reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Paulina tez miałam psa jako dziecko.moj brat byl zachwycony a dla mnie to byl męczący obowiązek.
D. Przedszkole jest czynne praktycznie cały rok ;)
Ale D.wakacje będzie mial normalnie. A od wrzesnia Nursery, mundurek i zajęcia 5dni w tyg po 3h :) jakoś nie wyobrażam sobie go e mundurku
 
reklama
Paulina tu tak jest 2-3 lat to takie cos miedzy przedszkolem a żłobkiem, 3 lata przedszkole(w budynku inflant school) 4lata reception tez w szkole 6h dziennie 5dni w tyg (tam juz ucza sie czytac krodkie slowa typu, dog, home, sun , podpisywac sie itp.) 5lat juz zerówka
 
A ja tam zwierzeta uwielbiam mimo to ze mam uczulenie :) Zu wrecz kocha wszystkie kotki i pieski u dziadkow ma Amstafa i lubie patrzec jak sie bawi z nim przytula itp nawet kiedys czyatalam artykul ze przytulanie sie do psa ma jakis wplyw na dziecko ale co i jak zabijcie nie pamietam :p a co do zapachu jeszcze po deszczu dlugowlose smierdza :) a psa kanapowego kapie sie co miesiac i jak dobrze sie odzywia psa to i nie smierdzi i siersc mu nie wychodzi oczywiscie minimalnie mu wychodza ... a odpowiedzialnosc tez ale to tak jak przy dziecku :D witaminki srinki itp a labladory to sa swietne psy do przebywania z dziecmi :)

Paulina nie bo nie pracuje wiec zaswiadczenia nie mam a co za tym idzie wypisuja ja ze zlobka :/ ... szkoda bo mimo wszystko ze ma swoje kaprysy teraz to bardzo duzo sie nauczyla zreszta inne wychowanie jest wsrod dzieci a miedzy doroslymi bo to co na placu to na placu ... no nic moze do wrzesnia znajde prace to i do przedszkola ja zapisze :)
 
Ostatnia edycja:
OLCIA no to lipa... tu nawet jakbym nie pracowala to N. przedszkole od 9-15 ma. Jak sie siedzi z drugim dzieckiem w domu to to samo.
HAPPY o boze a w Pl przezywaja ze dzieciaki wczesniej do szkoly :p tu 6 latki do zerowki.
 
Paulina - dlatego mi sie smiac chce jak w Polsce matki przeżywają. Mojej koleżanki syn od wrzesnia idzie do reception , ona dostała papiery co musi potrafic pod koniec roku zeby zaliczyć. Z tego co pamiętam musi czytać 50 easy words (czyli właśnie mum, dad, dog itd.) Podpisac sie imieniem i nazwiskiem i liczyc do 20stu. A później zerówka. Roznica jest taka ze tu wiekszisci rzeczy ucza przez zabawę przez pierwsze dwa lata siedza w lawkach po kilka osób i maja duzo zajęć na dywanie , spiewaja czytaja czytanki itp
 
HAPPY ja tez sie smieje z mamusiek co zalatwiaja lewe papiery zeby dzieciak szedl rok pozniej, a same wiecej krzywdy robia bo skoro dziecko sie gotowe to po co kombinowac. Polskie mamuski wola kombinowac niz pol godziny wiecej poswiecic dziecku zeby je lepiej przygotowac
 
Paulina - no to jest straszne, dlatego dla mnie te testy sa jakieś durne:/ niech wszystkie dzieci idą równo jak któreś nie ra rady to zostanie na drugi rok jak to było kiedyś
 
Paulina- mojemu sir marzy wlasnie labrador.. Ale nie wyobrazam sobie takiego psa na 3pietrze.. Byc moze po tej umowie na mieszkanie przenirsiemy sie na mieszkanie po siostrze T bo oni jak pisalam sie buduja. Mieszkaja na parterze wiec kto wie moze i pies z nami zamieszka ;) A jak stosunki z mama? Mama na stale tez tam zjechala?

Olcia- lipka troche... Ale moze cos sie uda tobie znalezc ;)

My czekamh na decyzje co do przedszkola ciagle bo Maja aktualnie sie nie dostala ale jest jako nr 1 na liscie rezerwowej. Bo ostatnie dziecko przyjete jest z 1go kwietnia a ona z19go jest. A do 20rodzice podpisuja umowy z przedszkolem. Jak nie tamto to mam jeszcze 2 albo 3do wyboru. Zobaczymy i mam nadzieje ze w tym tyg sie to rozwiaze.
O prace mnostwo ogloszen jest ale nie mam teraz co z nia zrobic.. Do duzo wiekszego miasta od naszego mam 20km wiec to pikus jest.
 
reklama
MAGDA jak mieszkamy osobno to jest ok, widzimy sie raz-dwa razy na dwa tygodnie wiec nie ma czasu na klotnie. No wlasnie w pl z przedszkolami porazka, ty nie mozesz miejsca dostac, Ola miala ale stracila prace i wyrzucaja Zu to ja sie pytam jak isc do pracy jak z dzieckiem sie siedzi? Ja tak jak mowie dostalam odpowiedz po 6 dniach a max czeka sie tu 3msc... nie ma zadnych punktow czy znajomosci z dyrektorka, tu kazdy z kazdym jest rowny.
 
Do góry