reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mum2Be czyli mamusie w ciazy.

Dzieki dziewczyny za pocieszenie :-) ja juz poprostu mam dosc co pojde do lekarza to wiecznie cos ehh. A perspektywa makumby(nie obrazajac nikogo) ze skalpelem spedza mi sen z powiek :crazy:. My dzis zlozylismy lozeczko,wypralam wiekszosc rzeczy i juz prawie wszystko mam gotowe:cool2:
 
reklama
Hej ja po wizycie jestem zalamana.Lekarka mierzyla syncia chyba z 15 razy i wazy 2752g i lezy za przeproszeniem od dupy strony- glowka u gory,dupcia na dole,nogi na twarzy:szok:-miednicowo jakos i powiedziala,ze szanse na odwrocenie to ona widzi marne wiec raczej cesarka.Najgorsze jest to,ze termin z miesiaczki mam 10.08 a lekarka mi mowi,ze ok 2tyg wczesniej robia cesarke,a ja k***mamwizyte w szpitalu dopiero 26 lipca!:eek: czyli 2 tyg wczesniej! A jak zacznie wylazic wczesniej:eek:. Masakra musialabym urodzic dupke a potem glowe i nogi :wściekła/y:. Jestem ogolnie oglupiala :szok:

karolina spokojnie :))jezeli zacznie sie porod top szybciutko do szpitala i tam im mowisz ze maly ulozony jest posladkowo i wtedy albo sprobuja go przekrecac albo cesarka,cesarki sie nie boj bo nie jest taka strasznaa nawet z wlasnego doswiadczenia tak powiem lepsza niz porod naturalny:))
 
biola tylko z tej pozycji nie da sie go obkrecic hehe:wściekła/y: juz mi troche przeszlo... co ma byc to bedzie. A ja nie wiem jak jest poporodzie naturalnym ani po cesarce,ale patrzac na moja mame to ja wole sama :tak:
 
biola tylko z tej pozycji nie da sie go obkrecic hehe:wściekła/y: juz mi troche przeszlo... co ma byc to bedzie. A ja nie wiem jak jest poporodzie naturalnym ani po cesarce,ale patrzac na moja mame to ja wole sama :tak:
Ja co prawda nigdy cesarki nie miałam,ale tez nigdy mieć bym nie chciała:(Widziałam tyle babek po cesarce-biedne...ja po naturalnym już smigałam a one(a rodziły przede mną)katusze przezywały musząc usiąść...Nie mówiąc o doświadczeniach moich znajomych,którzy po cc mieli(tzn ona)infekcję:(
Ale to od organizmu zależy i o dziwo od nastawienia tez-nawet jeśli dojdzie do tego,że będziesz miała CC to nie pierwsza i nie ostatnia-dasz rade...a my kciuki bedziemy zaciskac:)))
 
ja tez cesarki nie mialam, ale nie wiem czy za ostatnim razem nie byloby to lepsze... mala co prawda byla glowka w dol, ale po godzinie parcia (gdzie przy drugim porodzie powinno byc to max pol godziny) okazalo sie, ze glowka byla w poprzek, tzn nie buzka w dol (w mojej pozycji lezacej) i niestety ja przkrecali, potem kleszcze, eh, szkoda gadac, masakra!

i tu wlasnie brakuje mi lekarza przy porodzie od samego poczatku, badz usg tuz przed...
 
