niczym się nie różnią (na oko - na oko to chłop w szpitalu umarł a w tym wypadku baba).

To co najczęściej kobiety mają wypalane jest tzw. ektopią, jest to stan fizjologiczny, niewymagający interwencji lekarskiej (chyba, że pojawia się stan zapalny, podejmuje się wtedy rutynowe leczeniu stanu zapalnego). Dlatego też po niepotrzebnym i szkodliwym "wyleczeniu" pojawia się często ponownie.

Ektopia nie przeszkadza w zajściu w ciążę, w donoszeniu, przy porodzie, w seksie, zwykle nie daje objawów, wymaga jedynie regularnej, corocznej cytologii i leczenia stanów zapalnych.
 
Hej mam do was pytanie:)wsumie jestem przed porodem ale lekarz wykrył umnie nadżerke i to podobno dosc wielka.wsumie boje sie i niewiem co mam o tym myslec czy to jest bolesny zabieg???czy mam sie czego bac???
 
ja mam nadżerkę od 18 rż więc już 10 lat, badania robię co roku, na szczęście jest ok. A teraz lekarz zaproponował mi laserowe usunięcie. Chyba po nowym roku się umówię. Mówi , ze to nie boli, tylko jest uczucie podobne do badania ginekologicznego. Na NFZ nic nie kosztuje.
 
Ja miałam nadżerkę po 1 ciązy usunelam ją kilka lat temu wypalanie i dziś nie ma najmniejszego śladu .
 
Miałam wypalaną nadżerke tydzień temu.Do kontroli jestem umówiona dopiero za 6 tyg. bo tak kazał mi przyjść gin.
Mam pytanie do dziewczyn które tez miała wypalaną nadżerkę.
Jak długo po tym są te obfite upławy???
(miałam już kiedyś wypalankę ale dość dawno i nie pamiętam jak to było:( )
 
reklama
Ja miałam 13 września usuwaną laserowo więc pewnie objawy inne bo ja upławów na dobra sprawe nie miałam wcale. Może od 3 do 13 dnia po lekka wydzielina ale to od nystatyny która wtedy musiałam aplikowac przez 10 dni.
 
Do góry