reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

emma93 - po pierwsze serdecznie gratuluje!
1. dostaniesz becikowe 1000zł bez względu na wszystko.
2. jezeli dochod w rodzinie nie przekracza 512zł/os. dostaniesz drugi dodatkowy 1000zł
3. sprawdz czy w Twojej gminie nie przysluguje kolejny dodatkowy tysiac przy urodzeniu dziecka "od miasta"
4.Twoj chlopak do aktu urodzenia malca bedzie wpisany dopiero po ukonczeniu przez Ciebie 18stego r.ż. chyba, że bedziecie chcieli koniecznie teraz to bedziecie musieli to zalatwic droga sądową.
5. Jezeli poczekasz ten rok do 18stki z wpisaniem ojca do aktu urodzenia bedziesz dostawala co miesiac 170zł z tytulu samotnie wychowujacej matki.
[do tego czasu w akcie urodzenia bedzie wpisany ojciec nieznany tj. imie jakie podasz np. Przemek + twoje nazwisko. Jezeli nazywasz sie Kowalska, jako ojciec dziecka bedzie widnial Przemek Kowalski [nieznany]. Po ukonczeniu 18stego roku zycia mozecie to odrazu zmienic.
6. Do czasu ukonczenia przez Ciebie 18stego r.ż prawnym opiekunem dziecka bedzie Twoja mama. Działa to w ten sposob, ze kiedy urodzi juz sie maluszek i pojdziecie sporzadzic jego akt urodzenia, pani z USC powiadomia automatycznie sąd rodzinny o maloletniej mamie. Po kilkunastu dniach dostaniecie do domu list wzywajacy na sprawe o ustanowienie prawnego opiekuna dziecka. Sprawa trwa jakies 10min i polega glownie na zlozeniu przez Twoja mame przysiegi, ze bedzie sprawowac opieke nad malcem i pytan w stylu "czy ma pani jakies nalogi?> czy byla pani kiedys karana?" podpis i to wszystko, tyle.
7. Jezeli dochody w waszej rodzienie nie przekraczaja 512zł/os przysluguje Ci zasilek rodzinny na malca w wys.68zł miesiecznie.

pozdrawiam!
 
reklama
Ale jeden lekarz to wyśmiał mnie już na początku i stwierdził, że takie są dolegliwośći w ciąży i (nie powiedział tego dosłownie) ale mam im tyłka nie zawracać..:zawstydzona/y:

Do mnie też jeden bezczelny powiedział, że pewnie symuluję, bo to nie możliwe, żeby w 6 miesiącu mieć wymioty. :wściekła/y: To się go zapytałam po co mnie w takim razie zatrzymali w szpitalu na 4 dni skoro symuluję i tylko im pracy przysparzam. A ile czekałaś na izbie?? Mnie trzymali tam 9,5 h po czym o 5:30 rano przyjęli na oddział i musiałam się wdrapywać po schodach na 3 piętro, bo winda o tej porze nie działała jeszcze ;-)
 
Wreszcie moge się pochwalić zdjęciami ze ślubu:D
Część pierwsza
:-D

slub4.JPGslub6.jpgslub3.jpgslub 5.jpgslub 9.jpgslub 2.JPGslub 1.jpgslub 10.jpgslub 7.jpgslub 8.jpg
 
Do mnie też jeden bezczelny powiedział, że pewnie symuluję, bo to nie możliwe, żeby w 6 miesiącu mieć wymioty. :wściekła/y: To się go zapytałam po co mnie w takim razie zatrzymali w szpitalu na 4 dni skoro symuluję i tylko im pracy przysparzam. A ile czekałaś na izbie?? Mnie trzymali tam 9,5 h po czym o 5:30 rano przyjęli na oddział i musiałam się wdrapywać po schodach na 3 piętro, bo winda o tej porze nie działała jeszcze ;-)

Ile Cie trzymali???? Boże i całą noc siedziałaś i czekałaś??? Masakra :///
Nie mam słów naprawde .....
 
haha:-D
Dzieki, ale piersi to mam jak krowa od początku ciąży:D a co do sukni.. do źle ją wspominam:tak: zbyt gniotła mi brzuch i odsłaniała za dużo u góry:zawstydzona/y:

Co do piersi to dobrze .. bedziesz miała czym dziecko wykarmic haha :)) Jak dla mnie to góra sukni bardzo Ci pasowała i wcale nie odsłaniała za dużo.....Ale każdy lubi coś innego :D
 
ixidixi współczuje nocy spędzonej na lataniupo szpitalach , a co do zdjęć to boskie serio. cudnie wyglądaliście, ale na żywo i tak pewnie lepiej ;-)
a co do sukni to rzeczywiście musiałaś mieć mocno ściśnięty brzuch, bo wcale nie widac ze jesteś w ciąży :):)
 
reklama
Do góry