reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Ciągnie mnie do neta, ale nie zawsze mam czas, zwłaszcza jak P. jest w domu :-) Okresowo potrafię sporo czasu spędzać na allegro. Ostatnio kupiłam łóżeczko turystyczne do dziadków, to wiele dni po kilka godzin chyba szukałam jakiejś fajnej okazji ;-)
 
reklama
ja zauważyłam:p ale sama nie znałaś szczegółów a na nie czekałam:p Klara to rzadkie imię chyba. Choc moja Barbie się tak nazywała:p:p:p

wiem tyle ze rodzila przez cc na zyczenie i ze mala ma 3kg... jak na taka chudzinke jak moja kuzynka to az milo sie czyta ze 3 kg ma. Co do Kalry ja nie mam nic przeciwko ale mojej mamie sie nie podoba;p
ale nie wie\dzialam jej jeszcze. jak nie zobacze jej dzis to pojade do nich obowiazkowo w week o ile beda chcieli juz gosci bo to wiaodmo jak to jest po porodzie.

Anetka to masz kochanego meza. milo z jego strony:)
moj by trafil z rozmiarem idealnie gorzej ze on na takie pomysly nie wpada.
podejzrewam ze moj maz chcac sparwic mi przyjemnosc predzej kupil by mi kebaba:D
 
Ostatnia edycja:
Ania a o co mniej więcej chodzi w tym prostym planie?

Daffi :-D mój by mi kebaba nie kupił, bo wie, że staram się ograniczać :-p
Tak jak pisałam biustonosz trafił idealnie, za to majtki troszeczkę wbijają się w boczki :sorry: a tego nienawidzę.. chyba myślał, że jestem szczuplejsza :-p



Ja właśnie zaprowadziłam Zuzię na dół, bo teść po nią przyjechał, powiedziałam mu, żeby nie usypiali Zuzi w dzień, mam nadzieję, że posłucha :-p no i przy okazji wyszłam z psem na spacerek :tak:
 
FB jest lepszy według mnie :)

ah Ci sąsiedzi... U mnie były tylko dwie noce z płaczem a dzisiaj tylko raz postękiwała. Życzę Wam wszystkim żeby wasze brzdące kładły się spać wcześniej i przesypiały całą noc z Tracy czy też bez niej ;p My kobiety po trudach związanych z wychowaniem pociech zasługujemy na chwile spokoju (z mężem ;D) przynajmniej wieczorem! w końcu świat nie powinien się kręcić wokół dziecka bo małżeństwo jest na pierwszym miejscu, dziecko prędzej czy później od nas odejdzie :)
 
Ania a czym karmisz Zosię? Bo mi i tak się budzi na cycowanie.

Umi,Anetka ten plan składa się z tego,że jest jedzenie,zabawa,sen i niby odpoczynek rodziców. Cały cykl powtarza się co 3-4h. wszystko w ustalonych godzinach. Maja za nic nie daje się w to wtłoczyć ;-)

Moja spała 40min. Zdążyłam zjeść obiad i chciałam się kimnąć,ale nie zdążyłam ;-) Jak tylko się położyłam ona oczy otwarte ;-)
 
Ania a czym karmisz Zosię? Bo mi i tak się budzi na cycowanie.

Umi,Anetka ten plan składa się z tego,że jest jedzenie,zabawa,sen i niby odpoczynek rodziców. Cały cykl powtarza się co 3-4h. wszystko w ustalonych godzinach. Maja za nic nie daje się w to wtłoczyć ;-)

Moja spała 40min. Zdążyłam zjeść obiad i chciałam się kimnąć,ale nie zdążyłam ;-) Jak tylko się położyłam ona oczy otwarte ;-)
Wiesz co? mój taki tryb załapał dopiero około 5 miesiąca i nie zawsze wychodziło im Kacper był starszy tym było lepiej:-)
 
Autorka posługuje się słowem PROSTE ponieważ:

P - to Posiłek
RO - Rozrywka
S - Sen
TE - TEraz czas dla Ciebe:)

Chodzi o to żeby posiłki i drzemki były zawsze o tej samej godzinie. nie chodzi żeby dziecko chodziło jak w zegarku tylko zeby wiedziało co po czym nastepuje. Nie czytałam całego rozdziału dotyczącego dwulatków ale z tego co zobaczyłam to pisze tam ze dzieck w takim wieku powinno chodzic spac o 18:00 - 18:30 i że np kąpiel przed snem może być za bardzo stymulująca więc zaleca kąpanie rano lub po podwieczorku....generalnie chodzi o to żeby dziecko miało rytuał i żeby wiedziało że po czytaniu książeczki, jest buziak i idzie spać. tak jak mówiłam nie przeczytałam rozdziału o dwulatkach całego więc nie wiem co mówi o dzieciach które chodzą spać zbyt późno :) Trudno jest tak opisać w paru słowach na czym to wszystko polega ale naprawde jest to logiczne.

Zosię karmię piersią. Jeszcze tydzień temu miałam tak że jak się budziła w nocy to brałam ją do łóżka i cyc... potem jak np za godzine zaczeła stekac to znowu cyc... i tak ją przyzwyczaiłam jadła choć wcale nie była głodna... A teraz robie tak, że o 19 ją karmie potem kąpiel i znowu cyc tak o 19:30 żeby jeszcze dojadła i kładę ją do łóżeczka i do 20 mi sama zasypia. potem o 22 albo 23 jak się kładę spać to biorę ja i jeszcze raz ale tym razem na śpiąco ją dokarmiam. tym sposobem magazynuje sobie dużo mleczka na całą noc. a nawet jak sie obudzi w nocy to ja uciszam sposobami tracy ale nie daje jej juz cyca bo wiem ze nie jest głodna:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć :-)
Ale mnie dawno tu nie było...
Dla tych którzy mnie nie znają.
Mam na imię Dominika mam 18 lat i mam rocznego synka Szymona :-)
 
Do góry