reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

My jakiś czas temu przeszliśmy na pasteryzowane krowie z którego młoda sama zrezygnowała po kilku tygodniach (mówię o piciu przed wieczornym snem). Nie wołała - my nie podawaliśmy.

W dzień pije krowie, prosto z lodówki lub w postaci kakao czy do płatków. Ogólnie idą u nas ok. 2 l mleka dziennie na same dzieci w tym Julia tylko je zużywa do kakao czy płatków raz dziennie.
 
reklama
Hej laski to i ja ponawiam temat. Otóż młody jeszcze pije raz, czaem dwa razy dziennie mm z kaszką. Pije tego duże ilości wiec +/- 100 zł na m-c mi schodzi na te mleko mod. Kupowałam je ponieważ kakao ze zwykłego mleka krowiego [te w woreczku czy butelce] nie wchodziła w gre bo mu jakos nie smakowało. Dzisiaj sie mm skonczylo i zrobilam ze takiego mleka ......... oczywiscie z kaszka bo zbyt zadkiego nie wypije. No i super, nie umiał sie oderwać :) Także moje pytanie ........
Czy Wasze maluchy piją jeszcze mm ? Czy mogłabym z niego zrezygnować bez szkody witaminowej dla Marcela? Oczywiscie oszczedzac na dziecku nie bede ale jak mam alternatywe tańszego to wolałabym w naszej sytuacji :-:)zawstydzona/y:
 
MAMAIMARCEL myślę że jak małemu smakuje i mu nie szkodzi to pewnie że bym kupowała tańsze. My modyfikowanego nie pijemy już bardzo długo, ale jeszcze do niedawna Igor pił bardzo gęstą kaszkę na wodzie, ale już zrezygnowaliśmy.:tak:
 
Mama Martyna niestety nie chce w ogóle krowiego. pod żadną postacią :-( ale uwielbia mm więc jeszcze dostaje zazwyczaj rano, bo na noc dostaje kaszkę taką zrobioną do picia, bo łyżeczką nie chce jeść za skarby świata. nygus!

Jak Marcel sie nie dopomina to pewnie, że mu nie dawaj mm!
 
Dziewczyny a jak podajecie to krowie mleko? Zawsze trzeba je zagotować czy można tak prosto z kartonika do szklanki jak np kefir:confused2:
 
Dziewczyny a jak podajecie to krowie mleko? Zawsze trzeba je zagotować czy można tak prosto z kartonika do szklanki jak np kefir:confused2:
ja do tej pory zawsze mu przegotowywałam. cos chyba nie mam jeszcze odwagi na to kartonowe, z tym ze ja nie kupuje UHT, tylko w woreczkach albo któtkoterminowe :-)
 
reklama
ja do płatków czy kakaa daje z kartonu. Z restza kkakao dla nas to troche za szumna nazwa, bo to mleko podgrzane lekko w mikrofali z rozpuszczalnym proszkiem kakaowym. Żyją.
 
Do góry