Sloszym-fakt,na chęć cc często wpływają wspomnienia z poprzednich porodów...Całe szczęście masz to już za sobą i teraz to tylko wspomnienie-niedługo i o bólu zapomnisz całkowicie;)
 
Lubiczanko, my mieszkamy pod Dublinem i jedziemy po prostej do co. Wexford (no moze nie po prostej tak do konca bo chcemy zrobic Coast Way). ale dziekujemy za zaproszenie - moze kiedys skorzystamy ;) tak na prawde ten weekend ma byc tylko NASZ (pomijajac telefony od tesciowej:/)

My dzis zlozylismy lozeczko,wypralam wiekszosc rzeczy i juz prawie wszystko mam gotowe

to tak jak u mnie ;) ja wlasnie skonczylam prasowanie i ukladam - ba! nawet mam te "olbrzymie" wieszaczki i wieszam na nich co niektore rzeczy ;) brakuje nam tylko firanek - czekamy az moja mama skonczyc szyc ;)

i tu mam pytanie - dostalam z Rotundy liste rzeczy ktore powinnam spakowac do torby - no i ja posialam. wiem, ze na pewno jest gdzies na forum, ale oczywiscie jak na zlosc nie moge znalesc. ma ktoras z was moze?

nie "straszcie" cesarkami.. mnie moze nie przeraza cc, ale sam fakt, ze w razie co to tesciowa bedzie mi pomagac przy Maluszku, bo watpie zebym sama dala rade sie ruszyc. a tego chcialabym uniknac...

w ogole ostatnio mam po*rane mysli. nie dosc ze snia mi sie dziwne rzeczy, to jeszcze wszystko widze czarno i zazwyczaj konczy sie to placzem, albo po prostu placze bez powodu. a wez tu chlopu wytlumacz, ze on nic zlego nie zrobil.
 
josia:
Torba z rzeczami na poród:
• luźna koszula nocna lub stary długi T-shirt;
• bielizna na zmianę;
• ciepłe skarpetki, kapcie i lekki szlafrok;
• spinki do włosów i szczotka;
• kosmetyczka – żel pod prysznic, gąbka, szczoteczka i pasta do zębów,
dezodorant itp.;
• podkłady poporodowe;
• duży, ciemny ręcznik;
• świeża piżama do założenia po porodzie (idealna byłaby z rozpięciem
pozwalającym na karmienie piersią) i biustonosz dla karmiących;
• śpioszki, kaftanik, sweterek i czapeczka oraz pieluszki;
• numery telefonów rodziny i przyjaciół;
• aparat i baterie;
• pieniądze do parkometru.

Torba na pobyt w szpitalu po porodzie:
Dla matki
Dla dziecka
•świeże pidżamy/koszule nocne na każdy
dzień
• bielizna na zmianę • śpioszki lub kombinezony
• podkłady poporodowe • pieluszki
• wata • kaftaniki
• biustonosze i wkładki laktacyjne • sweterek
• majtki • ręcznik kąpielowy
• kosmetyczka • czapeczki i śliniaczki
• luźne ubrania na powrót do domu • okrycie zewnętrzne na powrót do domu
• duży, ciemny ręcznik kąpielowy

...a tu masz więcej: Rotunda Hospital - Maternity Info Pack
 
Ja co prawda nigdy cesarki nie miałam,ale tez nigdy mieć bym nie chciała:(Widziałam tyle babek po cesarce-biedne...ja po naturalnym już smigałam a one(a rodziły przede mną)katusze przezywały musząc usiąść...Nie mówiąc o doświadczeniach moich znajomych,którzy po cc mieli(tzn ona)infekcję:(
Ale to od organizmu zależy i o dziwo od nastawienia tez-nawet jeśli dojdzie do tego,że będziesz miała CC to nie pierwsza i nie ostatnia-dasz rade...a my kciuki bedziemy zaciskac:)))

no wlasnie lubiczanko zalezy od nastawienia ja ci powiem ze jakmi tylkonogi przestaly dretwiec czyli jakies 6 godz po cc to tez juz smigalam i b wazne jest zeby wlasnie wstac bo szybciej sie wraca do zdrowia,ja naturalny porod w pl pamietam jak koszmar 16 godz bez zadnych znieczulen bo oczywiscie w pl nikt ci tego nie da przynajmniej tak jest u mnie w miescie jak rodzisz muszisz sobie sama radzic :(((a tu 30 min i bylo po wszystkim :)))
 
reklama
Do góry