reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

mój dzieć który jakiś czas temu odrzucił butelkę zaczyna powolutku do niej wracać, pił z niej tylko w pół śnie a dziś spróbowałam mu dać przed spaniem i rano po przebudzeniu i wypił, nie wiem być może to wynik zamiany przeze mnie kaszek mleczno- ryzowych smakowych na kleik ryzowy i rezygnacji z marchwi, ktorej nie chcial jesc? za to jablka zjadl dzis dwa :szok: po pierwszym plakal, ze chce jeszcze
 
reklama
Dziewczyny a ja się zastanawiam co jest z moim dzieciem. Jeszcze 3-4 tygodnie temu po kąpaniu najadał się z dwóch piersi i spał 7-8 godzin, później pił "solidnie" przez 10-15 minut i spał jeszcze 3-4 godziny. Później coś mu się pomieszało, myślałam że to skok rozwojowy, ale coś długo już trwa. Otóż Mały znów budzi się w nocy co 3, a czasem nawet co 2 godziny, ale za to króćej pije, czasem ciumka. Nie wiem czy mu się nie chce za bardzo, czy moje piersi raczej pustawe :baffled:. Po takiej "sytej" nocy potrafi potem nie pić nawet 5 godzin, a potem znów normalnie co 3 godziny. Ale w dzień pije za to bardzo krótko, około 3 minut, wszystko go rozprasza i strasznie się rozgląda. Nie wiem ile on zdąży przez tak krótki czas wypić, martwi mnie to. Zastanawiam się czy się najada, ale w sumie to nie płacze, a piersi w dzień mam pełne, nawet bardzo (po takich intensywnych nocach mleka mam później więcej). No i na wadze też przybiera, waży już chyba ponad 8 kg. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zęby, bo męczą go strasznie, gryzie wszystko co się da masakrycznie. No nic, w środę idziemy na trzecie szczepienie, to zapytam co i jak.

Jak bym czytała o moim dziecku. :tak: Adrian też nie może skupić się na jedzeniu i tak jak kiedyś mogłam nakarmić go przy "pełnej chacie" ludzi tak teraz musi być cisza i spokój, nawet ja nie mogę w tym czasie nic mówić. A jak nie chce jeść, to przecież na chama cyca mu wkładać nie będę. Ja się tym specjalnie nie martwię, bo też ładnie przybiera na wadze (7200), jest radosny, wszystko w koło go interesuje, gaworzy i chichra cały dzień. :-) Zazwyczaj jak po 3 godz od ostatniego karmienia przystawiam go do piersi i nie chce jeść, to po 1-1,5h rzuca się głodny na cyca i z apetytem opróżnia całą. :-D:szok:

Spróbuj zamiast po równych 3 godz, dać cycusia po 3,5-4godz. Może on po prostu po 3h nie zdążył jeszcze zgłodnieć. Jak zgłodnieje, to będzie chętniej, efektywniej i przede wszystkim dłużej ssał pierś :happy:
 
anmika a spróbuj go "oszukać" smoczkiem w sensie jak sie budzi tak po 2h to dać mu smoka przytulić do głołej piersi i może pociamka sobie smoka i pójdzie spać a Twoje piersi i napełnią sie i on rzeczywiście zgłodnieje. Ja tak robiłam jak mi sie budził co 2h udawało sie oszukać na kolejne 2 i wtedy po tych 4 rzeczywiście jadł nie ciumkał. Ja przed samym snem gaszę światło zostaje taka ledwo świecąca lampka i go karmie wtedy on mało co widzi ;-) siedzę na fotelu na którym nie ma nic atrakcyjnego i tak udaje mi sie go na noc porządnie nakarmić. W ciągu dnia też mam cyrki i jak czytałam tu dziewczyny też tak mają ze maluchy kręcą sie i interesuje je wszystko ... ja zawsze karmie w tym samym mało atrakcyjnym dla niego miejscu gdzie nawet żaluzje przysłaniam do karmienia i cisza jest w całym domu i to nie zawsze pomaga - puki tyje nie przejmować sie choć wiem jak to wyprowadza z równowagi :tak:
 
hejc
1)czy mogę małej dawac chruki kukurydziane takie jasne ? skład : kaszka kukurydziana ??????
2)i co mam zrobic ziemniaczkiem ugotowałm jej , zblendowałam go, ale wyszła taka biała maziaja, dałam troszkę masła, ale suche tooo ????????????????????????????????????
 
Przestałam ostatnio małemu dawać zagęszczacz do mleka. Zamieniłam go na kleik kukurydziany. A od 3 dni nic juz nie dodaje do mleka bo zauważyłam że problem z ulewaniem się skończył:tak: Tak że sie ciesze..bo nic mi dłużej nie spał po tym zagęszczaniu mleka, a tuczyć go nie chce w ten sposób bo też po co?;-)
 
Dziewczyny a ja się zastanawiam co jest z moim dzieciem. Jeszcze 3-4 tygodnie temu po kąpaniu najadał się z dwóch piersi i spał 7-8 godzin, później pił "solidnie" przez 10-15 minut i spał jeszcze 3-4 godziny. Później coś mu się pomieszało, myślałam że to skok rozwojowy, ale coś długo już trwa. Otóż Mały znów budzi się w nocy co 3, a czasem nawet co 2 godziny, ale za to króćej pije, czasem ciumka. Nie wiem czy mu się nie chce za bardzo, czy moje piersi raczej pustawe :baffled:. Po takiej "sytej" nocy potrafi potem nie pić nawet 5 godzin, a potem znów normalnie co 3 godziny. Ale w dzień pije za to bardzo krótko, około 3 minut, wszystko go rozprasza i strasznie się rozgląda. Nie wiem ile on zdąży przez tak krótki czas wypić, martwi mnie to. Zastanawiam się czy się najada, ale w sumie to nie płacze, a piersi w dzień mam pełne, nawet bardzo (po takich intensywnych nocach mleka mam później więcej). No i na wadze też przybiera, waży już chyba ponad 8 kg. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zęby, bo męczą go strasznie, gryzie wszystko co się da masakrycznie. No nic, w środę idziemy na trzecie szczepienie, to zapytam co i jak.

u nas bylo podobnie zanim odkrylam zabki :) moze intuicja Ci dobrze podpowiada :tak:

hejc
1)czy mogę małej dawac chruki kukurydziane takie jasne ? skład : kaszka kukurydziana ??????
2)i co mam zrobic ziemniaczkiem ugotowałm jej , zblendowałam go, ale wyszła taka biała maziaja, dałam troszkę masła, ale suche tooo ????????????????????????????????????

no co ty palma... po co dziecku malemu takiemu chrupki????? :crazy: skad ten pomysl? ziemniora wymieszaj z innym warzywkiem albo dodaj troszke wody lub kapke oliwy z oliwek najlepszej jakosci.

doloress , wymylam, obralam, wrzucilam do garnuszka, zalalam woda i gotowalam az zmiekna, a potem zblenderowalam i przelalam do pojemniczkow aventa do mrozenia zarelka :) jak za rzadkie mozna zageszczac kleikiem lub kaszka kukurydziana ale mi wyszlo dosc geste bo duzo warzyw i ziemniaczek dobrze zagescil ;)
 
reklama
Mój Kacper od wczoraj ma chrupki kukurydziane. Już może to czemu nie? Dzięki takim chrupkom dziecko uczy się samo coś szamac. Zresztą i tak więcej tego chrupka ma buzi i łapkach niż w brzuszku ;)
 
Do góry