reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mniam! Mniam! Coś dla naszych rosnących brzuszków ;-)

reklama
Cwietka po meksykansku czyli w sosie slodko kwasnym tak jak napisala Ewcik ;-)

podaje przepis na sosik jaki robie:
- ananasy z puszki plus sok
- 2 cebule
- 2 czerwone papryki
- przecier pomidorowy
- ketchup
- Sol, pieprz
- mielona czerwona papryka

udusic cebule, papryke, ananas z sokiem z puszki, doprawic przecierm i ketchupem do smaku, sola i pieprzem oraz mielona papryka, powstalym farszem przelozyc dowolna rybke :-D
ja uwielbiam ja podawana na cieplo, mniam
smacznego
 
No nareszcie prosty sos słodko kwaśny nie z torebki :). Dziękować:-). D. nie przepada za rybami, ale tylko fantazja nas ogranicza z czym można go podać :-D.
A ja mam dziś na obiad kurczaka w maślance i krakersach, dawno nie robiłam, mniam:-).
 
A! W klimacie świątecznym mogę dać przepis na żurek na zakwasie. Któraś na głównym pisała, że jej nie wyszedł zakwas - mi z tego "przepisu" wychodzi zawsze pod warunkiem, że nie zapomnę dwa razy dziennie zamieszać.
Barszcz biały od żurku ponoć różni się tylko tym, że się go robi na mące pszennej, a nie żytniej. Na pszennej nie próbowałam, wiec nie ręczę, że wyjdzie tak samo.
BaBy w kuchni: Żurek na zakwasie w wersji: "Zalewajka"
 
Pierwszy raz tu zajrzałam i jestem zachwycona :happy:
Cwietka - rewelacyjne przepisy, jak mi ochoty i weny przybędzie to na pewno coś zrobię.

Wczoraj na kolację wypróbowałam przepis Nigelli na niby pizzę. Ciasto - jajko, mleko, mąka i ser żółty, wymieszać, żeby było takie trochę płynne jednak. Wylać na jakąś formę (ja zrobiłam w zwykłej, ale ciężko się wyciąga jak się dużo nawali składników). Piec w 200stopniach około 30 min. Ja wyjęłam w połowie, maźnęłam keczupem i posypałam wszystkim co było w lodówce - pieczarki, papryka, kukurydza, pomidor no i oczywiście duuuużo serka na wierzch :-D Wyszło bardzo serowe ciasto, nie ma ugniatania itp, a smakuje (z przymrużeniem oka) jak pizza, a na pewno wygląda jak pizza :-) Mężuś bardzo chwalił....
 
Mój Dziadziuś zawsze miał w szafce zakwas na żurek i jako baaaardzo obowiązkowy człowiek mieszał właśnie 2 razy dziennie. On to dopiero miał stado "czarodziejskich" sztuczek na gotowanie. Jak np truskawek na powidła się nie miesza tylko kręci kotłem:-D.

A co do kurczaka, to podpatrzyłam u Nigelli Lawson (czy jak jej tam) i stosuję z powodzeniem już parę lat.

Filety z kurczaka (ja nie lubię piersi więc stosuję z udek, jest delikatniejsze i mniej suche) kroję w kawałeczki takie na 2 małe gryzy (takie nuggetsy) i zalewam maślanką na min. 2 godziny. Krakersy tłukę na panierkę, dodaję troszkę soli i ja lubię dosypać chili, ale można np ziół prowansalskich czy co tam kto lubi. Potem obtaczam mięso w tej panierce (przykleja się na tą maślankę). Piekę na kratce (nie na żadnej blaszce czy papierze bo od spodu nie są wtedy chrupkie) przez 12-15 min z termoobiegiem w 180 stopniach (oczywiście wkładam do nagrzanego piekarnika). No i już:-).

Można podać do tego różne dipy (taka moja wersja na imprezkę do piwka). A na obiad to lubię wsadzić do piekarnika razem z tym kolby kukurydzy, to już nie potrzeba ziemniaków ani zieleniny do tego :-). A dzisiaj będzie z warzywami z patelni.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry